מה זה טווח בידי איי?

דירוג אשראי הוא מספר בן שלוש ספרות המעריך את הסיכוי שלקוח יחזיר כסף שאול. חברות המספקות את דירוגי האשראי, מחברות מידע מדוחות האשראי שלך לנוסחאות מתמטיות המניבות את דירוגי האשראי שלך.

דירוג אשראי נמוך אולי לא ימנע ממך לקבל אישור לאשראי, אך יתכן שתצטרך לשלם ריבית גבוהה יותר או לתת פיקדון גדול יותר או שתצטרך לשלם יותר עבור ביטוח רכב. בעלי בתים עשויים להשתמש בדירוג שלך כדי להחליט אם הם רוצים אותך כדייר.

כאשר המלווים או מנפיקי הכרטיסים בודקים את האשראי שלך, הם עשויים לבחון את דוח האשראי שלך, את דירוג האשראי או את שניהם. אתה יכול לבדוק את האשראי שלך – זה לא פוגע בדירוג שלך – ולדעת מה המלווה עשוי לראות.

טווח בידי איי

דגמי דירוג האשראי משתנים בין לשכות האשראי השונות .אחד מדירוגי האשראי הנפוצים הוא של BDI, הנקרא BDI FICO. טווח הבידי איי נע בין 300 עד 850.

הנושים יכולים לקבוע סטנדרטים משלהם למה מהווה דירוג מקובל, אך אלה הנחיות כלליות:

אשראי מעולה: 720-850

אשראי טוב: 690-719

אשראי סביר 630-689

אשראי גרוע: 629 ומטה

אילו גורמים משפיעים על דירוג האשראי שלך?

שלושת המודלים לדירוג אשראי בארץ בנויים מאותם גורמים אך משקללים אותם מעט אחרת. עבור כל התוצאות, שני הדברים החשובים ביותר הם:

תשלום חשבונות בזמן

דירוגי אשראי מתגמלים רקורד של תשלום בזמן, בכל פעם. טעות לא נכונה כאן יכולה להיות יקרה, ואיחור באורך של 30 יום ומעלה מעבר לתאריך הפירעון נשאר בהיסטוריית האשראי שלך במשך שנים.

כמה אתה חייב

שימוש באשראי, או סכומי היתרות שלך ביחס למגבלות האשראי, משוקלל כמעט באותה מידה כמו תשלום בזמן. טוב להימנע משימוש ביותר מ -30% ממגבלות האשראי שלך, ונמוך יותר עדיף. החדשות הטובות הן כי ניצול אשראי גבוה מפסיק לפגוע באשראי שלך ברגע שמדווח על נמוך יותר ללשכות האשראי. אתה יכול לנקוט במספר צעדים כדי להקטין את ניצול האשראי שלך ולעזור לדירוג שלך.

גורמים שפחות משפיעים על דירוג האשראי אבל עדיין חשובים

גיל אשראי

ככל שיש לך אשראי זמן רב יותר וככל שהגיל הממוצע של חשבונותיך גבוה יותר, כך הדירוג שלך טוב יותר.

תמהיל אשראי

דירוגים גבוהים יותר כאשר יש ללקוח יותר מסוג אחד של אשראי – הלוואה מסורתית וכרטיס אשראי, למשל – במידה רבה יותר מאשר שיש רק סוג אחד.

באיזו מועד הגשת בקשה לאשראי

כאשר אתה מגיש בקשה לאשראי, בירור קשה בדוח האשראי שלך עלול לגרום לירידה זמנית בניקוד שלך.

מהיכן המידע מגיע

המידע בחשבונות האשראי שלך נשמר על ידי סוכנויות דיווח אשראי, הנקראות גם לשכות אשראי. שלושת הגדולים הם BDI, D&B וקו מנחה. אם אתה משתמש באשראי, כנראה שיש להם תיעוד של זה. חברות האשראי משתמשות במידע כדי לייצר דירוגי אשראי, ונושים קונים דוחות ודירוגים כדי להעריך מועמדים.

דיווח על פרטי אשראי הוא וולונטרי, ויש הנחיות קפדניות כיצד לעשות זאת. אולם הנושים בוחרים לעשות זאת מכיוון שמידע על הרגלי אשראי בעבר של הצרכנים עוזר להם לקבל החלטות טובות יותר לגבי סיכון. הצרכנים אינם צריכים לתת להם אישור לעשות זאת.

המלווים בוחנים יותר מרק דירוגי אשראי

כשאתה הולך ללוות כסף, דירוג אשראי טוב אינו מבטיח ריבית טובה – ואפילו לא אישור. גם דירוג נמוך יותר אינו מצביע על כך שאינך יכול לקבל אשראי כלל.

הכנסותיך וחובות אחרים ממלאים תפקיד מפתח בחלק מההחלטות על הלוואות, שכן המלווים שוקלים את מה שאתה חייב לצד מה שאתה מרוויח ונכסים שצברת. המלווים משתמשים בחישוב יחס חוב להכנסה כדי להעריך אם יש לכם מקום בתקציב לפרוע הלוואה.

כיצד לפקח על דירוג האשראי שלך

חשוב לדעת איפה אתה עומד, ולכן כדאי לפקח על הדירוג שלך. אתה יכול לקבל את דוח האשראי בחינם מאתר של מערכת נתוני האשראי.

במקרים של טעויות במידע, מידע חלקי וכדומה, כדאי להגיש בקשה למחיקת הרישום השלילי. מכיוון שמידע זה יכול להשפיע לרעה על הדירוג שלך. פנה אלינו ונוכל לעזור לך למחוק רישומים שליליים.

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, נהגו בהרגלי אשראי בריאים: השתמשו באשראי בזהירות, שלמו בזמן, הגישו בקשה לאשראי באופן מוקפד, חשבו פעמיים לפני שאתם סוגרים חשבון ושקלו להוציא כרטיס אשראי רק אם יש לכם תשלומים להלוואות.

זכור הדירוגים משתנים. דירוג הוא תמונת מצב, והמספר יכול להשתנות בכל פעם שאתה בודק אותו. כל עוד אתה שומר את זה בטווח בריא, וריאציות אלה לא ישפיעו על רווחתך הכלכלית.

מה היה לנו במאמר?
ניקוי BDI שלילי
עורך דין יוני לוי
רוצה להתחיל דף חדש?
משרדנו מתמחה בניקוי BDI, טיפלנו באלפי תיקים ועזרנו לאלפי לקוחות שלנו להתחיל מחדש בבנקים, ע"י צוות מסור וקשרים שצברנו מעל עשור. מלא את הטופס ותתחיל דף חלק.
מידע נוסף

מי מנקה בי די איי שלילי

ברשימת הדברים שאנשים נהנים לעשות, ניקוי האשראי שלהם כנראה מדורג די נמוך. זה תהליך ארוך ועדין רצוף מלכודות משפטיות. ניהול פרופיל האשראי שלך הוא די

קרא עוד »

איך משפיעה ריבית על BDI?

אחת הסיבות לכך שאנשים רבים נופלים עמוק בחובות כרטיסי אשראי היא לא רק בגלל שהם שילמו יותר בכרטיס ממה שהם יכולים להרשות לעצמם לשלם. לפעמים

קרא עוד »

האם אפשר לא לקבל דירוג?

דירוגי אשראי עוזרים למלווים להחליט אם לאשר בקשות הלוואה או לא, ולקבוע אילו תנאי הלוואה להציע. הדירוגים נוצרים על ידי אלגוריתמים המשתמשים במידע מדוח האשראי

קרא עוד »