מה הם התנאים לירושה עצמית?

מודל ירושה עצמית הוא פתרון מימון יעיל לגיל השלישי. יותר ויותר אנשים מביעים התעניינות בתנאי המודל והחלטנו לסקור את התנאים לירושה עצמית בכתבה קצרה וממוקדת. נקווה שהמידע יענה לכם על כל השאלות. על כל שאלה נוספת בנושא, תוכלו להיכנס לקישור ירושה עצמית המופיע בהמשך הכתבה, לקבלת מידע מקיף.

 

מה זו ירושה עצמית?

מדובר במוזל שפותח על ידי עורך דין שראה כי מבוגרים רבים נקלעים למצב כלכלי מאתגר למרות שיש להם נכס על שמם. ומכאן עלתה ההברקה. אם יש להם נכס נדל"ן משלהם, למה שלא יחיו ברווחה על חשבון הנכס שלהם? אמנם גובה הירושה ירד, אך למה הם צריכים לשרוד את אחרית חייהם בצמצום כלכלי רק כדי להותיר ליורדים דירה נאה בעלת ערך? למה שהמבוגרים לא יהנו מיגיע כפיהם בעודם בחיים? וכך פותח מודל ירושה עצמית במסגרתו נמכרות דירות מבוגרים למשקיעים תמורת המשך מורים של בעל הנכס בדירה.

 

איך זה עובד?

במסגרת ירושה עצמית בעל הנכס פונה אל מפתחי המודל בבקשה למכירת הנכס. הם רוכשים ממנו את הנכס, הוא מקבל את ערך הנכס וכך, הוא ממשיך לגור בנכס הנמכר כאילו לא התבצעה מכירה. רק לאחר פטירתו הנכס מועבר לידי המשקיע שרכש את הנכס.

 

מהם תנאי ירושה עצמית?

ירושה עצמית ניתנת לביצוע מכל גיל, אך ככל שהגיל יהיה צעיר יותר, כך הערך שיתקבל יהיה נמוך יותר. ניתן לקבל אחוז מימון גבוה שנע בין 40 אחוז לשישים אחוז – אחוזי מימון גבוהים יותר ממשכנתא הפוכה המוצעת לקהל יעד זה. מדובר במודל המציע מכירת נכס וכך הבית עובר בעלות אך המוכר ממשיך לגור בנכס עד סף ימי חייו. גם אם הוא נאלץ לעבור לדיור מוגן בהמשך חייו, הוא מקבל דמי שכירות שיסייעו לו במימון השהייה בדיור המוגן.

 

ניתן לקבל את הכסף בפעימות

לא מעט אנשים נוטלים ירושה עצמית לצורך הגלת ההכנסה החדשית שלהם ובמקרה כזה הם יכולים ליטול את הירושה העצמית ולהשקיע את כספי המכירה בקופות גמל שונות שיפקידו להם מידי חודש סכום חודשי קבוע.

הכירו את זכויותיכם

הכירו את זכויותיכם

אדם בן 60 ומעלה המוכר את הנכס שלו, לא צריך לשלם מס שבח. אם שילמתם מס שבח בשנים האחרונות תהיו זכאים ככל הנראה לקבלת החזר מס. אנו ממליצים לכם להיכנס לאתר Nadlan Tax בו תקבלו ליווי מקצועי של יועצי מס מומחים.

 

לסיכום

ירושה עצמית היא פתרון מימון נוח ויעיל למבוגרים המעוניינים לפרנס את עצמם בכבוד מבלי להזדקק לטובת הבריות. כך הם יכולים לקבל תמורה לנכס שלהם למרות שהם ממשיכים להתגורר בו. התנאים לקבלת הירושה העצמית כוללים בדיקה של מצב הנכס וגיל הלווה. מדובר במכירת נכס ולכן לא נבדקת יכולת ההחזר של המוכר או כל נתון אחר.

דולרים

מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

מערכת בנק ישראל
פיננסים
מערכת בנק ישראל

בנק ישראל הוא הבנק המרכזי בישראל והוא מפקח על כל הבנקים. העומד בראש הבנק הוא נגיד בנק ישראל וכך, מידי חודש עליו לבדוק את מצב

קרא עוד »
מה זה תיקון 190
פיננסים
מה זה תיקון 190

תיקון 190 הוא תיקון שמאפשר הטבות מס על רווחים לגיל השלישי. התיקון טומן בחובו יתרונות רבים ואפשרות להרוויח סכומים לא קטנים אך הוא לא מתאים

קרא עוד »