מחיקת נתוני אשראי

נתוני האשראי שלנו מצביעים בסופו של דבר על ההתנהלות הכלכלית שלנו. כולנו מנסים לשמור על התנהלות כלכלית תקינה. הבעיה היא שאירועים מתרחשים ולא הכל בשליטתנו. כך אנשים מגיעים למצב של נתוני אשראי שליליים הרשומים על שמם. הם מעוניינים לבצע מחיקת נתוני אשראי אבל הם א יודעים אם מדובר בפעולה משתלמת. ריכזנו כאן מידע בנושא. על כל שאלה נוספת, אתם מוזמנים לכתוב לנו. נשמח להנגיש לכם מידע נוסף.

 

מה זה נתוני אשראי?

נתוני אשראי משקפים את המצב הכלכלי של האדם. מדובר בנתונים פיננסיים הנאגרים על כל אזרח ישראלי מעל גיל 18. הנתונים הללו כוללים מידע מכל הגופים הפיננסים המוכרים בישראל וכך, כאשר גוף מימון מקבל בקשה להלוואה הוא פונה לבדוק את הנתונים הרשומים על שם הלווה.

 

על פי חוק נתוני האשראי שהוחל בשנת 2019, הוקמה מערכת נתוני אשראי המרכזת את הנתונים הפיננסים של כל תושבי ישראל. תודות למאגר המידע, כל אזרח יכול להזין את פרטיו האישיים ולקבל דו"ח המרכז את נתוני האשראי שלו. הדו"ח ניתן להפקה באזור האישי בכניסה לאתר בנק ישראל. ניתן להנפיק את הדו"חות דרך אחת מלשכות האשראי: בי די איי, דן אנד ברדסטריט או קו מנחה.

 

איזה מידע נתוני האשראי כוללים?

מחיקת נתוני אשראי תמחק את כל נתוני האשראי המופיעים במערכת. הנתונים כוללים מידע על:

  • מספר הבקשות לקבלת הלוואה
  • היקף ניצול מסגרת האשראי הקיימת
  • היקף החובות הקיימים
  • עבר אשראי – פשיטת רגל בעבר, חובות
  • עמידה בהתחייבויות תשלום צ'קים, הו"ק וכו'
  • התחייבויות קיימות

 

למה צריך לשמור על נתוני אשראי טובים ומה נחשב לנתון שלילי?

נתון שלילי הוא נתון פיננסי המעיד על התנהלות כלכלית לא יעילה. זה יכול להיות מסגרת אשראי מנוצלת עד תום, חריגה מהמינוס בבנק, אי עמידה בהתחייבויות וכו'. כאשר אדם לא מתנהל נכון כלכלית, הוא צובר נתוני אשראי שליליים בזה אחר זה. כאשר הוא יפנה לבנק לקבלת ההלוואה, הבנק או כל גוף מימון אחר יבדוק את מצבו הכלכלי כדי לדעת את הסיכון הנלווה למתן הלוואה. וכך, כאשר גוף מימון מגלה כי מדובר באדם בעל דירוג אשראי נמוך, הוא יתמחר את ההלוואה בריבית גבוהה יותר. במקרים קיצוניים הוא אף יסרב לאשר את ההלוואה למניעת סיכונים מיותרים.

 

אדם המעוניין להתייעל כלכלית, לפתוח עסק או לקחת הלוואה כדי לרכוש או לבצע עסקה מסוימת, מעוניין לקבל הלוואה טובה ולכן, חשוב לו לשמור על נתוני אשראי תקינים. כל עוד ודירוג האשראי תקין, יש אפשרות לקבלת אשראי נוח. נתונים שליליים מפחיתים את האפשרות לקבל הלוואה כזו.

 

מה זה דירוג אשראי?

דו"ח נתוני האשראי מועבר ללשכות האשראי והן אחראיות לדרג את הנתונים בהתאם לנתוני כל אזרח ישראלי. כך, כל אחד יכול לקבל מעין ציון על התנהלותו הכלכלית, כפי שהיא נשקפת בעיני הבנקים. דירוג האשראי משפיע מאוד על האפשרות לקבלת הלוואה כמו שציינו קודם לכן. אנשים רבים מגלים שדירוג האשראי שלהם לא תקין וכך, הם פונים לבדוק את האפשרות לבצע מחיקת נתוני אשראי שתאפס להם את הנתונים.

 

האם מחיקת נתוני אשראי היא הפתרון לדירוג נמוך?

נכון שאף אחד לא מעוניין בדירוג אשראי נמוך ואם יש אפשרות לשנות את הדירוג בקלות, אנשים יעדיפו אותה. אך לפני שאתם ממהרים לבצע מחיקת נתוני אשראי, חשוב שתכירו את הדרכים בהם ניתן לשפר את דירוג האשראי.

 

תיקון נתוני אשראי

ניתן לתקן את נתוני האשראי במידה וחלה טעות בדו"ח. הרי הנתונים מתקבלים מגופים פיננסיים שונים. יתכנו מצבים בהם הנתונים מוזנים בצורה לא נכונה, הקלדה שגויה ועוד שגיאות. ולכן, כאשר אתם מקבלים דירוג אשראי שנראה לכם לא מתאים למציאות, כדאי שתעברו על הדו"ח שורה אחר שורה. בדקו אם הנתון שהופיע הוא נכון והאם יש דרך לשפר אותו לעתיד.

 

אם מצאתם נתון אשראי לא נכון, תצטרכו להגיש בקשה לתיקון רישום שגוי אל לשכת האשראי. את הבקשה מומלץ לערוך יחד עם עו"ד מומחה לתיקון דו"חות אשראי. כך הסיכויים להצליח עולים משמעותית.

 

מחיקת נתוני אשראי

כל אזרח שחשבונו האישי לא מוגבל, יכול לבצע מחיקת נתוני אשראי. לצורך המחיקה לא נדרש ידע מקדים ולאחר לחית כפתור אחת כל הנתונים הפיננסים הקיימים על שמו, ימחקו. לצד מחיקת נתוני האשראי, ניתן להגיש בקשה להפסקת איסוף המידע. כך מידע חדש לא ימשיך להצטבר על שמו. אך כמו כל דבר בחיים, לפעולת מחיקה, תהיינה השלכות משמעותיות.

 

מה קורה לאחר מחיקת נתוני אשראי?

נתוני האשראי הנמחקים, לא ניתנים לבחירה. זה  אומר שלא תוכלו לבחור למחוק רק את הנתונים השליליים, בעת המחיקה כל הנתונים יימחקו, גם הטובים וגם אלו שפחות… בסופו של דבר מחיקה מותירה את האדם ללא נתוני אשראי. כאשר הוא יגיע לבקש בקשה לאשראי, היחס אליו יהיה חשדני. גופי המימון מבינים שיש כאן מישהו שהיה לו מה להסתיר ולכן הוא ביצע מחיקת נתוני אשראי. מדובר בפעולה בלתי הפיכה ועד שמצליחים לצבור מחדש נתוני אשראי חיוביים, אורך זמן יקר.

 

מסיבה זו לא מומלץ לערוך מחיקת נתוני אשראי. רגע לפני המחיקה, כדאי שתבדקו היטב את השפעות המחיקה. לפעמים ניתן לקבל תנאים טובים יותר עם נתוני אשראי המראים כי המצב הכלכלי היא לא טוב אך הוא החל להשתנות עם רגע השינוי מאשר נתונים לא קיימים בגין מחיקת נתונים פזיזה, במצב כזה עדיך לנקות נתוני אשראי.

 

לסיכום

לפני כל הגשת בקשה להלוואה, כדאי לבדוק את מצב דירוג האשראי. כך תמנעו מעצמכם הפתעות כמו סירוב לבקשה. תוכלו לערוך מראש ולפנות לאיש מקצוע שיעזור לכם לשפר את דירוג האשראי שלכם בצורה נכונה ומקצועית.

מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

מחיקת היסטוריה ב- bdi
פעולות לשינוי דירוג אשראי
מחיקת היסטוריה ב- bdi

כל אחד יכול למחוק את היסטוריית האשראי שלו. מה מרוויחים ממחיקה כזו ומה משמעותה? על כך ריכזנו כאןו מידע. אנו במשרד Clean BDI זמינים לתת

קרא עוד »
מחיקת רישום bdi
פעולות לשינוי דירוג אשראי
מחיקת רישום bdi

מחיקת נתוני אשראי היא אופציה קיימת זה מכבר. למרבה הפלא, אנשים רבים חושבים שהיא תביא את הפתרון לדירוג האשראי הנמוך על אף שהמצב הוא ממש

קרא עוד »
איך למחוק את נתוני האשראי
פעולות לשינוי דירוג אשראי
איך למחוק את נתוני האשראי

לנתוני האשראי שלכם ישנן השלכות רבות. על פי הנתונים נקבע דירוג האשראי שלכם וכך, הדירוג משקף את מצבכם הפיננסי לכל גוף פיננסי. ניתן לשפר דירוג

קרא עוד »
איך לתקן בי די איי?
פעולות לשינוי דירוג אשראי
איך לתקן בי די איי?

על פי חוק נתוני האשראי כל נתוני האשראי על כל אזרח ישראלי נאגרים ונשמרים. כל אזרח מדורג על פי הנתונים המתקבלים עליו. אחת מלשכות האשראי

קרא עוד »
איך מנקים נתוני אשראי?
דוח נתוני אשראי
איך מנקים נתוני אשראי?

חוק נתוני האשראי שתוקן בשנת 2017 הפך את השקיפות הפיננסית לקלה יותר עבור הגופים הפיננסים. קל להם יותר לקבל מידע על נתוני האשראי שלהם וזו

קרא עוד »
איך מבטלים בי די אי שלילי
פעולות לשינוי דירוג אשראי
איך מבטלים בי די אי שלילי

חברת בידיאיי למעשה עוסקת במתן שירותים פיננסים, שירותים לעסקים ודירוג סיכוני אשראי בפרט. עבור רובנו, בידיאיי צף במקרה של דירוג שלילי, אשר מוביל לאי קבלת

קרא עוד »