האם אפשר לקחת הלוואה מבלי ללכת לסניף הבנק?

הלוואות הן דבר שרבים מאיתנו לוקחים בכל כמה זמן. אנו יכולים לקחת הלוואה למגוון רחב מאד של צרכים כמו חופשה בחו"ל, שיפוץ הבית, קניית רכב, סגירת חוב, מתנה לאישה ועוד. בעבר לקיחת ההלוואה הייתה אירוע קשה מאד ולא כל אחד היה יכול לקבל הלוואה. אך כיום, החוקים כבר השתנו והשוק נפתח לכיוונים רחבים יותר. כיום, אין צורך להגיע לבנק עם מסמכים וערבים כדי לקבל הלוואה.

 

הלוואה בימינו

בעבר היה ניתן לקחת הלוואות רק דרך הבנקים. לצורך לקיחת ההלוואה אותו אדם היה צריך להגיע עם ערבים, למלא מספר רב של מסמכים, להוכיח שיש לו מאיפה להחזיר את ההלוואה ועוד. במידה והבנק היה מסרב לאותו אדם לקחת את ההלוואה לא היו יותר מידי אופציות לאותו אדם חוץ מהשוק האפור שלשם לא נמליץ אף פעם לפנות לקבלת הלוואה.

לאחר שהבינו שלקיחת הלוואה רק דרך הבנקים היא דבר שלא מאפשר לאנשים בעלי חובות, ללא עבר כלכלי או ללא ערבים לקבל הלוואה השוק נפתח וכיום ניתן לקבל מגוון רחב מאד של הלוואות חוץ בנקאיות.

הלוואה בימינו

הלוואות חוץ בנקאיות

מה זה הלוואות חוץ בנקאיות? כמו שזה נשמע, הלוואות שלא לוקחים דרך המסלול הרגיל של הבנק אלא דרך גופים אחרים. כיום, השוק נפתח וניתן לקבל הלוואות ממגוון רחב מאד של גופים כמו: חברות הביטוח, חברות הפנסיה, חברות האשראי, בנקי חברתיים ועוד. כל גוף כזה מספק את ההלוואה בצורה שונה.

לדוגמא: חברת הפנסיה תציע לך הלוואה לפי גובה הפנסיה שיש לך באותה החברה. בגדול, החברה מציעה לך לקחת את ההלוואה שלך מחיסכון הפנסיה שלך.

דוגמא נוספת, ניתן לפנות לחברות האשראי השונות לקבל הלוואה. דרך חברות האשראי ניתן לקבל הלוואות בסכומים שונים ולא רק לפי גובה החיסכון שיש לך. הלוואה מחברת האשראי ניתן לקבל במהירות רבה, ללא ערבים או מסמכים. דרך חברות האשראי ניתן לקבל הלוואה של כמה עשרות אלפי שקלים.

בנקים חברתיים, אלו בנקים חדשים אשר מטרתם היא שימוש בכסף של אנשים למתן הלוואות לאנשים אחרים. אותם הבנקים החברתיים האלו פועלים על ידי כסף של אנשים פרטיים המעוניינים להשקיע אותו בדברים שונים. בבנקים אלו אין את אותה הדרישה כמו בבנקים המוכרים לנו והם פתוחים יותר למתן הלוואות.

הלוואות חוץ בנקאיות

השוני בין הגופים

בכל גוף תוכלו למצוא סכומי הלוואה שונים, זמני החזרה שונים, גובה ריביות שונה ותהנו מתנאים שונים של ההלוואה. חשוב מאד לבצע סקר שוק הולם ורחב כדי להגיע בסופו של דבר להלוואה שתהיה הכי מתאימה לכם. לא תמיד הלוואות דרך חברה מסויימת מתאימות לאופי ההחזרה שלו אנו מעוניינים ולכן חשוב ללמוד ולשאול את כל השאלות הרלוונטיות.

 

לסיכום:

הלוואות כיום כבר לא צריך לקחת רק דרך הבנקים וכיום יש לנו אופציות רבות יותר. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

השוני בין הגופים

מה היה לנו במאמר?
האם אפשר לקחת הלוואה מבלי ללכת לסניף הבנק
מידע נוסף
הזמנת דו"ח BDI
כללי

הזמנת דו"ח BDI

לכל אחד מאיתנו יש דירוג אשראי באמצעותו הוא יכול לראות מהי תמונת המצב המשתפת בעיני הבנקים ומוסדות המימון בישראל המעוניינים לקבל עליו מידע. את דירוג

קרא עוד »
איך מחושב דירוג אשראי
כללי

איך מחושב דירוג אשראי

לאחר תיקון חוק נתוני האשראי בשנת 2017, החל משרד האוצר לתפעל את מערכת נתוני האשראי באמצעותה כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 מקבל דירוג אשראי.

קרא עוד »
מה מחירו של מחסן הגינה?
כללי

מה מחירו של מחסן הגינה?

מחסן גינה נחשב לפריט נחוץ בחצרות וגינות רבות ברחבי הארץ והעולם. אנחנו מצאנו את עצמנו לאחרונה תרים אחר מחסן גינה איכותי במחיר טוב שיספק לנו

קרא עוד »