הזאב מנס ציונה – כך תרוויח מיליונים מהשקעה במניות

השקעה במניות היא כנראה דרך ההשקעה הנפוצה ביותר ויש לכך סיבות טובות. ההשקעה במניות נותנת הזדמנות שווה לכל משקיע לקחת חלק בשוק ההון, וגם משקיעים בעלי הון עצמי נמוך יכולים לסחור במניות. התנהלות נכונה יכולה להוביל לרווחים גבוהים מאוד מהשקעה במניות, ואנחנו כאן כדי לתת לכם מספר כללים שיעזרו לכם להתנהל בשוק ההון.

 

השקעה במניות

השקעה במניות למתחילים יכולה להישמע כמו משהו דרמטי, אולם חשוב להבין שבשביל להשקיע במניות אנחנו אפילו לא צריכים לצאת מהבית. כדי להבין מהי הצורה הנכונה להשקיע במניות, יש צורך ללמוד איך בדיוק התחום הזה עובד.

 

מהי מניה

מניה היא למעשה חלק שאותו חברה ציבורית מציעה לציבור לקנות. החברות הגדולות ביותר בעולם וגם חברות קטנות יותר זקוקות לכסף של משקיעים, וכל אחד מאיתנו יכול להיות משקיע אם הוא יקנה את החלק הזה שאותו החברה מציעה. ככל שאנחנו מחזיקים ביותר מניות אנחנו למעשה בעלים על חלק גדול יותר של החברה.

 

איך מרוויחים מהשקעה במניות

הרווח מהשקעה במניות מגיע מכך שערך המניה עולה. ברגע שקנינו מניה של חברה בסכום מסוים והחברה הצליחה, הערך של המניה שאותה קנינו נהיה גבוה יותר. זה מאפשר לנו למכור את המניה בסכום גבוה יותר מזה שבו קנינו אותה ולהרוויח.

 

זהירות מהפסדים

בדיוק כמו שהערך של המניה יכול לעלות, כך הוא גם יכול לרדת, מה שמוביל להפסד. הכלל הראשון עבורכם בתור משקיעים מתחילים הוא להתנהג בזהירות עם הכסף שלכם. חברות מתחילות יכולות לאבד את הערך שלהן ברגע, וחישבו היטב לפני שאתם קונים מניה של חברה מסוימת.

 

תעדכנו כל הזמן במה שקורה בשוק ההון

שוק ההון מושפע ממה שקורה בעולם, ובמקרים רבים ניתן לחזות ירידות או עליות שלו. בתור משקיעים אתם חייבים להישאר כל הזמן מעודכנים מה קורה מסביבכם, כדי לדעת היכן כדאי לשים את הכסף שלכם בכל נקודת זמן. כמובן, אף אחד לא נביא ולא ניתן לדעת מה באמת יקרה, אולם עם הזמן תוכלו לפתח אינטואיציה שתמנע מכם הפסדים מיותרים ואף תוכלל להוביל אתכם לרווחים.

 

פזרו את ההשקעות שלכם

אחד הכללים החשובים ביותר בהשקעה במניות הוא פיזור נכון של סיכונים. ברגע שאתם שמים את כל הכסף שלכם במקום אחד, אם הוא יעלה אז באמת תרוויחו הרבה אולם במקרה של נפילה תישארו בלי כלום. נסו לפזר את הכסף שלכם כך שגם אם הוא יקרוס במקום אחד, עדיין יהיו מקומות שבהם הוא יעלה וכך תוכלו לצמצם הפסדים.

 

לסיכום

השקעה במניות היא דרך נהדרת שמאפשרת לכל אחד מאיתנו להרוויח לא מעט כסף בלי לצאת מהבית. בתור משקיעים מתחילים חשוב להיות מעודכנים כל הזמן במה שקורה מסביב וכמובן לבצע פיזור נכון של הכסף כדי למנוע מצב שבו מפסידים הכל.

לוח השקעות

 

מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

בדיקת דירוג BDI
דירוג אשראי
בדיקת דירוג BDI

כל אחד מאיתנו הוא בעל דירוג אשראי המשקף את רמת התנהלותו הכלכלית. כל עוד והדירוג תקין, המדורג נהנה מיתרון כאשר הוא מגיע ליטול הלוואה. גופי

קרא עוד »
בדיקת bdi - כל מה שצריך לדעת
דירוג אשראי
בדיקת bdi – כל מה שצריך לדעת

דירוג האשראי שלך הוא כלי פיננסי רב עוצמה המשפיע על יכולתך לגשת לאשראי, להבטיח שיעורי ריבית נוחים ואף להשפיע על היבטים שונים בחייך המקצועיים. בדיקת

קרא עוד »
מאגר האשראי הארצי
דירוג אשראי
מאגר האשראי הארצי

כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 צובר נתוני האשראי על שמו, הנתונים הללו נאגרים במאגר הארצי וכך הגופים הפיננסים מעבירים את הנתונים ובאמצעות מאגר האשראי

קרא עוד »
מה זה נתוני אשראי שליליים
דירוג אשראי
מה זה נתוני אשראי שליליים

כל אחד רוצה לצבור כמה שיותר נתונים חיוביים, בכל תחום שהוא. כאשר מדובר בנתוני אשראי, העדיפות לנתונים חיוביים ברורה. מה זה נתונים שליליים ואיך ניתן

קרא עוד »