איך מחושב דירוג אשראי

לאחר תיקון חוק נתוני האשראי בשנת 2017, החל משרד האוצר לתפעל את מערכת נתוני האשראי באמצעותה כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 מקבל דירוג אשראי. הדירוג הוא מעין ציון שמקבל האזרח והוא משמש בעיקר גופי מימון המעוניינים להתרשם מהמצב הכלכלי של הלווה לפני שהוא מאשר הלוואה. תכל'ס, איך דירוג האשראי מחושב? על פי מה נקבע הדירוג? בדיוק על כך ריכזנו לכם כאן מידע. בואו נתחיל.

 

מה משפיע על דירוג האשראי?

את הדירוג קובעים על פי היסטוריית האשראי של המדורג. חישוב הדירוג מתייחס למספר פרמטרים מובילים:

  • היקף ניצול מסגרת האשראי של המדורג
  • וותק היסטוריית האשראי שלו.
  • עמידה בהתחייבויות התשלום

 

היקף ניצול מסגרת האשראי

ככל שאתם מנצלים את מסגרת האשראי שלכן יותר, דירוג האשראי שלכם יהיה פחות חיובי. אם לדוגמא לווה נמצא כל הזמן במינוס של 6,000 ₪ בגלל שזה הסכום של מסגרת האשראי שלו, הרי שגובה הדירוג שלו מושפע מכך. חשוב לציין כי חריגה ממסגרת האשראי משפיעה  באופן ישיר על מסגרת האשראי. במקרים כאלו כדאי לייעל את מסגרת האשראי ולהעדיף לא לנצל אותה או להגדיל אותה בתקופות עומס.

 

וותק היסטורית האשראי

אדם שהיה בעל דירוג אשראי שלילי ולכן החליט למחוק את כל נתוני האשראי שלו, לא יהיה בעל היסטוריית אשראי וממילא הוא לא יכול לקבל דירוג. גם אם הוא מתחיל לצבור דירוג בגלל נתונים חיוביים שהוא צובר לזכותו, הדירוג עדיין לא יהיה כל כך חיובי בגלל שתקופת איסוף הנתונים היא קצרה מידי. ככל שהוותק ארוך יותר, כך הדירוג אמין ויציב יותר.

 

עמידה בהתחייבויות

דירוג האשראי מושפע מעמידה בהתחייבויות. אם אתם עומדים בתשלומים, אין לכם חובות למוסדות, צ'קים לא חוזרים לכם וכל שאר הנתונים תקינים, הרי שדירוג האשראי שלכם אמור להיות חיובי. אך במקרה ומדובר באדם שלא משלם את התחייבויותיו, הרי שהדירוג שלו יהיה נמוך.

 

מה עושים כדי לשפר את דירוג האשראי האישי?

כדי לשפר את הדירוג יש מה לעשות. ההתחלה היא בדיקת הנתונים המובילים לקביעת הדירוג. חפשו אם נפלה בהם טעות וכך תוכלו לבקש תיקון שישפר את הדירוג שלכם. יחד עם זאת, גם בעלי דירוג אשראי נמוך יכולים לקבל הלוואות וחשוב לדעת זאת. צוות ארנפלד הלוואות מומחה בגיוס מימון לבעלי דירוג אשראי נמוך. העבודה של הצוות מתחילה מבדיקת נתוני האשראי והדרכים לשיפור הדירוג וכך נבחנת האפשרות לשיפור המצב.

 

לסיכומו של עניין

דירוג האשראי נקבע על פי הנתונים המצטברים לזכות האזרח. לכל אזרח יהיה דירוג אחר בהתאם להתנהלותו הכלכלית. הנתונים מועברים מגופים מוסדיים וכך הם מהווים ציון דרך משמעותי בדרך לקביעת הדירוג. כפי שסיכמנו כאן ניתן לשפר את דירוג האשראי שלכם וכדי לעשות זאת כדאי שתפנו למומחים בתחום.

דירוג אשראי

מה היה לנו במאמר?
איך מחושב דירוג אשראי
מידע נוסף
הזמנת דו"ח BDI
כללי

הזמנת דו"ח BDI

לכל אחד מאיתנו יש דירוג אשראי באמצעותו הוא יכול לראות מהי תמונת המצב המשתפת בעיני הבנקים ומוסדות המימון בישראל המעוניינים לקבל עליו מידע. את דירוג

קרא עוד »
איך מחושב דירוג אשראי
כללי

איך מחושב דירוג אשראי

לאחר תיקון חוק נתוני האשראי בשנת 2017, החל משרד האוצר לתפעל את מערכת נתוני האשראי באמצעותה כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 מקבל דירוג אשראי.

קרא עוד »
מה מחירו של מחסן הגינה?
כללי

מה מחירו של מחסן הגינה?

מחסן גינה נחשב לפריט נחוץ בחצרות וגינות רבות ברחבי הארץ והעולם. אנחנו מצאנו את עצמנו לאחרונה תרים אחר מחסן גינה איכותי במחיר טוב שיספק לנו

קרא עוד »