דירוג אשראי

דוח דירוג אשראי הינו מעין ציון, אשר מבטא את יכולת ההחזר שלכם. אותו ציון עוזר לגופי אשראי ובנקים להחליט האם כדאי לתת לכם אשראי או לא. בדיוק כאן, אנו נכנסים לתמונה, כאשר ההתמחות שלנו היא מחיקת רישום בידיאיי שלילי באמצעות מגוון פעולות לשינוי דירוג אשראי. 

איך לשפר דירוג אשראי

כאמור, דירוג אשראי הינו ריכוז נתונים אשר נועד להציג באופן מפורט ומרוכז את כל ההתחייבויות הפיננסיות והריבית אותה משלם הצרכן. דירוג זה מסתמך ברובו על ההיסטוריה הפיננסית, על הון עצמי כגון התחייבויות ונכסים, וכמובן על התנהלות פיננסית מול מגוון רשויות.

איך לנקות דירוג אשראי

בין 70 ל-80 אחוזים מדירוג האשראי שלכם למעשה מורכב ממידע של השנתיים האחרונות. לכן, לפחות פרק זמן של שנתיים נדרש על מנת שההשפעה החיובית של דירוג האשראי יגבר על היסטוריית אשראי ״בעייתית״. עם זאת, קיימות שתי פעולות לשינוי דירוג אשראי אשר נחשבות למרכזיות ויעילות במיוחד:

    1. הגדלת מסגרת האשראי: כידוע, מסגרת האשראי נחשבת כיום כשימוש באשראי לכל דבר, ולכן, העובדה כי אושרה לכם הגדלת מסגרת, משפרת באופן ישיר ומיידי את דירוג האשראי. כמובן כי חשוב לא להיכנס לאוברדרפט בעקבות הגדלת מסגרת האשראי ולשמור על התנהלות פיננסית תקינה ונכונה.
    2. הקפדה על תשלומים בזמן: כאמור, כל איחור בתשלומים כאלה או אחרים יכול לעורר מיד נזק לדירוג האשראי שלכם, נזק אשר בדרך כלל לוקח זמן רב לתקן. לכן, זכרו כי הימנעות מכל סוג של תשלום כגון דוח חנייה, שייק שחזק, ועוד, יכול להשפיע לרעה על הדירוג.

איך לתקן BDI

במידה ויש לכם רישום שלילי בבי די איי, סביר להניח כי לא תקבלו הלוואה גדולה, בטח לא בריבית נמוכה. האפשרות לקבל מידע פיננסי על ההתנהלות הכלכלית של אזרחים פרטיים קיבלה תוקף אי שם בשנת 2004, עם כניסת חוק שירות נתוני אשראי.

בדיקת BDI

באמצעות בדיקה מסוג זה, יכולה כל חברת אשראי או בנק, לקבל מידע ונתונים אודות הלקוח אשר פונה לצורך קבלת אשראי או מתן הלוואה, ובכך להעריך את היכולת שלו להחזיר אותו בתנאים ובזמן אשר הוקצו לו. במילים אחרות, לאותה חברה או גוף, יש את האפשרות להעריך את הסיכון הקיים במתן הלוואה, ולהחליט בהתאם לכך.

דירוג אשראי של עסקים

על מנת לשמור על דירוג אשראי של עסקים חיובי ונכון, מומלץ לנקוט בשלוש פעולות מרכזיות:

  1. בראש ובראשונה, שמירה על מסגרת: ניתן לראות כי עסקים רבים מסתמכים על כניסה צפויה של מזומנים לתזרים. אלא שחשוב לקחת בחשבון כי המשק הישראלי בלתי צפוי, מה שמוביל בעלי עסקים רבים לחרוג ממסגרת האשראי אשר אושרה להם בבנק. לכן, הקפידו להיערך בהתאם, ולהתנהל כלכלית באופן נכון ומחושב.
  2. עמידה בהחזרי הלוואות: כאמור, אף בנק או חברת אשראי לא ימהרו להעניק לכם הלוואה נוספת במידה ויראו כי אינכם עומדים בתשלומי ההלוואה הנוכחית. גם כאן, התנהלות פיננסית נכונה תוכל למנוע תקלות רבות, כגון דירוג אשראי שלילי.
  3. היערכות מראש: צ׳קים, משכורות, ועוד מגוון רחב של התחייבויות דורשות מצידו של בעל העסק היערכות מבעוד מועד.

מחיקת BDI שלילי

כאמור, במקרה של ביי די איי שלילי, קשה במיוחד ועד בלתי אפשרי, לקבל אשראי או הלוואה. במידה וכן תקבלו תשובה חיובית, סביר כי הריבית אותה יציעו לכם תהיה גבוהה במיוחד. ביי די איי שלילי מוביל לחסרונות מהותיים רבים כגון אי קבלת אשראי, ביטול אשראי, סירוב לקבלת הלוואה ועוד.

שיפור BDI שלילי

רבים אשר סובלים מהחסרונות הרבים של בידיאיי שלילי לא תמיד מוכנים לחכות מספר שנים עד לשיפור הדירוג, ובוחנים מגוון פעולות לשינוי דירוג האשראי. הפעולה הראשונית ביותר אשר חשוב לבצע היא בחינה של דו״ח נתוני האשראי, ומה הסיבות לרישום השלילי.

לאחר שלב זה, חשוב במיוחד ומומלץ להתייעץ עם חברה אשר מתמחה בתחום, על מנת לבצע את המחיקה של הרישום השלילי ולהבין מה הם סיכויי ההצלחה לכך. חברתנו מתמחה בביצוע מגוון פעולות לשינוי דירוג אשראי עבור קהל לקוחות פרטי ועסקי כאחד.

בדיקת דירוג אשראי לפי תעודת זהות

במידה וגיליתם  רישום שלילי וזו הסיבה שבעקבותיה לא קיבלתם הלוואה או אשראי, מומלץ לעיין בעיון וקפדנות רבה בדו״ח. במידה והנתונים שגויים, ניתן להגיש בקשה לתיקון הנתונים. במקרה של סירוב, ניתן אף להגיש ערעור בבית המשפט. כיום, חברות רבות מתמחות בתחום, מלוות ועוזרות ללקוחות פרטיים רבים.

בדיקת דירוג אשראי לשוכרי דירות

מדובר בבדיקה מהותית וחשובה במיוחד אשר מעניקה לבעל הנכס תמונת מצב עדכנית ובהירה לגבי ההתנהלות הפיננסית של השוכר.

בדיקת דירוג אשראי למשכירי דירות

חשוב לקחת בחשבון כי הסיכונים אשר קיימים בהשכרת דירה, לא קטנים יותר מהסיכונים של חברת האשראי או הבנק בהענקת הלוואה. בעל הדירה למעשה מעמיד לרשותו של השוכר נכס יקר, בו השקיע את מירב כספו. לכן, בדיקת דירוג אשראי למשכיר הינה מהותית וחשובה.

ניקוי BDI

כאמור, לדירוג האשראי וביידייאי חיובי ישנה השפעה מהותית וישירה על הכיס של כולנו. במילים אחרות, במידה ויש לכם דירוג אשראי חיובי, תזכו לאשראי טוב ולריבית נמוכה ואטרקטיבית. במידה ודירוג האשראי שלכם שלילי, סביר כי ״תזכו״ בריבית גבוהה במיוחד, ובמקרים מסוימים אף לא תקבלו אשראי.

ייעוץ BDI

כאשר זה נוגע לייעוץ בידיאיי חשוב כי תבחרו אך ורק בחברה המקצועית והמנוסה ביותר, אשר מחזיקה את אנשי המקצוע הטובים ביותר. כך תוכלו להבטיח תוצאה אפקטיבית, מהירה, ומקצועית, ללא פשרות.

איך מבטלים בי די אי שלילי

המומחים שלנו יודעים בדיוק כיצד לבצע פעולות לשינוי דירוג אשראי, כאלה שיצליחו למחוק את הרישום השלילי, ולהפוך את הבי די איי משלילי לחיובי, ובכך יאפשרו לכם לפתוח דף חדש ונקי מבחינה כלכלית.

פעולות לשינוי דירוג אשראי
פעולות לשינוי דירוג אשראי

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

בדיקת דירוג BDI
דירוג אשראי

בדיקת דירוג BDI

כל אחד מאיתנו הוא בעל דירוג אשראי המשקף את רמת התנהלותו הכלכלית. כל עוד והדירוג תקין, המדורג נהנה מיתרון כאשר הוא מגיע ליטול הלוואה. גופי

קרא עוד »
בדיקת bdi - כל מה שצריך לדעת
דירוג אשראי

בדיקת bdi – כל מה שצריך לדעת

דירוג האשראי שלך הוא כלי פיננסי רב עוצמה המשפיע על יכולתך לגשת לאשראי, להבטיח שיעורי ריבית נוחים ואף להשפיע על היבטים שונים בחייך המקצועיים. בדיקת

קרא עוד »
מאגר האשראי הארצי
דירוג אשראי

מאגר האשראי הארצי

כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 צובר נתוני האשראי על שמו, הנתונים הללו נאגרים במאגר הארצי וכך הגופים הפיננסים מעבירים את הנתונים ובאמצעות מאגר האשראי

קרא עוד »
מה זה נתוני אשראי שליליים
דירוג אשראי

מה זה נתוני אשראי שליליים

כל אחד רוצה לצבור כמה שיותר נתונים חיוביים, בכל תחום שהוא. כאשר מדובר בנתוני אשראי, העדיפות לנתונים חיוביים ברורה. מה זה נתונים שליליים ואיך ניתן

קרא עוד »
למה צריך דירוג אשראי?
דירוג אשראי

למה צריך דירוג אשראי?

בהתאם לחוק נתוני האשראי, כל אזרח מישראל, מגיל שמונה ועשרה ומעלה, יכול לקבל את דו"ח נתוני האשראי שלו וכך לקבל גם את דירוג האשראי שלו.

קרא עוד »
מתי נמחק בי די אי שלילי?
דירוג אשראי

מתי נמחק בי די אי שלילי?

בהתאם לחוק נתוני אשראי שנחקק בשנת 2002, כדי לייעל את המערכת הפיננסית, המדינה הורתה על הקמת מאגר נתוני אשראי והנגשת המידע לציבור עצמו כמו גם

קרא עוד »
מהו הר הכסף
דירוג אשראי

מהו הר הכסף?

מבולבלים מכל החסכונות הפנסיונים שלכם? עברתם עבודה ואתם לא בטוחים מה המצב בקרן ההשתלמות שהייתה לכם בעבודה הקודמת? זכור לכם שפתחתם קופת גמל לפני השחרור

קרא עוד »
משכנתא למסורבים
דירוג אשראי

משכנתא למסורבים

סירוב לקבלת משכנתא הוא משהו שיכול לקרות, אבל זה לא אומר שאתה לעולם לא תוכל להיות בעל בית. ישנן סיבות רבות לכך שמלווה אולי לא

קרא עוד »
דירוגי האשראי השונים
דירוג אשראי

דירוגי האשראי השונים

בישראל קיימות שלוש לשכות אשראי לאומיות (קו מנחה, DB credit ו-BDI פרסונל צ'ק) שמתחרות כדי לאסוף, לעדכן ולאחסן היסטוריות אשראי של מרבית אזרחי מדינת ישראל.

קרא עוד »
חיווי אשראי
דירוג אשראי

חיווי אשראי

כפי שאתם יודעים מאז אפריל 2019 החלה מדינת ישראל לעבוד במודל דירוגי אשראי לפי חוק נתוני האשראי שנכנס לתוקף באותו זמן. מתוקף החוק קיימת בבנק

קרא עוד »
מה זה דירוג אשראי
דירוג אשראי

מה זה דירוג אשראי

מאפריל 2019 החל לפעול בישראל מאגר נתוני אשראי חדש שעובד לפי התקנות של חוק נתוני האשראי החדש. החוק החדש בעצם שינה את האופן בו ניתן

קרא עוד »