איך דירוג אשראי נמוך יכול להשפיע על חיי?

לצערנו, אנשים לא יודעים כי להתנהלותם הכלכלית ישנן השלכות רבות. נתוני האשראי נשמרים ובסופו של דבר הם משפיעים על חייהם לאורך כל הדרך. מה עושים במקרה כזה ואיך נמנעים מדירוג נמוך? יצאנו לבדוק ולענות על השאלה שקיבלנו "איך דירוג אשראי נמוך יכול להשפיע על חיי". אז בואו נתחיל.

 

מה זה דירוג אשראי?

מדובר בציון אות המדורג מקבל על התנהלותו הכלכלית. דירוג האשראי יכול להצביע על רמת ההתנהלות ולשקף את מצבו הפיננסי בסופו של דבר. על פי חוק נתוני האשראי, כל נתון אשראי נשמר. הנתונים הללו מצטברים במאגר נתוני האשראי וכך כל אזרח ישראלי יכול לקבל דו"ח נתוני אשראי משלו. הדו"ח יכלול את כל נתוני האשראי הרשומים על שמו, בין אם הם חיוביים ובין אם פחות…

 

מי קובע את דירוג האשראי?

דירוג האשראי נקבע על ידי לשכות אשראי שמונו לכך על ידי משרד האוצר, על בסיס חישוב הנתונים הרשומים. לשכת בי די אי, קו מנחה ודן אנד ברטסטריט הן לשכות האשראי הקיימות בישראל. לשכת בי די איי היא המפורסמת שבהן. והמצחיק הוא שאנשים טועים לקרוא לדו"ח דירוג האשראי, דו"ח בי די איי…

 

איך דירוג אשראי נמוך יכול להשפיע על חיי דרך חישוב דירוג האשראי?

דירוג האשראי מחושב בהתאם לנתוני האשראי הרשומים על שם המדורג. הנתונים המשפיעים יכולים להיות חיוביים או שליליים והם כוללים:

  • היקף ניצול מסגרת האשראי
  • גובה ההלוואות הרשומות על שם המדורג
  • העבר האשראי של המדורג
  • אי עמידה בהתחייבות ופיגורים בתשלום חובות
  • היקף חובות למוסדות פיננסיים
  • תשלומים בזמן ופירעון המחאות על פי הנדרש.
  • חזרות צ'קים והוראות קבע.

 

ככל שדירוג האשראי שלכם נמוך, הוא ישקף התנהלות כלכלית לא נכונה. שיקוף המצב יכול להוות הזדמנות לשיפור המצב והוא יכול גם ליצור בעיות בעת בקשת מימון.

למאמר בנושא איזה דירוג אשראי נחשב טוב? לחצו כאן >>>

 

סולם דירוג האשראי – איך הוא מחושב?

ככל שדירוג האשראי נמוך יותר, הוא מצביע על התנהלות לא טובה פיננסית. הדירוג הנמוך ביותר יכולל את מה שמתחת ל-580 נקודות. כדי לסדר את הנתונים, נרכז אותם כאן בטבלה מסודרת:

משמעות הניקוד גובה הדירוג צבעו
גרוע 580 ומטה אדום
טעון שיפור 580-639 כתום
סביר 640-659 צהוב
טוב 660-719 ירוק
מצוין 720 ומעלה ירוק כהה

 

דירוג אשראי נמוך בצבע אדום עלול להשפיע ולמנוע אפשרויות רבות מבעל הדירוג. כדי להבין איך ייתכן דבר כזה, ישוב להבין למה משמש דירוג האשראי.

 

למה משמש דירוג האשראי?

דירוג אשראי הוא דבר שהחל רק לאחר שהוא נחקק בחוק נתוני האשראי. על פי חוק נתוני האשראי, כל נתוני האשראי של כל אזרחי ישראל מצטברים ועל פיהם מדורגים אזרחי ישראל. הדירוג נועד לשקף את המצב לגופי מימון ולסייע להם ולאזרחים.

 

גופי מימון

כאשר גוף מימון מקבל בקשה להלוואה, הוא בודק את דירוג האשראי של מבקש ההלוואה. אם הוא מגלה כי מדובר בבעל דירוג אשראי נמוך, הוא מבין שיש סיכון במתן הלוואה לאדם כזה ולכן הוא מעלה את גובה הריבית על ההלוואה ובמקרים מסוימים הוא אף מסרב לאשר אותה. סעיף זה כבר עונה לשאלה, איך דירוג אשראי נמוך יכול להשפיע על חיי… אבל נמשיך לסעיפים נוספים.

 

האזרח הפשוט

אזרח בעל דירוג אשראי גבוה, יכול להציג אותו לגוף המימון אליו הוא פונה ובאמצעותו להוזיל את מחיר הריבית. ככל שהדירוג יהיה נמוך יותר, כך גם גובה הריבית יהיה גבוה, כדי לחפות על הסיכון הנלווה למתן הלוואה לאדם כזה. וחבל. דירוג אשראי נמוך משפיע על חיי המדורג. ואיין על כך עוררין.

 

גופים נוספים

לפני חתימה על הסכם שותפות עם אדם כלשהו, תרצו לבצע בדיקות ולוודא שמדובר באדם אמין ובמצב כזה אנשים מבצעים בדיקת דירוג אשראי. גם כאשר שוכרים דירה, משכיר הדירה מעוניין להבטיח לעצמו שוכרים אמינים לטווח הארוך ולכן מקובל מאוד לערוך בדיקת דירוג אשראי שתאפשר סינון של שוכרים פוטנציאליים.

 

איך ניכרת ההשפעה של דירוג אשראי נמוך על חיי המדורג?

לאחר שראינו למה דירוג אשראי משמש, יהיה קל להבין איך דירוג אשראי נמוך יכול להשפיע על חיי המדורג. זה מתחיל בבקשה לקבלת הלוואה או אפילו משכנתא שהוא מעוניין לקחת כדי לרכוש דירה. הוא עלול לקבל אישור הלוואה אך ההלוואה תהיה בריבית יקרה מאוד. ולפעמים הוא יקבל סירוב מה שיהפוך אותו למסורב בנק וכדי לקבל הלוואה יהיה עליו לחפש פתרונות מימון יצירתיים ויקרים יותר. אין איך לשנות את זה: בעל דירוג אשראי נמוך לא יקבל הלוואות ומימון כמו אדם אחר בעל דירוג אשראי גבוה ותקין.

 

גם במישור העסקי תהיה השפעה לדירוג הנמוך. אם האדם יהיה מעוניין לפתוח עסק עצמאי, הדירוג יבדק כל פעם מחדש לפני אישור הלוואה וכך, הוא ימצא את עצמו משלם ריביות יקרות או לא מקבל את ההלוואות שהוא נזקק להן. בחיפוש אחר שותף גם עלולה לצוץ אותה הבעיה. וחבל.

 

גם בחיפוש דירה להשכרה האדם עלול למצוא את עצמו נתקע רק בגלל דירוג האשראי הנמוך שלו. מרבית השוכרים בישראל בודקים את דירוג האשראי של השוכר הפוטנציאלי לפני החתימה על הסכם השכירות. בכך הם מבטיחים לעצמם שוכר אמין העומד בהתחייבויותיו.

 

ניתן לשפר את דירוג האשראי!

גם אם יש לכם דירוג אשראי נמוך, אין סיבה שתשלימו עם המצב ולא תנסו לשנות אותו. ניתן לשפר דירוג אשראי שלילי במגוון דרכים. לצורך כך יהיה עליכם לבצע את העבודה בכוחות עצמכם או לפנות לקבלת ליווי מקצועי של אחד מהצוות שלנו בקלין בי די אי, המומחים בשיפור דירו אשראי נמוך.

מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

בדיקת דירוג BDI
דירוג אשראי
בדיקת דירוג BDI

כל אחד מאיתנו הוא בעל דירוג אשראי המשקף את רמת התנהלותו הכלכלית. כל עוד והדירוג תקין, המדורג נהנה מיתרון כאשר הוא מגיע ליטול הלוואה. גופי

קרא עוד »
בדיקת bdi - כל מה שצריך לדעת
דירוג אשראי
בדיקת bdi – כל מה שצריך לדעת

דירוג האשראי שלך הוא כלי פיננסי רב עוצמה המשפיע על יכולתך לגשת לאשראי, להבטיח שיעורי ריבית נוחים ואף להשפיע על היבטים שונים בחייך המקצועיים. בדיקת

קרא עוד »
מאגר האשראי הארצי
דירוג אשראי
מאגר האשראי הארצי

כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 צובר נתוני האשראי על שמו, הנתונים הללו נאגרים במאגר הארצי וכך הגופים הפיננסים מעבירים את הנתונים ובאמצעות מאגר האשראי

קרא עוד »
מה זה נתוני אשראי שליליים
דירוג אשראי
מה זה נתוני אשראי שליליים

כל אחד רוצה לצבור כמה שיותר נתונים חיוביים, בכל תחום שהוא. כאשר מדובר בנתוני אשראי, העדיפות לנתונים חיוביים ברורה. מה זה נתונים שליליים ואיך ניתן

קרא עוד »