דירוג אשראי של עסקים

דירוג אשראי של עסקים הינו אחד הכלים החשובים ביותר אשר משמשים משקיעים, בנקים וחברות אשראי בעת תהליך של הערכת סיכונים וקבלת החלטות אודות מתן אשראי והלוואות. חברתנו מתמחה במחיקת רישום בידיאיי שלילי הן עבור קהל לקוחות פרטי והן עבור קהל לקוחות עסקי, וגאה להעניק ליווי וייעוץ ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. 

מהו דירוג אשראי של עסקים?

דירוג אשראי הינו למעשה מעין דעה מקצועית, אשר מתבססת על דוח נתוני אשראי, ומידע רחב, אודות סיכוני אשראי של הלקוח. הדירוג נועד לשקף את הערכת יכולת הלקוח לעמוד בתשלומי ההתחייבות (משכנתא, הלוואה, קבלת אשראי וכדומה) בזמנם ובמלואם, ללא כל פיגורים ובעיות במהלך הדרך. 

כמו כן, דירוג אשראי לעסקים משקף את ההסתברות של הלקוח להגיע למצב של כשל פירעון, ביחס ללקוחות מדורגים אחרים. בנוסף, דירוג אשראי למעשה מתייחס גם לסיכוני אשראי של מכשירי חוב שונים כגון הלוואות ואגרות חוב. 

מדוע דירוג אשראי הינו שימושי וחשוב?

דירוג אשראי מאפשר לגופים וחברות לגייס כסף בשוק ההון. כלומר, במקום לקחת הלוואה מבנקים, גופים אלו למעשה מקבלים הלוואה ישירות מהמשקיע, באמצעות הנפקה של אגרת חוב. דירוג האשראי מסייע לתהליך גיוס החוב באמצעות הערכה מקצועית, איכות האשראי וכדומה. 

מצד המנפיקים, דירוג אשראי משמש אותם בגיוס חוב לצורך העסקי, שכן הם מספקים למשקיע הפוטנציאלי נתונים ומידע לגבי סיכוני אשראי, בהשוואה למנפיקים ומדורגים אחרים. דירוג האשראי הינו פרמטר מהותי ומרכזי אשר נכנס בשנים האחרונות למשוואת קבלת ההחלטות במקרה בו עסק, ארגון או חברה מעניקים ערבות בעלים, כפי שקורה בארצות הברית כבר שנים רבות. 

כל מה שחשוב שתדעו על דירוג אשראי

היכולת להעריך סיכון בעסקים תלויה במספר משתנים מהותיים כאשר בראשם עומדת הפעילות העסקית, לאחר מכן המצב הפיננסי, תזרים מזומנים ועוד. במצב בו אין מספיק היסטוריה, חלק ניכר מהמשקל בקביעת סיכונים יעבור לדירוג אשראי. 

בארצות הברית, בשונה מישראל, ככל שהעסק חדש וקטן יותר, כך הגוף הפיננסי כגון חברת אשראי או בנק, יסתמכו על דירוג האשראי על מנת לקבוע את הסיכון הקיים. בישראל לעומת זאת, השימוש בדירוג אשראי הינו רחב יותר, זאת על מנת למנוע מצב של קושי פיננסי, פיגור תשלומים, ושאיפה לעסק בריא ויציב. 

כיצד בעל עסק יכול לשמור על דירוג אשראי חיובי?

ישנן ארבע פעולות מרכזיות וחשובות אשר ניתן לבצע, ובאמצעותן לשמור על נתוני אשראי חיובים, ודירוג אשראי גבוהים וחיוביים, כאלה שיבטיחו תנאים אופטימלים עבור בעל העסק:

שמירה על המסגרת:

בעידן המודרני, בו שוטף פלוס הינו כה מבוקש ופופולרי, ניתן לראות כי בעלי עסקים רבים פשוט בונים על כניסה צפויה של כסף. חשוב לזכור כי המשק הישראלי אינו יציב, מה שמוביל עסקים רבים להתמודד פעמים רבות עם חריגה ופיגור תשלומים, מה שבמוביל באופן מיידי לדירוג אשראי שלילי, ובמילים אחרות, על קבלת אשראי, ריביות ועוד. השתדלו להימנע מסיכונים מיותרים, והישארו עם יד על הדופק כל הזמן. 

התנהלות מחושבת ומבוקרת:

הקפידו לקחת בחשבון את כל הפרטים הקטנים ביותר, כך שלא תהיו מופתעים לקראת סוף החודש, ותגיעו למצב של פיגור בתשלומי הלוואה, תשלומי שכר עובדים, תשלום עבור ספקים וכדומה. 

עמידה בתשלומים:

מדובר על אלמנט מהותי וחשוב במיוחד אשר מוביל באופן ישיר לדירוג אשראי חיובי. כאמור, גופים פיננסיים שונים לא ימהרו להעניק לכם הלוואה או אשראי במידה ויראו כי אינכם עומדים בתשלומים הקיימים בחשבונכם. הקפידו לעמוד בהחזרי הלוואה ותשלומים שונים, על מנת להימנע ממצב של הכתמת דירוג האשראי שלכם. 

שלמו קודם את חשבונות התאגידים:

הקפידו לשלם קודם לחברת החשמל והמים, מהסיבה כי מדובר על גופים גדולים אשר חייבים בדיווח שוטף למאגר המידע במדינה, ואילו ספקים שונים, חשבון סלולר וכדומה- לא.  

חברתנו גאה להתמחות בתיקון ושיפור של דירוג אשראי לעסקים ובמחיקת רישום בידיאיי שלילי בפרט. כיום, החברה גאה להיות מובילה בתחומה, ולהעניק לכל לקוח שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, ללא פשרות. 

מה היה לנו במאמר?
ניקוי BDI שלילי
עורך דין יוני לוי
רוצה להתחיל דף חדש?
משרדנו מתמחה בניקוי BDI, טיפלנו באלפי תיקים ועזרנו לאלפי לקוחות שלנו להתחיל מחדש בבנקים, ע"י צוות מסור וקשרים שצברנו מעל עשור. מלא את הטופס ותתחיל דף חלק.
מידע נוסף

איך מבטלים בי די אי שלילי

חברת בידיאיי למעשה עוסקת במתן שירותים פיננסים, שירותים לעסקים ודירוג סיכוני אשראי בפרט. עבור רובנו, בידיאיי צף במקרה של דירוג שלילי, אשר מוביל לאי קבלת

קרא עוד »

ייעוץ BDI

בין אם אתם מודעים לכך, ובין אם לא, יש מי שמפקח על כל ההתנהלות הפיננסית שלכם, מעין אחד גדול, ששמו בידיאיי. ליתר דיוק, בידיאיי עוקבים

קרא עוד »

ניקוי BDI

על מנת לדבר על ניקוי BDI חשוב קודם כל להבין מהו דירוג BDI. מדובר על מידע אודות הלקוח אשר כולל מידע חיובי כגון עמידה בתשלומים,

קרא עוד »

שיפור BDI שלילי

דוח BDI הינו למעשה דוח אשר מורכב מנתוני האשראי שלכם. כאשר דרוג האשראי אינו חיובי יש צורך בתיקון, או במילים אחרות: שיפור BDI שלילי, זאת

קרא עוד »

מחיקת BDI שלילי

אלפי ישראלים מדי שנה שומעים הן מהבנק והן מחברות האשראי אודות בידיאיי שלילי אשר מוביל לאי מתן אשראי, משכנתא או הלוואה. אם נקלעתם למצב דומה,

קרא עוד »

בדיקת BDI

הסיבה המרכזית והעיקרית ביותר לתהליך בדיקת BDI היא בעקבות העובדה כי נתוני אשראי מהווים את כרטיס הביקור של כולנו בכל תקשורת פיננסית כגון בקשת משכנתא,

קרא עוד »

איך לתקן BDI

לפני שעונים על השאלה איך לתקן BDI, חשוב קודם כל להביא מהו BDI. ובכן, מדובר על גוף אשר עורך רישום של מידע ודוחות אודות התנהלות

קרא עוד »

איך לנקות דירוג אשראי

כולם מדברים על דירוג אשראי, ושואלים איך לנקות דירוג אשראי שלילי. למעשה, דירוג אשראי משפיע בשנים האחרונות על כל תחומי החיים שלנו, ועל התחום הפיננסי

קרא עוד »

איך לשפר דירוג אשראי

דירוג אשראי שינה את חוקי המשחק בכל הקשור להתנהלות פיננסית. כיום, כל פעולה נרשמת, כגון איחור תשלומים, מינוס וכדומה. דירוג אשראי חיובי וגבוה מאפשר קבלת

קרא עוד »