8 דברים שחשוב לדעת לשמירת שגרת אשראי נכונה

כולנו מעוניינים לשמור על יכולת כלכלית תקינה ולא מוגבלת. הבעיה היא שיש דברים שאנחנו עושים מתוך הרגל מבלי לדעת שהם עלולים להזיק להיסטוריית האשראי שלנו. צוות קלין BDI המומחים בתיקון ושיפור דירוגי אשראי מנגישים כאן הדרכה. עיקרי הדברים שחשוב לדעת לשמירת שגרת אשראי נכונה. אם אתם נותרים עם שאלות בנושא, כדאי שתצרו קשר עם צוות המומחים לקבלת מענה מדויק לשאלה שלכם.

 

קבלו 8 דברים שחשוב לדעת לשמירת שגרת אשראי נכונה

שמירה על היסטוריית אשראי טובה חשובה לרווחתכם הכלכלית, היא משפיעה בסופו של דבר על היכולת ללוות כסף, לקבל ריביות נוחות ולהיכנס לשותפויות וכדומה. אז מהם הדברים שחשוב לדעת לשמירת שגרת אשראי נכונה?

שלמו חשבונות בזמן

אחד הגורמים הקריטיים ביותר בהיסטוריית האשראי הוא היסטוריית התשלומים הקיימת. ודאו שאתם משלמים את כל החשבונות במועד הנדרש, כולל תשלומים בכרטיס אשראי, הלוואות וחשבונות מים ארנונה וחשמל. פיגור בתשלומים משפיעים ישירות באופן שלילי על ניקוד האשראי שלכם. כדי להצליח לשלם חשבונות בזמן השתמשו בתשלומים אוטומטיים או הגדירו תזכורות כדי להבטיח לעצמכם את התשלומים בזמן.

 

השתמשו באשראי בצורה אחראית

אל תשתמשו יותר מדי באשראי הזמין שיש לכם. בדרך כלל מומלץ לשמור על ניצול האשראי (יתרות כרטיס אשראי בהשוואה למסגרת האשראי) מתחת ל-30% כדי לשמור על ציון אשראי טוב. אם מסגרת האשראי שלכם מאפשרת לכם שימוש של 10,000 ₪ לצורך הדוגמא, אל תנסו להפריז. ככל שתנצלו יותר אחוזים מהמסגרת, הניקוד ירד בהתאם.

 

עקבו אחר דוח האשראי

כל אחד מאיתנו הוא בעל דו"ח אשראי אישי משלו. בדקו באופן קבוע את דוחות האשראי שלכם. תוכלו להנפיק את דו"ח האשראי באמצעות כל אחת מאתרי הדיגיטל של לשכות האשראי, אם אתם מוצאים טעות בדו"ח אתם יכולים להגיש בקשה לתיקון הרישום. ובאופן כללי, בדיקת הדו"ח מאפשרת לכם לראות מה צריך לתקן בהתנהלות הכלכלית ומה מפחית את הניקוד הקיים.

 

בניית היסטוריית אשראי מגוונת

שילוב סוגים שונים של אשראי כמו כרטיסי אשראי, הלוואות בתשלומים ומשכנתא, יכול להשפיע לטובה על ניקוד האשראי שלכם. עם זאת, אל תיקח על עצמכם חובות מיותרים רק כדי לגוון את האשראי … אם אתם נאלצים ליטול הלוואות למימון צרכים שונים, שימו לב לגוון את מקורות המימון.

 

הימנעו מבדיקת דירוג אשראי תכופה

כל פעם בה אתם מגישים בקשה להלוואה, הגוף המלווה יבדוק את דירוג האשראי שלכם. בדיקות רבות של דירוג האשראי שלכם מפחית את הניקוד שלכם ועלול להשפיע לרעה על היסטוריית האשראי הקיימת. לכן, הימנעו מפתיחת יותר מדי חשבונות חדשים, הגשת מספר בקשות להלוואה בו זמנית וכדומה.

 

בדקו שותפויות וערבויות לעומק

חתימת ערבות על הלוואה עבור מישהו אחר, מחייבת אתכם להיות אחראיים להלוואה. אם אתם חותמים ערבות ללווה לא מספיק אחראי והוא לא יצליח לעמוד בתנאי ההחזר, אתם עלולים להיגרר להיסטוריית אשראי שלילית.

 

נהלו את החובות שלכם

קחו אחריות על חובות שיש לכם. הימנע מניהול יתרות גבוהות בכרטיסי אשראי מחודש לחודש. שלמו את יתרות כרטיס האשראי במלואן במידת האפשר. אם יש לכם חובות לא מוסדרים, פנו לבדוק איך ניתן להסדיר אותן. קחו בחשבון שיש חובות שעלולים להגיע מהר מאוד לצו עיקול והוצל"פ. זה נכון גם אם אתם מתמודדים עם אתגרים פיננסיים כמו אובדן עבודה או הוצאות בלתי צפויות. במקרה כזה צרו קשר עם הנושים כדי לדון במצב ולראות איך ניתן להסדיר את החוב. ייתכן שהם יוכלו לגבש הסדר זמני שיעזור לכם לשמור על היסטוריית אשראי חיובית.

 

הימנעו משימוש בצ'קים

צ'קים הם אמצעי תשלום שעדיף להימנע מלהשתמש בו. קשה לעקוב אחר התשלום. חזרה של צ'ק מכל סיבה שהיא עלולה לפגוע בניקוד האשראי שלכם ואם חשוב לכם לשמור על שגרת אשראי תקינה, נסו להסתדר בלי צ'קים.

זכרו ששמירה על היסטוריית אשראי טובה היא מחויבות לטווח ארוך והיא יכולה להשפיע באופן משמעותי על עתידכם הפיננסי. יש לא מעט דברים שחשוב לדעת לשמירת שגרת אשראי נכונה ואם מצליחים ליישם אותם, הם הופכים להרגל שלא דורש מאמץ מיוחד. לא תרצו לאמץ הרגלים טובים?

 

איך משפרים דירוג אשראי נמוך?

כל אחד יכול בכוחות עצמו להנפיק את דו"ח דירוג האשראי שלו ולבדוק את הדו"ח שלו. בדקו סעיף אחר סעיף, האם המידע המופיע בדו"ח מוכר לכם? האם הוא נכון? האם יש מקום לשיפור הנתונים? אם גיליתם טעות זה הזמן לפנות ללשכת האשראי בבקשה לתיקון הרישום השגוי. לצד הבקשה יהיה צורך בהוספת אסמכתאות המאמתות את הנתונים. בכדי להעלות את סיכוי הצלחה פנו ליועץ פיננסי העוסק בתחום. צוות קלין BDI עוסקים בין היתר בייצוג לקוחות מול לשכות האשראי לצורך שיפור דירוג האשראי שלהם. כיום ניתן לבצע מספר פעולות לשיפור הדירוג:

מחיקת היסטוריית האשראי – כניסה לאתר בנק ישראל ומחיקת היסטוריית האשראי הקיימת. רגע לפני שאתם ממהרים למחוק את ההיסטוריה השלילית שלכם, שימו לב שמחיקה כזו מוחקת לא רק את ההיסטוריה השלילית, אלא גם את ההיסטוריה החיובית, כך שלא מדובר בפעולה מומלצת כלל, אלא אם כן ההיסטוריה השלילית היא רבה וכמעט ואין היסטוריה חיובית.

תיקון הרישום השגוי – כפי שהסברנו למעלה, שליחת בקשה ללשכת האשראי בצירוף אסמכתאות בבקשה לתיקון הרישום השגוי.

שיפור ההתנהלות הכלכלית – ההתנהלות הפיננסית משפיעה על הדירוג. אם תשפרו את ההתנהלות ותהפכו אותה לתקינה יותר, אט אט גם הדירוג ישתפר וישקף את המצב הנוכחי. את ההתנהלות הכלכלית ניתן ליישם באמצעות יישום הדברים שחשוב לדעת לשמירת שגרת אשראי נכונה.

אם דירוג האשראי חשוב לכם ואין לכם את היכולת או הפניות לעסוק בכך, פגישה עם צוות קלין BDI תעשה לכם סדר. קבעו שיחה חינמית לשיפור הדירוג.

 

מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

בדיקת דירוג BDI
דירוג אשראי
בדיקת דירוג BDI

כל אחד מאיתנו הוא בעל דירוג אשראי המשקף את רמת התנהלותו הכלכלית. כל עוד והדירוג תקין, המדורג נהנה מיתרון כאשר הוא מגיע ליטול הלוואה. גופי

קרא עוד »
בדיקת bdi - כל מה שצריך לדעת
דירוג אשראי
בדיקת bdi – כל מה שצריך לדעת

דירוג האשראי שלך הוא כלי פיננסי רב עוצמה המשפיע על יכולתך לגשת לאשראי, להבטיח שיעורי ריבית נוחים ואף להשפיע על היבטים שונים בחייך המקצועיים. בדיקת

קרא עוד »
מאגר האשראי הארצי
דירוג אשראי
מאגר האשראי הארצי

כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 צובר נתוני האשראי על שמו, הנתונים הללו נאגרים במאגר הארצי וכך הגופים הפיננסים מעבירים את הנתונים ובאמצעות מאגר האשראי

קרא עוד »
מה זה נתוני אשראי שליליים
דירוג אשראי
מה זה נתוני אשראי שליליים

כל אחד רוצה לצבור כמה שיותר נתונים חיוביים, בכל תחום שהוא. כאשר מדובר בנתוני אשראי, העדיפות לנתונים חיוביים ברורה. מה זה נתונים שליליים ואיך ניתן

קרא עוד »