דירוג אשראי של תעודת זהות בנקאית

לכל אזרח במדינה מגיע לקבל דרך הבנק שלו בסוף שנה דוח על המצב הפיננסי שלו בחשבון הבנק. דוח זה נקרא תעודת הזהות הבנקאית שלכם והוא מכיל את כל הפרטים האפשריים על כל מה שעשיתם בחשבון הבנק במהלך השנה שעברה.

בנוסף, דוח זה מכיל גם את דירוג האשראי של תעודת זהות הבנקאית שלכם. מידע על דירוג האשראי שלכם מקבל הבנק דרך בנק ישראל נכון לשנת 2019.

למה חשוב לציין את שנת 2019? 

עד לשנת 2019, הייתה חברה פרטית שנקראת BDI. חברה זו הכילה את כל המידע הפיננסי על אזרחי מדינת ישראל במאגר פרטי ששייך רק לה. וכך היא יכלה למכור לבנקים שלכם את המידע הרלוונטי עליכם. משנת 2019 יצא חוק חדש במדינת ישראל שבמידה והבנקים או חברת BDI רוצה להשתמש או לקבל מידע פיננסי על ישראל, הם יצטרכו לעבור דרך בנק ישראל.

מהי חברת BDI?

BDI או בשמה העברי – ביזנס דאטה ישראל, היא חברה שמספקת שירותים לבנקים השונים בישראל. במידה וקיים לקוח המעוניין בהלוואה או באשראי חברת BDI מספקת עבור הבנקים מידע כגון: 

    • המלצה בנושאי הלוואות ואשראי – BDI נותנת המלצה לבנק האם לאשר בקשות שונות לאותו לקוח לפי המידע הקיים בבנק ישראל. במידה ויש לאותו לקוח רישום שלילי במאגר החברה תמליץ על סירוב.
    • דירוג אשראי – דירוג האשראי של BDI נקראFICO BDI  והוא מדרג פיננסי שמאפשר לדעת מה הדרך התנהלות של אותו לקוח עם כסף.
    • דוח ריכוז נתונים – דוח זה מסכם את כל הפעולות הפיננסיות באשראי של אותו לקוח במהלך שלוש השנים האחרונות.
 

מה קורה במצב של דירוג אשראי שלילי?

כאשר לקוח מגיע לבנק עם דירוג אשראי שלילי ומבקש הלוואה או אשראי או אפילו פתיחה של חשבון בנק חדש, הבנק רשאי לסרב לו. דירוג האשראי מאפשר לבנקים לאמוד את טיב התנהגות הלקוח עם מצבים פיננסים שונים ובכך יש לו את כל המידע להחליט אם הוא מעוניין בלעזור ללקוח או לסרב.

באילו מצבים מקבלים דירוג אשראי שלילי?

דירוג אשראי שלילי מקבלים במצבים הבאים:

  • תיק בהוצאה לפועל – דירוג האשראי הופך לאוטומטי שלילי במצב שיש לכם תיק בהוצאה לפועל. הדירוג האשראי ימחק שלוש שנים לאחר סגירת התיק בהוצאה לפועל.
  • חובות מינוריים והתנהלות כלכלית לקויה – דירוג האשראי שלכם נקבע לפי ההתנהלות הכלכלית שלכם, במידה ואתם בעלי חובות או מאחרים כרוניים בתשלומים דירוג האשראי שלכם ירד.
  • דירוג אשראי שלילי בטעות – קיימים מצבים בהם לקוחות מקבלים דירוג אשראי שלילי בטעות ולא שבזדון עקב טעות אנוש כזאת או אחרת.
  • פשיטת רגל – כאשר עסק פושט רגל אחת ההשלכות הקיימות היא קבלת דירוג אשראי שלילי שעשוי להימחק בתום 7 שנים מאת הבקשה לפשיטת רגל.

האם דירוג אשראי שלילי הוא לנצח?

חד משמעית לא. דירוג האשראי השלילי שלכם ימחק במידה וההתנהלות הכלכלית שלכם תשתפר בתוך שלוש שנים. לאחר שלוש שנים הדירוג השלילי ימחק.

אם הדירוג השלילי נמחק לאחר 3 שנים למה לא לחכות?

הרבה אנשים שוכחים ששלוש שנים זה לא בהכרח מעט זמן. במהלך השלוש שנים האלה לא תוכלו לפתוח עסק חדש במידה ותרצו, לא תוכלו לקבל משכנתא על דירה חדשה ואם תחליטו שאתם רוצים להחליף בנק ולפתוח חשבון בנק חדש במהלך השלוש שנים האלה, אתם כמובן לא תוכלו.

מצבים אלה הם עשויים להיות קריטים משום שיש לפעמים הזדמנויות שהם חד פעמיות והן צצות לעברנו בתקופה המסויימת הזאת. 

מי יכול למחוק רישום שלילי?

זאת השאלה הקלה מכולם, כי הגעתם למקום הנכון. אנו מתעסקים עם מגוון רחב של התעסקויות בתחום הפיננסי ובפרט בדירוג האשראי השלילי שלכם. אנו נוכל לעזור לכם לצאת מהברוך ולאפשר לכם להתנהל כלכלית מבלי שיש מעליכם ענן אפור של רישום שלילי החוסם אתכם מאפשרויות כלכליות שונות.

לסיכום, דירוג אשראי של תעודת זהות בנקאית הוא חשוב מאוד, הוא יכול להיות זה שיגרום לכם לשנות מסלול מחדש או להתקע במשך כמה וכמה שנים מבלי לבצע התקדמות אמיתית כלכלית בחייכם. אנו מציעים לכם את האפשרות להתעסק עם כמה שפחות ניירת ובירוקרטיה ולהסיר ממכם את הדבר שנקרא רישום אשראי שלילי.

מי יכול למחוק רישום שלילי
מי יכול למחוק רישום שלילי

 

דירוג אשראי של תעודת זהות בנקאית
דירוג אשראי של תעודת זהות בנקאית
מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

מה זה תעודת זהות בנקאית
תעודת זהות בנקאית
מה זה תעודת זהות בנקאית

האם קיים דוח שמכיל בתוכו את כל הפרטים הפיננסים שלכם, החובות וההלוואות, המצב של העובר ושב וכל בעצם מידע שתהיתם לגבי החשבון בנק שלכם? לשמחתכם,

קרא עוד »