משכנתא למסורבים

סירוב לקבלת משכנתא הוא משהו שיכול לקרות, אבל זה לא אומר שאתה לעולם לא תוכל להיות בעל בית. ישנן סיבות רבות לכך שמלווה אולי לא אישר את ההלוואה שלך. עם זאת, המפתח להצלחה הוא הבנת הסיבות מדוע ומה אתה יכול לעשות כדי לתקן את הבעיה.

הליך בקשת המשכנתא הוא די קפדני, לא משנה לאיפה פנית. בשלב מסוים של התהליך, אם יש לך נתון  אחד או כמה שמשחקים לרעתך, על פקיד ההלוואות לתת לך אינדיקציה כלשהי לכך שאתה עלול לא להיות מאושר.

המלווה אמור לספק לך את הסיבות מדוע פסלו אותך, כדי שתוכל לקחת את המידע הזה לתשומת הלב ולהשתמש בו כדי לזהות דרך לפתור את הדברים, כך שתוכל לעמוד על בסיס פיננסי טוב יותר ותוכל להיות מאושר מחדש בהמשך.

דירוג אשראי נמוך

לפי הסטטיסטיקה בכל לשכת אשראי לחלק מהאוכלוסייה יש דירוג אשראי נמוך שיכול להוות הסיבה לסירוב משכנתא. עם זאת, לישראלים רבים אין מושג היכן הם עומדים מבחינת דירוג האשראי. אם זה נשמע כמו המצב הכלכלי שלך, זו כנראה הסיבה שנדחתה הלוואת המשכנתא שלך.

לכן, אם אתה מבצע באופן רציף תשלומים מאוחרים (או חסרים) בכרטיסי אשראי – במיוחד כרטיסים עם יתרות גבוהות – אתה מחמיר את המצב. ואין שום דבר שמלווה יכול לעשות כדי להפוך את החלטת מניעת ההלוואה עד שתצליח להעלות את דירוג האשראי שלך.

 

מה ניתן לעשות?

גש לקבל דוח אשראי בחינם. המלווה יכול לדחות את בקשתך בגלל משהו שלילי בדוח האשראי שלך. אם כן, עליהם לומר לך את זה ולתת לך את השם ופרטי הקשר של החברה המדווחת שסיפקה את המידע. אתה יכול לקבל עותק בחינם של הדוח הזה. בחן את דוח האשראי כדי לראות אם הוא מעודכן ומדויק. על לשכת האשראי לתקן שגיאות בדוח.

למרבה הצער, אם דוח האשראי מדויק, עליכם להתחיל להחזיר יתרות חובות במועד כדי ליצור מחדש רשומה מקובלת. במקרה כזה אנחנו יכולים לעזור לך ולהדריך אותך בדוח האשראי שלך ולהציע דרכים לשפר את הדירוג שלך באופן פוטנציאלי

תיקון דירוג אשראי

שכירת חברת תיקוני אשראי היא אפשרות נוספת, בעזרתה תוכל לשלם למחיקת פרטי אשראי גרועים (רישומי BDI שליליים). חברות ועורכי דין לתיקוני אשראי למעשה עושים עבורך את העבודה על ידי יצירת קשר עם סוכנויות הדיווח על האשראי ודיווח על טעויות הכלולות בדו"ח או בקשת הסרת פריטים שקריים, לא נכונים או חלקיים מהדוח. 

העמלות שגובה חברת תיקוני האשראי יכולות להשתנות. כשאתה שוקל את העמלות, חשוב לשקול את מה שאתה מקבל בתמורה. אם הבעיה היא פשוטה ייתכן שתוכל לפתור אותה בעצמך, אך במקרים יותר מורכבים שדורשים ידע מקצועי בדיני בנקאות וכדומה עדיף להיעזר באיש מקצוע שיכול לחסוך לך הרבה כאב ראש וזמן יקר.

תיקון דירוג אשראי
תיקון דירוג אשראי

אם תחליט שההיבט של החיסכון בזמן בעבודה עם חברת תיקוני אשראי שווה את הכסף שלך, חקור את החברות שאתה שוקל לעבוד איתן ביסודיות. רוב סוכנויות לתיקוני אשראי הן לגיטימיות, אבל אם אתה נתקל באחת שמבטיחה הבטחות שנראות טובות מכדי להיות אמיתיות או משתמשות בשיטות לתיקון אשראי שאינן חוקיות,  זהו דגל אדום שהחברה עשויה להיות הונאה.

דירוגי אשראי אינם הדברים היחידים שקשורים לקבלת משכנתא

אמנם דירוג האשראי שלך יכול להשפיע על הרבה מהיכולת שלך לקבל אשראי או אישור למשכנתא, אך זה לא הדבר היחיד שהמלווים שוקלים. אם דירוג האשראי שלך נמוך, ייתכן שתוכל להבטיח הלוואה באמצעות מלווה חלופי. במצבים מסוימים, פנייה אישית או ומתן יותר מידע פיננסי הקשור לדוח האשראי שלך יכול לעזור לך לקבל אישור למשכנתא.

 דוח האשראי שלך לא תמיד מציג את התמונה הכוללת וייתכן שתוכל להביא מידע נוסף שישפוך אור על המצב הפיננסי האמיתי שלך. בדרך כלל זה יעיל ביותר במוסדות קטנים יותר כמו בנקים מקומיים או איגודי אשראי, שם יש סיכוי גבוה יותר שתוכל לדבר עם מקבלי ההחלטות ולדאוג שמישהו יביט על כל התמונה הכספית שלך במקום רק על הדירוג שלך.

בשורה התחתונה

דירוג אשראי נמוך לא חייב להיות מצב קבוע. ישנם דברים שאתה יכול לעשות, כולל תשלום עבור מחיקה, בכדי לעזור לך להתאושש. תשלום על מחיקת רישומי BDI שליליים יכול להיות אפקטיבי, כדי לעזור לך להתאושש במהרה במקום לחכות שהרישומים האלו יתיישנו.

בשורה התחתונה
בשורה התחתונה

 

משכנתא למסורבים
משכנתא למסורבים

מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

בדיקת דירוג BDI
דירוג אשראי
בדיקת דירוג BDI

כל אחד מאיתנו הוא בעל דירוג אשראי המשקף את רמת התנהלותו הכלכלית. כל עוד והדירוג תקין, המדורג נהנה מיתרון כאשר הוא מגיע ליטול הלוואה. גופי

קרא עוד »
בדיקת bdi - כל מה שצריך לדעת
דירוג אשראי
בדיקת bdi – כל מה שצריך לדעת

דירוג האשראי שלך הוא כלי פיננסי רב עוצמה המשפיע על יכולתך לגשת לאשראי, להבטיח שיעורי ריבית נוחים ואף להשפיע על היבטים שונים בחייך המקצועיים. בדיקת

קרא עוד »
מאגר האשראי הארצי
דירוג אשראי
מאגר האשראי הארצי

כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 צובר נתוני האשראי על שמו, הנתונים הללו נאגרים במאגר הארצי וכך הגופים הפיננסים מעבירים את הנתונים ובאמצעות מאגר האשראי

קרא עוד »
מה זה נתוני אשראי שליליים
דירוג אשראי
מה זה נתוני אשראי שליליים

כל אחד רוצה לצבור כמה שיותר נתונים חיוביים, בכל תחום שהוא. כאשר מדובר בנתוני אשראי, העדיפות לנתונים חיוביים ברורה. מה זה נתונים שליליים ואיך ניתן

קרא עוד »