מהו הר הכסף?

מבולבלים מכל החסכונות הפנסיונים שלכם? עברתם עבודה ואתם לא בטוחים מה המצב בקרן ההשתלמות שהייתה לכם בעבודה הקודמת? זכור לכם שפתחתם קופת גמל לפני השחרור ואתם לא יודעים היכן למצוא אותה? ריבוי החסכונות ופוליסות הביטוח מוביל למציאות בה לישראלים רבים יש כספים אבודים. פלטפורמת הר הכסף של משרד האוצר נועדה לפתור מציאות זו ולהעלות את הכספים האבודים מתהום הנשייה.

 

כספים אבודים

בישראל של היום קיימות שלל תוכניות המציעות לכם אפיקי השקעה וחיסכון משתלמים. בין אם מדובר בפק"ם בבנק, קופת גמל לשכירים, קרן השתלמות פטורה ממס לעצמאיים ולשכירים במגזרים מסוימים או תכנית חדשה שמיועדת במיוחד לחיילים קרביים אשר השתחררו לאחרונה מהצבא, הכסף שלכם מפוזר במקומות רבים.

בשנים הראשונות, עוד הייתם בשליטה. ידעתם היכן נמצאת כל פרוטה שלכם, כמה דמי ניהול אתם משלמים בכל מקום ומה המאזן בכל אחת מהקופות והקרנות ומי הניבה את הרווחים הנאים ביותר בשנה החולפת. אולם במרוצת השנים ובסחרור החיים, שכחתם מחלק מאותן הקופות, קרנות הוזנחו ואתם התמקדתם בכספים שהיו קריטיים עבורכם.

מציאות זו מובילה לכך שלישראלים רבים יש כספים אבודים – כספים אשר הם לא יודעים היכן הם נמצאים. לפני מספר שנים, משרד האוצר הישראלי יצא במיזם אשר מטרתו היא לשים סוף לתופעת הכספים האבודים ולסייע לכם למצוא את הכסף שלכם.

מיזם זה נקרא הר הכסף והוא הוקם בתור אתר אינטרנטי של משרד האוצר. באמצעות מספר פעולות והזנת הפרטים הרלוונטיים אל תוך דו"ח ייעודי של משרד האוצר, תוכלו לאתר חסכונות פנסיונים אבודים, קרנות השתלמות, קופות גמל וכל מקום אחר בו יש לכם כספים אבודים.

הודות להר הכסף של משרד האוצר, כספים אבודים יכולים להיות נחלת העבר. כל אזרח ישראלי יכול לחפש את הכספים האבודים שלו באתר הר הכסף ולהחזיר את הכספים שלכם לשליטה.

 

קשיים בהר הכסף

אם מדובר בפתרון קסם שכזה, איך זה שלא כל אדם במדינה מחפש את כספיו האבודים בהר הכסף? לשאלה זו שתי תשובות עיקריות. התשובה הראשונה היא כי ייתכן שיותר מידי ישראלים עוד לא שמעו על הר הכסף ולא יודעים כי ביכולתם אתר את הכספים האבודים שלהם. מדובר במכשול שיווקי שניתן לפתור בעזרת פרסום נכון.

התשובה השנייה נוגעת לבעיה אחרת הקיימת באתר הר הכסף. אתר הר הכסף דורש עיסוק בבירוקרטיה. אין דבר שמרתיע ישראלים יותר מבירוקרטיה. עם זאת, גם אם אתם נרתעים מבירוקרטיה כמו מאש, תוכלו בקלות להתגבר על הבעיה ולהנות משירותי הר הכסף. כיום, סוכנויות ביטוח מציעות שירותי בדיקה בהר הכסף. אתם רק תזינו את הפרטים הראשוניים ביותר ושאר העבודה – על חברת הביטוח. כך, תהנו מהמידע אודות הכספים האבודים שלכם מבלי להתעסק בבירוקרטיה.

 

לסיכום

לסיכום, אתר הר הכסף הינו פלטפורמה חדישה של משרד האוצר המאפשרת לאתר כספים אבודים שלכם. תוכלו לבצע את החיפוש באתר בעצמכם או בעזרת סוכנות ביטוח ולחסוך לכם את כל הבירוקרטיות.

צנצנת עם מטבעות

 

מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

בדיקת דירוג BDI
דירוג אשראי
בדיקת דירוג BDI

כל אחד מאיתנו הוא בעל דירוג אשראי המשקף את רמת התנהלותו הכלכלית. כל עוד והדירוג תקין, המדורג נהנה מיתרון כאשר הוא מגיע ליטול הלוואה. גופי

קרא עוד »
בדיקת bdi - כל מה שצריך לדעת
דירוג אשראי
בדיקת bdi – כל מה שצריך לדעת

דירוג האשראי שלך הוא כלי פיננסי רב עוצמה המשפיע על יכולתך לגשת לאשראי, להבטיח שיעורי ריבית נוחים ואף להשפיע על היבטים שונים בחייך המקצועיים. בדיקת

קרא עוד »
מאגר האשראי הארצי
דירוג אשראי
מאגר האשראי הארצי

כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 צובר נתוני האשראי על שמו, הנתונים הללו נאגרים במאגר הארצי וכך הגופים הפיננסים מעבירים את הנתונים ובאמצעות מאגר האשראי

קרא עוד »
מה זה נתוני אשראי שליליים
דירוג אשראי
מה זה נתוני אשראי שליליים

כל אחד רוצה לצבור כמה שיותר נתונים חיוביים, בכל תחום שהוא. כאשר מדובר בנתוני אשראי, העדיפות לנתונים חיוביים ברורה. מה זה נתונים שליליים ואיך ניתן

קרא עוד »