דירוג אשראי של עסקים

דירוג אשראי של עסקים הינו אחד הכלים החשובים ביותר אשר משמשים משקיעים, בנקים וחברות אשראי בעת תהליך של הערכת סיכונים וקבלת החלטות אודות מתן אשראי והלוואות. חברתנו מתמחה במחיקת רישום בידיאיי שלילי הן עבור קהל לקוחות פרטי והן עבור קהל לקוחות עסקי, וגאה להעניק ליווי וייעוץ ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. 

מהו דירוג אשראי של עסקים?

דירוג אשראי הינו למעשה מעין דעה מקצועית, אשר מתבססת על דוח נתוני אשראי, ומידע רחב, אודות סיכוני אשראי של הלקוח. הדירוג נועד לשקף את הערכת יכולת הלקוח לעמוד בתשלומי ההתחייבות (משכנתא, הלוואה, קבלת אשראי וכדומה) בזמנם ובמלואם, ללא כל פיגורים ובעיות במהלך הדרך. 

כמו כן, דירוג אשראי לעסקים משקף את ההסתברות של הלקוח להגיע למצב של כשל פירעון, ביחס ללקוחות מדורגים אחרים. בנוסף, דירוג אשראי למעשה מתייחס גם לסיכוני אשראי של מכשירי חוב שונים כגון הלוואות ואגרות חוב. 

מדוע דירוג אשראי הינו שימושי וחשוב?

דירוג אשראי מאפשר לגופים וחברות לגייס כסף בשוק ההון. כלומר, במקום לקחת הלוואה מבנקים, גופים אלו למעשה מקבלים הלוואה ישירות מהמשקיע, באמצעות הנפקה של אגרת חוב. דירוג האשראי מסייע לתהליך גיוס החוב באמצעות הערכה מקצועית, איכות האשראי וכדומה. 

מצד המנפיקים, דירוג אשראי משמש אותם בגיוס חוב לצורך העסקי, שכן הם מספקים למשקיע הפוטנציאלי נתונים ומידע לגבי סיכוני אשראי, בהשוואה למנפיקים ומדורגים אחרים. דירוג האשראי הינו פרמטר מהותי ומרכזי אשר נכנס בשנים האחרונות למשוואת קבלת ההחלטות במקרה בו עסק, ארגון או חברה מעניקים ערבות בעלים, כפי שקורה בארצות הברית כבר שנים רבות. 

כל מה שחשוב שתדעו על דירוג אשראי

היכולת להעריך סיכון בעסקים תלויה במספר משתנים מהותיים כאשר בראשם עומדת הפעילות העסקית, לאחר מכן המצב הפיננסי, תזרים מזומנים ועוד. במצב בו אין מספיק היסטוריה, חלק ניכר מהמשקל בקביעת סיכונים יעבור לדירוג אשראי. 

בארצות הברית, בשונה מישראל, ככל שהעסק חדש וקטן יותר, כך הגוף הפיננסי כגון חברת אשראי או בנק, יסתמכו על דירוג האשראי על מנת לקבוע את הסיכון הקיים. בישראל לעומת זאת, השימוש בדירוג אשראי הינו רחב יותר, זאת על מנת למנוע מצב של קושי פיננסי, פיגור תשלומים, ושאיפה לעסק בריא ויציב. 

כיצד בעל עסק יכול לשמור על דירוג אשראי חיובי?

ישנן ארבע פעולות מרכזיות וחשובות אשר ניתן לבצע, ובאמצעותן לשמור על נתוני אשראי חיובים, ודירוג אשראי גבוהים וחיוביים, כאלה שיבטיחו תנאים אופטימלים עבור בעל העסק:

שמירה על המסגרת:

בעידן המודרני, בו שוטף פלוס הינו כה מבוקש ופופולרי, ניתן לראות כי בעלי עסקים רבים פשוט בונים על כניסה צפויה של כסף. חשוב לזכור כי המשק הישראלי אינו יציב, מה שמוביל עסקים רבים להתמודד פעמים רבות עם חריגה ופיגור תשלומים, מה שבמוביל באופן מיידי לדירוג אשראי שלילי, ובמילים אחרות, על קבלת אשראי, ריביות ועוד. השתדלו להימנע מסיכונים מיותרים, והישארו עם יד על הדופק כל הזמן. 

התנהלות מחושבת ומבוקרת:

הקפידו לקחת בחשבון את כל הפרטים הקטנים ביותר, כך שלא תהיו מופתעים לקראת סוף החודש, ותגיעו למצב של פיגור בתשלומי הלוואה, תשלומי שכר עובדים, תשלום עבור ספקים וכדומה. 

עמידה בתשלומים:

מדובר על אלמנט מהותי וחשוב במיוחד אשר מוביל באופן ישיר לדירוג אשראי חיובי. כאמור, גופים פיננסיים שונים לא ימהרו להעניק לכם הלוואה או אשראי במידה ויראו כי אינכם עומדים בתשלומים הקיימים בחשבונכם. הקפידו לעמוד בהחזרי הלוואה ותשלומים שונים, על מנת להימנע ממצב של הכתמת דירוג האשראי שלכם. 

שלמו קודם את חשבונות התאגידים:

הקפידו לשלם קודם לחברת החשמל והמים, מהסיבה כי מדובר על גופים גדולים אשר חייבים בדיווח שוטף למאגר המידע במדינה, ואילו ספקים שונים, חשבון סלולר וכדומה- לא.  

חברתנו גאה להתמחות בתיקון ושיפור של דירוג אשראי לעסקים ובמחיקת רישום בידיאיי שלילי בפרט. כיום, החברה גאה להיות מובילה בתחומה, ולהעניק לכל לקוח שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, ללא פשרות. 

דירוג אשראי של עסקים
דירוג אשראי של עסקים
מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

מחיקת היסטוריה ב- bdi
פעולות לשינוי דירוג אשראי
מחיקת היסטוריה ב- bdi

כל אחד יכול למחוק את היסטוריית האשראי שלו. מה מרוויחים ממחיקה כזו ומה משמעותה? על כך ריכזנו כאןו מידע. אנו במשרד Clean BDI זמינים לתת

קרא עוד »
מחיקת רישום bdi
פעולות לשינוי דירוג אשראי
מחיקת רישום bdi

מחיקת נתוני אשראי היא אופציה קיימת זה מכבר. למרבה הפלא, אנשים רבים חושבים שהיא תביא את הפתרון לדירוג האשראי הנמוך על אף שהמצב הוא ממש

קרא עוד »
מחיקת נתוני אשראי
פעולות לשינוי דירוג אשראי
מחיקת נתוני אשראי

נתוני האשראי שלנו מצביעים בסופו של דבר על ההתנהלות הכלכלית שלנו. כולנו מנסים לשמור על התנהלות כלכלית תקינה. הבעיה היא שאירועים מתרחשים ולא הכל בשליטתנו.

קרא עוד »
איך למחוק את נתוני האשראי
פעולות לשינוי דירוג אשראי
איך למחוק את נתוני האשראי

לנתוני האשראי שלכם ישנן השלכות רבות. על פי הנתונים נקבע דירוג האשראי שלכם וכך, הדירוג משקף את מצבכם הפיננסי לכל גוף פיננסי. ניתן לשפר דירוג

קרא עוד »
איך לתקן בי די איי?
פעולות לשינוי דירוג אשראי
איך לתקן בי די איי?

על פי חוק נתוני האשראי כל נתוני האשראי על כל אזרח ישראלי נאגרים ונשמרים. כל אזרח מדורג על פי הנתונים המתקבלים עליו. אחת מלשכות האשראי

קרא עוד »
איך מנקים נתוני אשראי?
דוח נתוני אשראי
איך מנקים נתוני אשראי?

חוק נתוני האשראי שתוקן בשנת 2017 הפך את השקיפות הפיננסית לקלה יותר עבור הגופים הפיננסים. קל להם יותר לקבל מידע על נתוני האשראי שלהם וזו

קרא עוד »