הסיבה המרכזית והעיקרית ביותר לתהליך בדיקת BDI היא בעקבות העובדה כי נתוני אשראי מהווים את כרטיס הביקור של כולנו בכל תקשורת פיננסית כגון בקשת משכנתא, אשראי, הלוואה וכדומה. לחברתנו הישגים מרשימים ובולטים בתחום בדיקת BDI ומחיקת בידיאיי שלילי בפרט. 

כאמור, הדבר הטוב ביותר שנרצה להשיג הוא דירוש אשראי חיובי, שיעניק לנו כרטיס ביקור נקי מהיסטוריה לא חיובית, וכמובן עם דירוג גבוה ככל שאפשר. דירוג אשראי חיובי יעזור לכם לקבל את הריביות הטובות ביותר, הלוואות בתנאים אטרקטיבים ועוד. 

מה החשיבות של בדיקת BDI? 

לחברות אשראי שונות ולבנקים קיימים שלושה פרמטרים מרכזיים, על פיהם הם מחליטים האם להעניק לאותו מבקש אשראי או הלוואה, ובאילו תנאים, אותם פרמטרים מגיעים מתהליך של בדיקת BDI. מכאן, ניתן להבין כי מדובר על בדיקה חשובה אשר יכולה להשפיע במידה רבה על חייו של אותו לקוח. 

1. פרמטר ראשון וחשוב במיוחד: התנהלות הפיננסית שלכם, אשר באה לידי ביטוי בעובר ושב, מסגרת האשראי, עמידה בתשלומים, צ'קים ועוד. חברות האשראי והבנקים למעשה בודקים את היסטוריית החזרי האשראי של אותו לקוח, מסגרת האשראי והניצול שלה, וותק בחשבון, הלוואות וכדומה. על פי מידע ונתונים אלו, מתבצעת ההחלטה האם להעניק הלוואה או אשראי. 

2. פרמטר שני וחשוב לא פחות: מבחן של הכנסות מול הוצאות. חברת האשראי והבנק בודקים מהו סכום ההכנסות שלכם בכל חודש, ומאילו מקורות הוא מגיע. הכוונה היא להכנסות ממקורות שונים כגון עסק, עבודה, השכרת נכסים ועוד. לצד זאת, בודקים גם מה ההוצאות הקיימות בכל חודש, כאשר גם כאן הכוונה היא להוצאות קבועות כגון משכנתא, החזר הלוואה, שכר דירה, חשבונות שונים ועוד.  

3. ולבסוף, בדיקת BDI: על מנת לבחון האם מדובר על בידיאיי שלילי או חיובי, זאת באמצעות דוח נתוני אשראי. מידע זה הינו רחב ומגוון במיוחד ומגיע ממקורות מידע שונים כגון בתי משפט, כונס נכסים, הוצאה לפועל, ועוד. כמו כן, בדיקת BDI מתבצעת על ידי תעודת זהות בלבד. 

מהי המשמעות של BDI שלילי? 

חברת BDI גם מנפיקה שירותים ייחודים אשר נקראים אורות אדומים, במהלכם מנפיקים התראות לנותני האשראי (חברות האשראי והבנקים) אשר מודיעות כי הגיע מידע שלילי אודות אותו לקוח. מידע זה יכול לבוא לידי ביטוי במקרים כמו פתיחת תיק בהוצאה לפועל, תחילת תהליך של כינוס נכסים, פיגור ואי עמידה בתשלומים, פשיטת רגל וכדומה. 

במילים אחרות, פעמים רבות על פי בדיקת BDI פשוטה, חברת האשראי או הבנק עוצרים את תהליך בקשת האשראי או הלוואה. מדובר על החלטה משמעותית וגורלית אשר יכולה להשפיע רבות על הלקוח ועל חייו. לכן, מומלץ לשמור על דירוג אשראי חיובי ככל הניתן, ובמידת הצורך לפנות לחברה מקצועית למחיקת רישום בידיאיי שלילי. 

בדיקת BDI ומחיקת רישום שלילי: רק אצל חברה מקצועית

שוק האשראי כיום בישראל, ובעולם כולו, הינו תחרותי במיוחד. לכן, ישנה חשיבות רבה לדוח נתוני אשראי של חברת BDI. לפיכך, במידה ועוד לא הצלחתם להביא למחיקת רישום שלילי בדו״ח BDI שלכם, מומלץ כי תפנו אל חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום, ומחזיקה הן בידע מקצועי רחב והן בניסיון רב. 

כמו כן, ישנה חשיבות רבה ומרכזית לבחירה נכונה של חברה. מומלץ לערוך סקר שוק מעמיק ורחב, ולבחור אך ורק בחברה בעלת מוניטין, ניסיון, והתמחות בתחום זה, אשר מעסיקה את אנשי המקצוע הטובים ביותר בשוק. כך תוכלו להבטיח שירות מקצועי, אדיב ויעיל, וכמובן את התוצאה האפקטיבית והמהירה ביותר. 

כאמור, על סמך בדיקת BDI נקבע האם יינתן אשראי, משכנתא, הלוואה וכדומה, וכמובן באילו בטחונות, ריביות, ובאיזה סכום. מדובר על החלטות מהותיות, אשר יכולות להשפיע רבות על מבקש האשראי או ההלוואה, וכמובן על התנאים שיקבל. לכן, כה חשוב להשקיע בהתנהלות כלכלית מחושבת ונכונה, אשר מובילה באופן ישיר לדירוג אשראי חיובי. 

ניסיון חברתנו מלמד כי קיימים לא מעט מקרים בהם בידיאיי שלילי הינו רישום שניתן למחוק או לתקן. צוות החברה מנוסה ובקיא בתחום, ויודע בדיוק כיצד לכוון כל לקוח, לבדוק את הנתונים והמידע אודותיו, ולהצליב עם המידע אשר קיים במערכות. לאחר בדיקה זו, מסייע ומייעץ איש המקצוע  מה היא הדרך הנכונה והאפקטיבית ביותר למחוק ולתקן את הרישום. 

במילים אחרות, לא חייב להשלים עם בידיאיי שלילי, וברוב המקרים לא מדובר בגזירת גורל. כאמור, חברתנו יודעת כיצד לנתח באופן הטוב ביותר את דוח ה- BDI ואת נתוני האשראי שלכם, ובהתאם לכך ליידע כל לקוח מתי וכיצד ניתן למחוק את הרישום השלילי. 

מה היה לנו במאמר?
ניקוי BDI שלילי
עורך דין יוני לוי
רוצה להתחיל דף חדש?
משרדנו מתמחה בניקוי BDI, טיפלנו באלפי תיקים ועזרנו לאלפי לקוחות שלנו להתחיל מחדש בבנקים, ע"י צוות מסור וקשרים שצברנו מעל עשור. מלא את הטופס ותתחיל דף חלק.
מידע נוסף

איך מבטלים בי די אי שלילי

חברת בידיאיי למעשה עוסקת במתן שירותים פיננסים, שירותים לעסקים ודירוג סיכוני אשראי בפרט. עבור רובנו, בידיאיי צף במקרה של דירוג שלילי, אשר מוביל לאי קבלת

קרא עוד »

ייעוץ BDI

בין אם אתם מודעים לכך, ובין אם לא, יש מי שמפקח על כל ההתנהלות הפיננסית שלכם, מעין אחד גדול, ששמו בידיאיי. ליתר דיוק, בידיאיי עוקבים

קרא עוד »

ניקוי BDI

על מנת לדבר על ניקוי BDI חשוב קודם כל להבין מהו דירוג BDI. מדובר על מידע אודות הלקוח אשר כולל מידע חיובי כגון עמידה בתשלומים,

קרא עוד »

שיפור BDI שלילי

דוח BDI הינו למעשה דוח אשר מורכב מנתוני האשראי שלכם. כאשר דרוג האשראי אינו חיובי יש צורך בתיקון, או במילים אחרות: שיפור BDI שלילי, זאת

קרא עוד »

מחיקת BDI שלילי

אלפי ישראלים מדי שנה שומעים הן מהבנק והן מחברות האשראי אודות בידיאיי שלילי אשר מוביל לאי מתן אשראי, משכנתא או הלוואה. אם נקלעתם למצב דומה,

קרא עוד »

דירוג אשראי של עסקים

דירוג אשראי של עסקים הינו אחד הכלים החשובים ביותר אשר משמשים משקיעים, בנקים וחברות אשראי בעת תהליך של הערכת סיכונים וקבלת החלטות אודות מתן אשראי

קרא עוד »

איך לתקן BDI

לפני שעונים על השאלה איך לתקן BDI, חשוב קודם כל להביא מהו BDI. ובכן, מדובר על גוף אשר עורך רישום של מידע ודוחות אודות התנהלות

קרא עוד »

איך לנקות דירוג אשראי

כולם מדברים על דירוג אשראי, ושואלים איך לנקות דירוג אשראי שלילי. למעשה, דירוג אשראי משפיע בשנים האחרונות על כל תחומי החיים שלנו, ועל התחום הפיננסי

קרא עוד »

איך לשפר דירוג אשראי

דירוג אשראי שינה את חוקי המשחק בכל הקשור להתנהלות פיננסית. כיום, כל פעולה נרשמת, כגון איחור תשלומים, מינוס וכדומה. דירוג אשראי חיובי וגבוה מאפשר קבלת

קרא עוד »