מה ההשפעה של דוח נתוני אשראי

דוח אשראי מספק מידע מפורט כיצד השתמשת באשראי בעבר, כולל כמה חוב יש לך והאם שילמת את החשבונות שלך במועד ובין אם לא. אתה יכול לבקש לראות את דוח האשראי שלך בכל עת, מבלי להשפיע על דוח האשראי או על דירוג האשראי שלך.

יש שלוש סוכנויות לדיווחי אשראי, או לשכות אשראי, בישראל: DB credit, BDI וקו מנחה. כל אחת מסוכנויות הדיווח האשראי הללו מאגדת את פרטי האשראי שלך ממקורות דיווח שונים, כגון מלווים, לדוח אשראי.

כשאתה פונה לקבלת אשראי, כולל כרטיסי אשראי, הלוואות סטודנטים, הלוואות רכב והלוואות משכנתא, המלווים בודקים את דוח האשראי שלך בכדי לקבל החלטות אם להעניק לך אשראי או לא ואם כן באילו שיעורים ולאילו תנאים אתה זכאי.

מה כולל דוח אשראי?

המידע המופיע בדוח האשראי שלך כולל:

מידע אישי: שמך, כולל כינויים או איות שגוי שדווחו על ידי נושים, תאריך לידה, מספר תעודת זהות, כתובות בית עדכניות וישנות, מספרי טלפון ומעסיקים נוכחיים ובעבר.

חשבונות: רשימה של חשבונות האשראי שלך, כגון כרטיסי אשראי והלוואות לתשלומים, כגון משכנתא או הלוואות אוטומטיות. הרשימה כוללת שמות נושים, מספרי חשבון, יתרות, היסטוריית תשלומים ומצב חשבון (כולל האם החשבון ישן או לא).

רשומות ציבוריות: פשיטות רגל.

פניות אחרונות: מי ביקש לאחרונה להציג את דוח האשראי ומתי.

שים לב כי דוח האשראי שלך אינו כולל מידע על מצבך הזוגי (נשוי או גרוש), הכנסה, יתרת חשבון בנק או רמת השכלה. דוח האשראי שלך יכול לכלול את שם בן / בת הזוג אם ידווח על ידי נושה. אולם לאחר גירושין, הדרך היחידה להסיר את שם בן / בת הזוג מדו"ח האשראי שלך היא לערער על המידע.

לכל אחת משלוש לשכות האשראי עשויות להיות גם מידע שונה אודותיך. הנושים אינם נדרשים לדווח על מידע וייתכן שהם אינם מספקים נתונים כלל, ואם כן, יתכן וזה יהיה רק ​​לאחת או שתיים מלשכות האשראי.

באיזו תדירות מתעדכן דוח האשראי שלי?

דוח האשראי שלך מתעדכן לעתים קרובות, מכיוון שמידע חדש מדווח על ידי המלווים ומידע ישן מוסר בהדרגה לפי דרישות השמירה הקבועות בחוק.

עם זאת, חשוב לדעת שרוב המלווים מדווחים על שינויים בסטטוס החשבון, כגון תשלומים שביצעת או אם פיגרת בשתלום, על בסיס חודשי. אם אתה מבצע תשלום באחד מחשבונותיך, יתכן שהתשלום לא יופיע בדוח האשראי שלך עד 30 יום.

כיצד אשראי רע משפיע על חייך?

זה לא סוד שאשראי רע יכול להשפיע על חייך. זה יכול לעשות את זה בלתי אפשרי או יקר בהרבה לקבל מימון או אפילו להירשם לשירותים נחוצים. אשראי לקוי פירושו חוסר גישה לצרכים בסיסיים, כמו כבלים, או להפוך את השירותים הללו ליקרים יותר או קשים יותר להשגה.

אשראי רע יכול להשפיע גם על תחומים אחרים בחייך. זה יכול להגביל את מערכות היחסים שלך, למשל. יש פרטנרים רומנטיים שלא רוצים להסתבך עם מישהו שלא יכול לנהל כסף.

פיקוח על האשראי שלך

דוחות אשראי יכולים להיות כלי חשוב לגילוי גניבת זהות והונאה. כאשר מישהו משתמש במידע האישי שלך כדי לבצע הונאה, כגון פתיחת חשבון אשראי חדש בשמך, דוח האשראי שלך הוא לרוב המקום הראשון בו יופיעו סימני ההונאה. מעקב אחר האשראי שלך יכול לעזור לך לתפוס סימנים אלה מוקדם יותר ולנקוט בפעולות מהירות יותר לתיקון המצב.

כיצד אוכל לתקן טעויות בדוחות אשראי? 

אם אתה מבחין בטעות באחד מתיקי האשראי שלך, חשוב לתקן זאת – אחרת זה יכול לפגוע ביכולת שלך לקבל אשראי אחר כך. טעויות יכולות לנוע בין שגיאות בסיסיות הנוגעות לפרטי הכתובת שלך ועד מידע שגוי שמספק הבנק שלך, מה שעלול להרתיע חברה אחרת מלאשר לך הלוואות. 

אתה עלול אפילו להיתקל בפעילות הונאה, כמו למשל בקשת אשראי שבוצעה על שמך. אם אתה מבחין בטעות, אתה יכול לפנות לחברה שמסרה את המידע או לסוכנות הפניה לאשראי עצמה בכדי לתקן אותה. עד לתיקון סופי הערך יסומן בינתיים כ'מחלוקת'. כך שכל מלווה שמחפש בקובץ שלך יידע לא להסתמך על פיסת המידע הזו. 

אם סוכנות הפניות לאשראי אינה משנה את הרשומות שלך, אתה יכול לפעול ולפנות אלינו ונוכל לעשור לך למחוק רישומי BDI שליליים מהרקורד שלך. אחרי הכל דוח האשראי אינו חף מטעויות ולפעמים הוא לא כולל את התמונה הגדולה- בין אם רשומה שלילית התרחשה בגלל משבר כלכלי או בגלל שכול אישי וכדומה.

מה היה לנו במאמר?
ניקוי BDI שלילי
עורך דין יוני לוי
רוצה להתחיל דף חדש?
משרדנו מתמחה בניקוי BDI, טיפלנו באלפי תיקים ועזרנו לאלפי לקוחות שלנו להתחיל מחדש בבנקים, ע"י צוות מסור וקשרים שצברנו מעל עשור. מלא את הטופס ותתחיל דף חלק.
מידע נוסף

חוק נתוני אשראי

חוק נתוני האשראי החדש מסדיר את אופן איסוף המידע הפיננסי אודות אזרחים ובאיזו צורה תהיה לכם ולגופים הפיננסים השונים גישה אליו. אז איפה חידש החוק

קרא עוד »

תקופת הגבלה

דוח האשראי שלך, המכונה לעיתים תיק האשראי או היסטוריית האשראי שלך, הוא תיעוד מפורט של כל חשבונות האשראי והחובות שלך. הוא מכיל מידע על כמה

קרא עוד »

הגבלת מסירת נתוני אשראי

לאחר סיום הלימודים, דירוג האשראי שלך הוא ככל הנראה הציון היחיד שאתה תתעניין בו עמוקות. אלא שהפעם זה לחיים הכלכליים שלך. המספר בן שלוש הספרות

קרא עוד »

הפסקת איסוף נתוני אשראי

רוב הסיכויים ששמעתם פה ושם את המונחים "דירוג אשראי", "אשראי טוב" ו"אשראי רע". אך למרות שכולם ביטויים מוכרים מאוד, הם יכולים להיות גם מבלבלים מאוד.

קרא עוד »

מה זה דוח נתוני אשראי

דו"ח האשראי שלך הוא הצהרה מפורטת של היסטוריית האשראי שלך. זה כולל את חשבונות כרטיסי האשראי שלך, הלוואות, היסטוריית תשלומי חיוב ורשומות פומביות לגבי פשיטות

קרא עוד »