דוח נתוני אשראי

דוח דירוג אשראי הינו מעין ציון, אשר מבטא את יכולת ההחזר שלכם. אותו ציון עוזר לגופי אשראי ובנקים להחליט האם כדאי לתת לכם אשראי או לא. בדיוק כאן, אנו נכנסים לתמונה, כאשר ההתמחות שלנו היא מחיקת רישום בידיאיי שלילי באמצעות מגוון פעולות לשינוי דירוג אשראי. 

איך לשפר דירוג אשראי

כאמור, דירוג אשראי הינו ריכוז נתונים אשר נועד להציג באופן מפורט ומרוכז את כל ההתחייבויות הפיננסיות והריבית אותה משלם הצרכן. דירוג זה מסתמך ברובו על ההיסטוריה הפיננסית, על הון עצמי כגון התחייבויות ונכסים, וכמובן על התנהלות פיננסית מול מגוון רשויות.

איך לנקות דירוג אשראי

בין 70 ל-80 אחוזים מדירוג האשראי שלכם למעשה מורכב ממידע של השנתיים האחרונות. לכן, לפחות פרק זמן של שנתיים נדרש על מנת שההשפעה החיובית של דירוג האשראי יגבר על היסטוריית אשראי ״בעייתית״. עם זאת, קיימות שתי פעולות לשינוי דירוג אשראי אשר נחשבות למרכזיות ויעילות במיוחד:

    1. הגדלת מסגרת האשראי: כידוע, מסגרת האשראי נחשבת כיום כשימוש באשראי לכל דבר, ולכן, העובדה כי אושרה לכם הגדלת מסגרת, משפרת באופן ישיר ומיידי את דירוג האשראי. כמובן כי חשוב לא להיכנס לאוברדרפט בעקבות הגדלת מסגרת האשראי ולשמור על התנהלות פיננסית תקינה ונכונה.
    2. הקפדה על תשלומים בזמן: כאמור, כל איחור בתשלומים כאלה או אחרים יכול לעורר מיד נזק לדירוג האשראי שלכם, נזק אשר בדרך כלל לוקח זמן רב לתקן. לכן, זכרו כי הימנעות מכל סוג של תשלום כגון דוח חנייה, שייק שחזק, ועוד, יכול להשפיע לרעה על הדירוג.

איך לתקן BDI

במידה ויש לכם רישום שלילי בבי די איי, סביר להניח כי לא תקבלו הלוואה גדולה, בטח לא בריבית נמוכה. האפשרות לקבל מידע פיננסי על ההתנהלות הכלכלית של אזרחים פרטיים קיבלה תוקף אי שם בשנת 2004, עם כניסת חוק שירות נתוני אשראי.

בדיקת BDI

באמצעות בדיקה מסוג זה, יכולה כל חברת אשראי או בנק, לקבל מידע ונתונים אודות הלקוח אשר פונה לצורך קבלת אשראי או מתן הלוואה, ובכך להעריך את היכולת שלו להחזיר אותו בתנאים ובזמן אשר הוקצו לו. במילים אחרות, לאותה חברה או גוף, יש את האפשרות להעריך את הסיכון הקיים במתן הלוואה, ולהחליט בהתאם לכך.

דירוג אשראי של עסקים

על מנת לשמור על דירוג אשראי של עסקים חיובי ונכון, מומלץ לנקוט בשלוש פעולות מרכזיות:

  1. בראש ובראשונה, שמירה על מסגרת: ניתן לראות כי עסקים רבים מסתמכים על כניסה צפויה של מזומנים לתזרים. אלא שחשוב לקחת בחשבון כי המשק הישראלי בלתי צפוי, מה שמוביל בעלי עסקים רבים לחרוג ממסגרת האשראי אשר אושרה להם בבנק. לכן, הקפידו להיערך בהתאם, ולהתנהל כלכלית באופן נכון ומחושב.
  2. עמידה בהחזרי הלוואות: כאמור, אף בנק או חברת אשראי לא ימהרו להעניק לכם הלוואה נוספת במידה ויראו כי אינכם עומדים בתשלומי ההלוואה הנוכחית. גם כאן, התנהלות פיננסית נכונה תוכל למנוע תקלות רבות, כגון דירוג אשראי שלילי.
  3. היערכות מראש: צ׳קים, משכורות, ועוד מגוון רחב של התחייבויות דורשות מצידו של בעל העסק היערכות מבעוד מועד.

מחיקת BDI שלילי

כאמור, במקרה של ביי די איי שלילי, קשה במיוחד ועד בלתי אפשרי, לקבל אשראי או הלוואה. במידה וכן תקבלו תשובה חיובית, סביר כי הריבית אותה יציעו לכם תהיה גבוהה במיוחד. ביי די איי שלילי מוביל לחסרונות מהותיים רבים כגון אי קבלת אשראי, ביטול אשראי, סירוב לקבלת הלוואה ועוד.

שיפור BDI שלילי

רבים אשר סובלים מהחסרונות הרבים של בידיאיי שלילי לא תמיד מוכנים לחכות מספר שנים עד לשיפור הדירוג, ובוחנים מגוון פעולות לשינוי דירוג האשראי. הפעולה הראשונית ביותר אשר חשוב לבצע היא בחינה של דו״ח נתוני האשראי, ומה הסיבות לרישום השלילי.

לאחר שלב זה, חשוב במיוחד ומומלץ להתייעץ עם חברה אשר מתמחה בתחום, על מנת לבצע את המחיקה של הרישום השלילי ולהבין מה הם סיכויי ההצלחה לכך. חברתנו מתמחה בביצוע מגוון פעולות לשינוי דירוג אשראי עבור קהל לקוחות פרטי ועסקי כאחד.

בדיקת דירוג אשראי לפי תעודת זהות

במידה וגיליתם  רישום שלילי וזו הסיבה שבעקבותיה לא קיבלתם הלוואה או אשראי, מומלץ לעיין בעיון וקפדנות רבה בדו״ח. במידה והנתונים שגויים, ניתן להגיש בקשה לתיקון הנתונים. במקרה של סירוב, ניתן אף להגיש ערעור בבית המשפט. כיום, חברות רבות מתמחות בתחום, מלוות ועוזרות ללקוחות פרטיים רבים.

בדיקת דירוג אשראי לשוכרי דירות

מדובר בבדיקה מהותית וחשובה במיוחד אשר מעניקה לבעל הנכס תמונת מצב עדכנית ובהירה לגבי ההתנהלות הפיננסית של השוכר.

בדיקת דירוג אשראי למשכירי דירות

חשוב לקחת בחשבון כי הסיכונים אשר קיימים בהשכרת דירה, לא קטנים יותר מהסיכונים של חברת האשראי או הבנק בהענקת הלוואה. בעל הדירה למעשה מעמיד לרשותו של השוכר נכס יקר, בו השקיע את מירב כספו. לכן, בדיקת דירוג אשראי למשכיר הינה מהותית וחשובה.

ניקוי BDI

כאמור, לדירוג האשראי וביידייאי חיובי ישנה השפעה מהותית וישירה על הכיס של כולנו. במילים אחרות, במידה ויש לכם דירוג אשראי חיובי, תזכו לאשראי טוב ולריבית נמוכה ואטרקטיבית. במידה ודירוג האשראי שלכם שלילי, סביר כי ״תזכו״ בריבית גבוהה במיוחד, ובמקרים מסוימים אף לא תקבלו אשראי.

ייעוץ BDI

כאשר זה נוגע לייעוץ בידיאיי חשוב כי תבחרו אך ורק בחברה המקצועית והמנוסה ביותר, אשר מחזיקה את אנשי המקצוע הטובים ביותר. כך תוכלו להבטיח תוצאה אפקטיבית, מהירה, ומקצועית, ללא פשרות.

איך מבטלים בי די אי שלילי

המומחים שלנו יודעים בדיוק כיצד לבצע פעולות לשינוי דירוג אשראי, כאלה שיצליחו למחוק את הרישום השלילי, ולהפוך את הבי די איי משלילי לחיובי, ובכך יאפשרו לכם לפתוח דף חדש ונקי מבחינה כלכלית.

פעולות לשינוי דירוג אשראי
פעולות לשינוי דירוג אשראי

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

מאגר נתוני אשראי
דוח נתוני אשראי

מאגר נתוני אשראי

כל פעולה המבוצעת בבנק, נאגרת במאגר מידע מיוחד אותו מפעילה מערכת בנק ישראל. וכך, נוצר מאגר נתוני אשראי ענק על פיו מתבססים דו"חות דירוג האשראי

קרא עוד »
מהי לשכת הבי די אי
דוח נתוני אשראי

מהי לשכת הבי די אי

לשכת בי די אי היא אחת מלשכות האשראי הקיימות בישראל. בתקופה האחרונה יותר ויותר אנשים נחשפים לכך שהם צריכים לבצע בדיקת בי די איי (על

קרא עוד »
איך מנקים נתוני אשראי?
דוח נתוני אשראי

איך מנקים נתוני אשראי?

חוק נתוני האשראי שתוקן בשנת 2017 הפך את השקיפות הפיננסית לקלה יותר עבור הגופים הפיננסים. קל להם יותר לקבל מידע על נתוני האשראי שלהם וזו

קרא עוד »
חוק נתוני אשראי
דוח נתוני אשראי

חוק נתוני אשראי

חוק נתוני האשראי החדש מסדיר את אופן איסוף המידע הפיננסי אודות אזרחים ובאיזו צורה תהיה לכם ולגופים הפיננסים השונים גישה אליו. אז איפה חידש החוק

קרא עוד »
תקופת הגבלה
דוח נתוני אשראי

תקופת הגבלה

דוח האשראי שלך, המכונה לעיתים תיק האשראי או היסטוריית האשראי שלך, הוא תיעוד מפורט של כל חשבונות האשראי והחובות שלך. הוא מכיל מידע על כמה

קרא עוד »
הגבלת מסירת נתוני אשראי
דוח נתוני אשראי

הגבלת מסירת נתוני אשראי

לאחר סיום הלימודים, דירוג האשראי שלך הוא ככל הנראה הציון היחיד שאתה תתעניין בו עמוקות. אלא שהפעם זה לחיים הכלכליים שלך. המספר בן שלוש הספרות

קרא עוד »
הפסקת איסוף נתוני אשראי
דוח נתוני אשראי

הפסקת איסוף נתוני אשראי

רוב הסיכויים ששמעתם פה ושם את המונחים "דירוג אשראי", "אשראי טוב" ו"אשראי רע". אך למרות שכולם ביטויים מוכרים מאוד, הם יכולים להיות גם מבלבלים מאוד.

קרא עוד »
איך לבדוק דוח ריכוז נתונים
דוח נתוני אשראי

איך לבדוק דוח ריכוז נתונים

דוחות אשראי מפרטים את היסטוריית תשלומי החשבונות, הלוואות, חוב שוטף ומידע פיננסי אחר. הם מראים היכן אתה עובד וחי והאם נתבעת, נעצרת או הגשת פשיטת

קרא עוד »
מה זה דוח נתוני אשראי
דוח נתוני אשראי

מה זה דוח נתוני אשראי

דו"ח האשראי שלך הוא הצהרה מפורטת של היסטוריית האשראי שלך. זה כולל את חשבונות כרטיסי האשראי שלך, הלוואות, היסטוריית תשלומי חיוב ורשומות פומביות לגבי פשיטות

קרא עוד »