באילו מקרים מומלץ לקחת משכנתא?

משכנתא היא הלוואה  הנלקחת תמורת משכון הנכס הקיים. לא בכל יום לוקחים משכנתא. אבל בהחלט יש מקרים בהם ההלוואה המומלצת היא דווקא משכנתא. מהם היתרונות למשכנתא ומתי מומלץ לקחת אותה? על כך ריכזנו לכם כאן מידע. מוזמנים להמשיך איתנו לקבלת המידע.

 

למה לקחת משכנתא?

משכנתא היא הלוואה הנלקחת תמורת שיעבוד נכס. זו יכולה להיות הלוואה לצורך רכישת הנכס, אך המטרה יכולה להיות להיות שונה לחלוטין. ולמה לוקחים דווקא משכנתא ולא הלוואה רגילה? להלוואת משכנתא יש לא מעט יתרונות.

 

משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך

אם תרצו לקחת הלוואה רגילה, תקופת הפריסה תהיה מוגבלת לתקופה של שמונה שנים (אם מדובר בהלוואה ממוצעת). שה למצוא הלוואות הניתנות לפריסה ארוכה. הלוואת משכנתא היא הלוואה שניתן לפרוס אותה לתקופה של שלושים שנה. כך ניתן להנות מסכום הלוואה גבוה עם החזר חודשי נמוך יחסית תודות לפריסה.

 

משכנתא היא הלוואה זולה יחסית

הלוואת משכנתא ניתנת תמורת מישכון נכס למגורים. זו גם הסיבה בשלה הריבית על הלוואה זו היא ריבית הניתנת לדיור ולכן היא גם זולה יותר מכל ריבית אחרת על הלוואה עסקית ממוצעת… גם הריבית עצמה היא זולה, וגם נוטל ההלוואה יכול להוזיל את ההלוואה עוד יותר באמצעות ייעוץ משכנתאות מוביל. מי שחשוב לו לשלם מחיר נמוך על ההלוואה שלו, פונה ליטול הלוואת משכנתא דווקא.

 

משכנתא מאפשרת הלוואה בסכום גבוה

כאשר נדרשים להלוות  סכום גבוה, סכום ההלוואה מוגבל, במיוחד כאשר אין בטוחה להלוואה. כאשר ההלוואה ניתנת תמורת משכון (הלוואת משכנתא) גובה ההלוואה המתאפשר הוא בהתאם לשווי הנכס הממושכן. בכללי ניתן לקבוע כי כאשר גובה ההלוואה הנדרש הוא גבוה, ההעדפה תהיה ליטול משכנתא.

 

מתי לוקחים משכנתא?

משכנתא נלקחת במקרים רבים:

  • רכישת נכס – כדי לרכוש נכס צריך סכום נזיל גבוה. הלוואת משכנתא מאפשרת לגייס את הסכום הנדרש.
  • איחוד הלוואות – אנשים בעלי הלוואות רבות המצטברות לסכום נכבד בוחרים לערוך סדר כלכלי, לאחד את ההלוואות הרבות להלוואה אחת גדולה בדמות משכנתא מסודרת. כך הם נמנעים מאי עמידה בתשלומים.
  • שיפוץ הנכס – כל נכס מתבלה וכדי לשמר אותו ולשדרג אותו צריך מזומן. הלוואת לשיפוץ הנכס היא הלוואה שרבים לוקחים אותה כהלוואת משכנתא.
  • הלוואה לכל מטרה – כאשר נדרשים לסכום גבוה כהלוואה ואין הצעות אטרקטיביות להלוואה, הלוואת משכנתא תמיד נשארת כאופציה. מדובר בהלוואה זולה יחסית ותנאיה נוחים, כך שבמקרה הצורך היא משתלמת ממש.

 

לסיכום

הלוואת משכנתא היא הלוואה בעלת יתרונות נלווים וגם כאשר מחפשים הלוואה לא לצורך רכישת נכס, האופציה של לקיחת משכנתא או הגדלת המשכנתא הקיימת נשארת כאופציה. מדובר בהלוואה המאפשרת גמישות יחסית בתנאי ההלוואה, פריסת ארוכת טווח ומחיר ריבית נמוך יחסית. רק אל תשכחו לפנות אל יועץ משכנתאות מומחה שיסייע לכם בתהליך.

משכנתא

מה היה לנו במאמר?
באילו מקרים מומלץ לקחת משכנתא?
מידע נוסף
הזמנת דו"ח BDI
כללי

הזמנת דו"ח BDI

לכל אחד מאיתנו יש דירוג אשראי באמצעותו הוא יכול לראות מהי תמונת המצב המשתפת בעיני הבנקים ומוסדות המימון בישראל המעוניינים לקבל עליו מידע. את דירוג

קרא עוד »
איך מחושב דירוג אשראי
כללי

איך מחושב דירוג אשראי

לאחר תיקון חוק נתוני האשראי בשנת 2017, החל משרד האוצר לתפעל את מערכת נתוני האשראי באמצעותה כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 מקבל דירוג אשראי.

קרא עוד »
מה מחירו של מחסן הגינה?
כללי

מה מחירו של מחסן הגינה?

מחסן גינה נחשב לפריט נחוץ בחצרות וגינות רבות ברחבי הארץ והעולם. אנחנו מצאנו את עצמנו לאחרונה תרים אחר מחסן גינה איכותי במחיר טוב שיספק לנו

קרא עוד »