מחיקת bdi שלילי – איך עושים את זה

אם נתקלתם בסירוב לבקשת הלוואה או שאישרו לכם הלוואה בריבית יקרה, כדאי שתכירו את האופציה לשפר bdi  שלילי, זה יכול להתבצע במגוון דרכים ואחת מהן היא מחיקת bdi שלילי -איך עושים את זה? אחרי שקיבלנו שאלות רבות בנושא, החלטנו להנגיש כאן מדריך מקיף שיתן מענה. למרות זאת, על כל שאלה בנושא, אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת מענה מדויק לכם. שלכם, צוות קרדיט קלין.

 

מה זה bdi שלילי?

Bdi שלילי מתייחס להיסטוריית האשראי הקיימת. על פי חוק נתוני האשראי, כל אזרח ישראלי המבצע פעולות פיננסיות במערכת הבנקאית או בכל מערכת אחרת, צובר לעצמו היסטוריית אשראי – הנתונים מתועדים ונשמרים במאגר נתוני האשראי שהוקם על ידי בנק ישראל בפיקוח משרד האוצר. הנתונים מועברים ללשכות אשראי שתפקידן לדרג את האשראי הציבורי והפרטי, וכך, לכל אזרח ישראלי יש דירוג אשראי שהוא מעין ציון על התנהלותו הפיננסית. ככל שהדירוג גבוה יותר, הוא משקף התנהלות כלכלית יעילה יותר, וכן להפך – התנהלות פיננסית כושלת, תנמיך את הדירוג גלל נתוני האשראי השליליים הרבים.

Bdi שלילי הוא דירוג אשראי שלילי המצביע על תמונת מצב כלכלית המצריכה שיפור. רבים מכנים את דו"ח דירוג האשראי שלהם "דו"ח bdi" זה קורה בגלל שאחת מלשכות האשראי היא לשכת bdi, קל להתנהל מולה ולכן רבים פונים להוציא את דירוג האשראי שלהם מהאתר שלה.

 

למה לשמור על bdi חיובי?

כל אחד רוצה לשמור על שם וטוב ולהנות מדירוג אשראי גבוה. אך מעבר לשאיפה הזו, יש משמעות עמוקה לדירוג אשראי תקין. ככל שדירוג האשראי שלכם יהיה טוב יותר, תוכלו לקבל בקלות רבה יותר הלוואות, אשראי, תנאי מימון נוחים וכו'.

חשוב להבין כי לפני מתן הלוואה, גופי המימון רוצים להעריך את הסיכון הנלווה לאישור הלוואה לפלוני ולכן הם גם יבדקו את דירוג האשראי שלו. כל עוד והדירוג הוא נמוך, הוא ישקף סיכון גבוה למתן הלוואה כזו וממילא גוף המימון ישקול אם בכלל לאשר את ההלוואה בתנאי מימון יקרים או בכלל לסרב לה. דירוג גבוה יאפשר למדורג להנות מהלוואות בתנאים נוחים – בעיני גופי המימון הוא נחשב לאמין, מתן הלוואה כזו היא לא בעלת סיכון גבוה כל כך וממילא גובה הריבית תהיה נמוכה משמעותית.

 

איפה זה יכול לפגוש אותי?

דירוג אשראי שלילי יכול להוות מחסום במקרים מסויימים כמו:

  • בקשה לאישור עקרוני למשכנתא – דירוג נמוך יכול להוביל לסירוב משכנתא.
  • מציאת נכס להשכרה – בעלי נכסים יקרים יתנו את חתימת חוזה השכירות בדירוג אשראי תקין שיבטיח להם שמדובר בשוכר רציני שיעמוד בהתחייבויותיו.
  • גיוס מימון – כל מי שזקוק להלוואה מסויימת ולא משנה לאיזו מטרה, צריך לדעת שדירוג האשראי שלו נבדק לפני אישור ההלוואה וכשמדובר בדירוג נמוך, הסיכוי לקבלת סירוב הוא גבוה.

 

איך אני יודע מה מצב דירוג האשראי שלי?

כל אחד יכול להנפיק את דו"ח דירוג האשראי שלו באופן עצמאי באחד משלוש לשכות האשראי. הרבה אוהבים לעבוד עם אפלייקציית קפטן קרדיט, ישמי שיעדיף להתנהל עם לשכת bdi , בסופו של דבר הנתונים עליהם חישוב הדירוג מתבסס נמצא במאגר נתוני האשראי וגם ממנו תוכלו להנפיק לעצמכם דו"ח המרכז את הנתונים.

שם הדו"ח איפה מנפיקים אותו כמה עולה ההנפקה מה תוכנו
ריכזו נתוני אשראי באזור האישי באתר בנק ישראל ללא עלות כל הנתונים הפיננסים שהצטברו במערכת נתוני האשראי עליהם חישוב דירוג האשראי מתבסס
דו"ח דירוג אשראי אתר הדיגיטל של אחת מלשכות האשראי: bdi וקפטן קרדיט. אחת לשנה – ללא עלות סיכום הדירוג שנקבע בהסתמך על הנתונים שהצטברו.

למאמר המלא איך לקרוא דו"ח נתוני אשראי >>>

מחיקת bdi שלילי – איך עושים את זה והאם זה מומלץ?

גיליתם שיש לכם דירוג אשראי שלילי ואתם רוצים לשפר אותו. כדאי לדעת כי מחיקת bdi שלילי היא אפשרית! איך עושים את זה?

שיפור ההתנהלות הכלכלית

לפני הכל חשוב להבין כי במקרים רבים, לא יהיה צורך למחוק את כל הנתונים ושיפור נתונים ספיציים כבר ישנה את תמונת המצב. כדי להבדיל בין שניהם ולדעת מה מומלץ יותר חשוב לבדוק את מצב לעומק. האם מדובר בנתוני אשראי שליליים רבים יותר מנהתונים החיוביים? מהם הנתונים השליליים?

במקרים מסויימים הנתונים השליליים מצטברים רק בגלל התנהלות כלכלית לא מחושבת ועם פיתוח המודעות לחשיבות העניין, לאחר היישום בשטח, הדירוג גם הוא ישתפר.

תיקון רישום שגוי

לעומת זאת, יש מקרים בהם יהיה צורך בבדיקת הנתונים לעומק והתאמתם. טעויות יכולות לקרות לכל אחד וגם במערכת זו. עם גילוי רישום שגוי יש צורך לפתוח בקשה לתיקון הרישום בצירוף אסמכתאות ככל שנדרש – במקרה כזה כדאי לפנות למומחים שלנו שיערכו בדיקה מקצועית ומקיפה לאיתור הרישומים השגויים וינהלו את התהליך בצורה יעילה ומקצועית.

מחיקת bdi שלילי

מחיקת נתוני אשראי מתבצעת כשיש יותר נתונים שליליים מחיוביים ואין דרך אחרת לשפר את דירוג האשראי. את מחיקת הנתונים מבצעים בלחיצת כפתור פשוטה באזור האישי של בנק ישראל. אך רגע לפני שאתם הולכים למחוק את נתוני האשראי שלכם, קחו בחשבון שהמחיקה מוחקת גם את הנתונים החיוביים וגם את הנתונים השליליים – כך שהתקופה לאחר המחיקה היא ללא כל היסטוריית אשראי – מה שמחשיד את גופי המימון עוד יותר. לא מומלץ לבצע מחיקה כזו לפני בדיקת נתונים מעמיקה עם אנשי מקצוע לצד דרכי פעולה אפשרויות.

 

לסיכום

מחיקת נתוני אשראי היא קלה לביצוע, אך לא תמיד מומלצת. יש מגוון דרכים בהן ניתן לשפר את דירוג האשראי. כך שגם אם מישהו מציע לכם למחוק את נתוני האשראי שלכם בכדי לשפר את המצב, זכרו שלא תמיד זה כך. התייעצות מקצועית במקרים כאלו היא קריטית.
צרו קשר עכשיו >>>

מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

מחיקת נתוני אשראי
פעולות לשינוי דירוג אשראי
מחיקת נתוני אשראי

נתוני האשראי שלנו מצביעים בסופו של דבר על ההתנהלות הכלכלית שלנו. כולנו מנסים לשמור על התנהלות כלכלית תקינה. הבעיה היא שאירועים מתרחשים ולא הכל בשליטתנו.

קרא עוד »
איך למחוק את נתוני האשראי
פעולות לשינוי דירוג אשראי
איך למחוק את נתוני האשראי

לנתוני האשראי שלכם ישנן השלכות רבות. על פי הנתונים נקבע דירוג האשראי שלכם וכך, הדירוג משקף את מצבכם הפיננסי לכל גוף פיננסי. ניתן לשפר דירוג

קרא עוד »
פעולות לשינוי דירוג אשראי
איך לתקן בי די איי?

על פי חוק נתוני האשראי כל נתוני האשראי על כל אזרח ישראלי נאגרים ונשמרים. כל אזרח מדורג על פי הנתונים המתקבלים עליו. אחת מלשכות האשראי

קרא עוד »
איך מנקים נתוני אשראי
דוח נתוני אשראי
איך מנקים נתוני אשראי?

חוק נתוני האשראי שתוקן בשנת 2017 הפך את השקיפות הפיננסית לקלה יותר עבור הגופים הפיננסים. קל להם יותר לקבל מידע על נתוני האשראי שלהם וזו

קרא עוד »
איך מבטלים בי די אי שלילי
פעולות לשינוי דירוג אשראי
איך מבטלים בי די אי שלילי

חברת בידיאיי למעשה עוסקת במתן שירותים פיננסים, שירותים לעסקים ודירוג סיכוני אשראי בפרט. עבור רובנו, בידיאיי צף במקרה של דירוג שלילי, אשר מוביל לאי קבלת

קרא עוד »
ייעוץ BDI
פעולות לשינוי דירוג אשראי
ייעוץ BDI

בין אם אתם מודעים לכך, ובין אם לא, יש מי שמפקח על כל ההתנהלות הפיננסית שלכם, מעין אחד גדול, ששמו בידיאיי. ליתר דיוק, בידיאיי עוקבים

קרא עוד »
ניקוי BDI
פעולות לשינוי דירוג אשראי
ניקוי BDI

על מנת לדבר על ניקוי BDI חשוב קודם כל להבין מהו דירוג BDI. מדובר על מידע אודות הלקוח אשר כולל מידע חיובי כגון עמידה בתשלומים,

קרא עוד »