כמה זה יוצא? הדרך הטובה ביותר לחשב ימים בין תאריכים

לא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו במצב שבו אנחנו צריכים לחשב הפרש בין שני תאריכים. העובדה שלא כל החודשים מכילים מספר זהה של ימים מקשה עלינו לבצע את החישוב הזה ואף עלולה במקרים מסוימים להוביל אותנו לטעויות בחישוב. כמובן, אפשר לספור את הימים בצורה ידנית על לוח השנה, אבל אנחנו כאן כדי לספר לכם על פתרון הרבה יותר יעיל.

 

חישוב מספר ימים

חישוב של מספר ימים בין תאריכים שונים הוא משהו שאנחנו צריכים לבצע לעיתים די קרובות. בין אם מדובר על תכנון אירוע, ספירת ימים לקראת יום מיוחד או אפילו תכנון של לוחות זמנים בעבודה. ברגע שמדובר על יותר משבוע אחד, או במקרים קשים יותר כאשר מדובר על ימים שלא נמצאים באותו חודש, אנחנו עלולים להיתקל בקושי לחשב במדויק את מספר הימים בין התאריכים.

הפתרון שחלק מאיתנו היו חושבים עליו הוא פשוט לספור ימים בלוח השנה, בין אם מדובר על לוח שנה קשיח, ובין אם עם ספירת ימים בלוח השנה במחשב. עם זאת, שני הפתרונות הללו לא טובים כיון שהם גם דורשים מאיתנו זמן כדי להגיע לתוצאה, וכמובן, אף אחד לא מבטיח לנו שלא נטעה במהלך ספירת הימים. כדי להתגבר על הקושי הזה, כדי להכיר את הכלי שנקרא מחשבון ימים.

תַחשִׁיב

מחשבון מתאים

בדיוק כמו שבמתמטיקה אנחנו לא מבצעים פעולות חשבון מסובכות בלי מחשבון שעוזר לנו, כך גם בחישוב ימים בין תאריכים כל מה שאנחנו צריכים זה את המחשבון המתאים. כמו בכל בכל מחשבון, החישוב כאן יהיה חישוב מידי, והכי חשוב, הוא יציג לכם תוצאה מדויקת ללא שום אפשרות של טעות. כך תוכלו בלחיצת כפתור לקבל את הנתונים שחשובים לכם ולתכנן את הזמן נכון יותר.

 

אי זה עובד

השיטה שבה המחשבון עובד היא די פשוטה. בתור משתמשי קצה אתם מכניסים למחשבון את שני התאריכים שאתם רוצים לחשב את המרחק ביניהם. אם התאריכים הם באותו חודש או בחודשים סמוכים המחשבון יודע כמה ימים יש ביניהם. אחרת, המחשבון יספור את מספר החודשים השלמים או השנים השלמות ואז ייכנס לשאר החישוב. כמובן שכל זה קורה מאחורי הקלעים, אבל אתם תוכלו לראות את התוצאה הסופית מהר מאוד.

 

חישוב של תאריך עברי

בישראל, הרבה מאוד אנשים משתמשים בתאריך עברי ולא בתאריך הרגיל שאנחנו מכירים. גם כאן כדי לחשב הפרש בין הימים כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט לבדוק מה התאריך הרגיל של שני הימים הללו ומיד תקבלו את התוצאה המדויקת.

 

לסיכום

חישוב של מספר ימים בין תאריכים כבר לא צריך להיות משהו שאנחנו מסתבכים בו. כל מה שאתם צריכים זה פשוט להיכנס למחשבון תאריכים, להכניס את שני הימים ולקבל בלחיצת כפתור את מספר הימים ביניהם.

לחשב ימים

מה היה לנו במאמר?
כמה זה יוצא? הדרך הטובה ביותר לחשב ימים בין תאריכים
מידע נוסף
הזמנת דו"ח BDI
כללי

הזמנת דו"ח BDI

לכל אחד מאיתנו יש דירוג אשראי באמצעותו הוא יכול לראות מהי תמונת המצב המשתפת בעיני הבנקים ומוסדות המימון בישראל המעוניינים לקבל עליו מידע. את דירוג

קרא עוד »
איך מחושב דירוג אשראי
כללי

איך מחושב דירוג אשראי

לאחר תיקון חוק נתוני האשראי בשנת 2017, החל משרד האוצר לתפעל את מערכת נתוני האשראי באמצעותה כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 מקבל דירוג אשראי.

קרא עוד »
מה מחירו של מחסן הגינה?
כללי

מה מחירו של מחסן הגינה?

מחסן גינה נחשב לפריט נחוץ בחצרות וגינות רבות ברחבי הארץ והעולם. אנחנו מצאנו את עצמנו לאחרונה תרים אחר מחסן גינה איכותי במחיר טוב שיספק לנו

קרא עוד »