עורך דין למחיקת דירוג אשראי

אדם היית צריך לבחור אם לחשוף את המשקל שלך או את דירוג האשראי שלך לעולם, באיזה תבחר? אם אתה כמו 70 אחוז מהאמריקאים, אתה מעדיף לשמור על דירוג האשראי שלך לעצמך.

אין זה פלא – עולם דירוגי האשראי מבלבל ומלא במידע שגוי. לפעמים מה שאתה מניח שיהיה רישום לזכותך יכול למעשה לפעול להפך ולהוות רישום נגדך. זו הסיבה חשוב לקחת את הזמן להבין כיצד דירוגי האשראי עובדים זה דבר מכריע אם אתה רוצה דירוג אשראי חזק שיחסוך לך כסף לטווח ארוך.

מהו דירוג אשראי?

בין אם אתה רוצה ללוות כסף, לקבל אשראי או לשכור דירה, אתה מבקש ממישהו לסמוך על היכולת שלך לשלם את החשבונות שלך במועד. אך המלווים ובעלי הבית אינם יכולים לפנות לכל אחד ממנפיק כרטיסי האשראי שלך ולשאול אם אתה טוב בכסף. הם הולכים למשוך את דירוג האשראי שלך.

אם ניתן היה למזג את כל החיים הפיננסים שלך למספר אחד, זה יהיה דירוג האשראי שלך. זהו נתון בן שלוש ספרות המייצג את ההיסטוריה שלך בהלוואות והחזר כסף. ככל שהדירוג גבוה יותר, כך אתה נחשב לאמין יותר על ידי הנושים.

למרות שאתה עשוי לזלזל ברעיון שאפשר לצמצם את היסטוריית ההלוואות שלך למספר שרירותי אחד, הנושים לוקחים את זה ברצינות רבה. דירוג אשראי ירוד יכול להיות פירושו לשלם ריביות גבוהות על כרטיסי אשראי והלוואות (אם אתה מאושר בכלל). 

מצד שני, בעל דירוג אשראי גבוה פירושו לשאול כסף בשיעורים הנמוכים ביותר. אינך צריך לדאוג להפסיד או לשלם יותר מכיוון שאתה נראה חסר אחריות כלכלית.

האם ניתן לשנות את דירוג האשראי שלי?

תיקון אשראי הוא תהליך תיקון המידע שיש ללשכות האשראי הגדולות לגבי מצב האשראי שלך – המידע המשמש ליצירת דוחות האשראי שלך. אתה יכול לבצע תיקון אשראי בעצמך, בעזרת חברת תיקוני אשראי או בשירותיו של עורך דין אשראי. עורך דין אשראי – המכונה גם עורך דין למחיקת דירוג אשראי – הוא עורך דין המוסמך לעזור לך לתקן את האשראי שלך.

למעשה אין דבר כזה עורך דין אשראי. לפחות לא כתחום משפטי מוגדר. בעוד שהתעשייה המשפטית מכירה ב"עורכי דין לנזקי גוף "ו"עורכי דין לפשיטת רגל", היא אינה מכירה במונח "עורך דין אשראי". אנשים יומיומיים בכל זאת משתמשים במונח עורך דין אשראי כדי לתאר עורך דין המתמקד בתיקון אשראי.

ומכיוון שתיקון האשראי שלך יכול להיות משימה קשה ומסובכת, לפעמים תיקון האשראי בעצמך פשוט איננה אפשרות. ואז ייתכן שתצטרך – או תרצה – לפנות לעורך דין אשראי או לעורך דין שמיומן לעזור לאנשים עם תיקוני אשראי.

תיקון האשראי שלך דורש הסרת שגיאות ורישומים שליליים מקובץ האשראי שלך. רישומים שליליים אלה יכולים לכלול היסטוריה של איחורים בתשלומים, חובות, שיעבודי מס ופסקי דין. לפעמים ניתן לטפל בבעיות האשראי בעצמך. במקרים אחרים, הנושאים גדולים יותר או שהנושים והלשכות אינם משתפים פעולה, ויש צורך לקבל עזרה. חברת תיקוני אשראי או עורך דין אשראי עשויים להיות בדיוק מה שאתה צריך כדי להחזיר את האשראי למסלול.

כיצד עובד עורך דין אשראי?

נניח שאיבדת את מקום עבודתך לפני מספר שנים. לא יכולת לבצע את תשלום הרכב שלך והסתמכת על כרטיסי אשראי כדי לשרוד ולספק את המשפחה שלך. מבלי להבין מה קורה, חובות כרטיסי האשראי שלך הגיעו ליותר מ -30,000. לא יכולת לבצע את התשלומים בכל חודש, ועדיין יש לך נושי חובות שמתקשרים לטלפון שלך מדי יום ומנסים לפדות את מה שאתה חייב בכרטיסי האשראי שלך.

אתה חוזר למסלול עם עבודה, אבל עדיין החובות והרישומים השליליים האלה השאירו את תיק האשראי שלך בבלגן.

זה המקום בו עורך דין אשראי יכול לעזור. עורך דין אשראי עובד עבורך כדי:

  • לעבוד עם לשכות האשראי בכדי להסיר שגיאות מדוח האשראי שלך.
  • עובד עם לשכות האשראי בכדי להסיר פריטים שליליים מהדוח שלך מוקדם יותר ממה שהם עשויים להימחק באופן טבעי.
  • יתכן ויישב עם חברות גביית חובות עבור חלק מהחוב המקורי שלך או תוכנית תשלום מעשית מסוג כלשהו.
  • ייצג אותך בתיקי בית משפט אם נושים נוקטים נגדך.

עורך דין אשראי סוקר תחילה את היסטוריית האשראי שלך כדי לבדוק אם יש שגיאות אפשריות בדוח שלך. לאחר מכן עורך הדין מחפש דרכים לשיפור הדירוג שלך. זה יכול לכלול משא ומתן עם סוכנויות לדיווחי אשראי. משא ומתן זה יכול גם לסלול את הדרך להורדת שגיאות ורישומים שליליים אחרים, כך שאם היו לך תשלומים מאוחרים בעבר, עיקול או רישומים שליליים אחרים, יכול להיות שעורך דין האשראי יעזור לך בהסרתם.

מה היה לנו במאמר?
ניקוי BDI שלילי
עורך דין יוני לוי
רוצה להתחיל דף חדש?
משרדנו מתמחה בניקוי BDI, טיפלנו באלפי תיקים ועזרנו לאלפי לקוחות שלנו להתחיל מחדש בבנקים, ע"י צוות מסור וקשרים שצברנו מעל עשור. מלא את הטופס ותתחיל דף חלק.
מידע נוסף

משכנתא למסורבים

סירוב לקבלת משכנתא הוא משהו שיכול לקרות, אבל זה לא אומר שאתה לעולם לא תוכל להיות בעל בית. ישנן סיבות רבות לכך שמלווה אולי לא

קרא עוד »

דירוגי האשראי השונים

בישראל קיימות שלוש לשכות אשראי לאומיות (קו מנחה, DB credit ו-BDI פרסונל צ'ק) שמתחרות כדי לאסוף, לעדכן ולאחסן היסטוריות אשראי של מרבית אזרחי מדינת ישראל.

קרא עוד »

חיווי אשראי

כפי שאתם יודעים מאז אפריל 2019 החלה מדינת ישראל לעבוד במודל דירוגי אשראי לפי חוק נתוני האשראי שנכנס לתוקף באותו זמן. מתוקף החוק קיימת בבנק

קרא עוד »

מה זה דירוג אשראי

מאפריל 2019 החל לפעול בישראל מאגר נתוני אשראי חדש שעובד לפי התקנות של חוק נתוני האשראי החדש. החוק החדש בעצם שינה את האופן בו ניתן

קרא עוד »