פעולות לשינוי דירוג אשראי

דוח דירוג אשראי הינו מעין ציון, אשר מבטא את יכולת ההחזר שלכם. אותו ציון עוזר לגופי אשראי ובנקים להחליט האם כדאי לתת לכם אשראי או לא. בדיוק כאן, אנו נכנסים לתמונה, כאשר ההתמחות שלנו היא מחיקת רישום בידיאיי שלילי באמצעות מגוון פעולות לשינוי דירוג אשראי. 

איך לשפר דירוג אשראי

כאמור, דירוג אשראי הינו ריכוז נתונים אשר נועד להציג באופן מפורט ומרוכז את כל ההתחייבויות הפיננסיות והריבית אותה משלם הצרכן. דירוג זה מסתמך ברובו על ההיסטוריה הפיננסית, על הון עצמי כגון התחייבויות ונכסים, וכמובן על התנהלות פיננסית מול מגוון רשויות.

איך לנקות דירוג אשראי

בין 70 ל-80 אחוזים מדירוג האשראי שלכם למעשה מורכב ממידע של השנתיים האחרונות. לכן, לפחות פרק זמן של שנתיים נדרש על מנת שההשפעה החיובית של דירוג האשראי יגבר על היסטוריית אשראי ״בעייתית״. עם זאת, קיימות שתי פעולות לשינוי דירוג אשראי אשר נחשבות למרכזיות ויעילות במיוחד:

  1. הגדלת מסגרת האשראי: כידוע, מסגרת האשראי נחשבת כיום כשימוש באשראי לכל דבר, ולכן, העובדה כי אושרה לכם הגדלת מסגרת, משפרת באופן ישיר ומיידי את דירוג האשראי. כמובן כי חשוב לא להיכנס לאוברדרפט בעקבות הגדלת מסגרת האשראי ולשמור על התנהלות פיננסית תקינה ונכונה.
  2. הקפדה על תשלומים בזמן: כאמור, כל איחור בתשלומים כאלה או אחרים יכול לעורר מיד נזק לדירוג האשראי שלכם, נזק אשר בדרך כלל לוקח זמן רב לתקן. לכן, זכרו כי הימנעות מכל סוג של תשלום כגון דוח חנייה, שייק שחזק, ועוד, יכול להשפיע לרעה על הדירוג.

איך לתקן BDI

במידה ויש לכם רישום שלילי בבי די איי, סביר להניח כי לא תקבלו הלוואה גדולה, בטח לא בריבית נמוכה. האפשרות לקבל מידע פיננסי על ההתנהלות הכלכלית של אזרחים פרטיים קיבלה תוקף אי שם בשנת 2004, עם כניסת חוק שירות נתוני אשראי.

בדיקת BDI

באמצעות בדיקה מסוג זה, יכולה כל חברת אשראי או בנק, לקבל מידע ונתונים אודות הלקוח אשר פונה לצורך קבלת אשראי או מתן הלוואה, ובכך להעריך את היכולת שלו להחזיר אותו בתנאים ובזמן אשר הוקצו לו. במילים אחרות, לאותה חברה או גוף, יש את האפשרות להעריך את הסיכון הקיים במתן הלוואה, ולהחליט בהתאם לכך.

דירוג אשראי של עסקים

על מנת לשמור על דירוג אשראי של עסקים חיובי ונכון, מומלץ לנקוט בשלוש פעולות מרכזיות:

  1. בראש ובראשונה, שמירה על מסגרת: ניתן לראות כי עסקים רבים מסתמכים על כניסה צפויה של מזומנים לתזרים. אלא שחשוב לקחת בחשבון כי המשק הישראלי בלתי צפוי, מה שמוביל בעלי עסקים רבים לחרוג ממסגרת האשראי אשר אושרה להם בבנק. לכן, הקפידו להיערך בהתאם, ולהתנהל כלכלית באופן נכון ומחושב.
  2. עמידה בהחזרי הלוואות: כאמור, אף בנק או חברת אשראי לא ימהרו להעניק לכם הלוואה נוספת במידה ויראו כי אינכם עומדים בתשלומי ההלוואה הנוכחית. גם כאן, התנהלות פיננסית נכונה תוכל למנוע תקלות רבות, כגון דירוג אשראי שלילי.
  3. היערכות מראש: צ׳קים, משכורות, ועוד מגוון רחב של התחייבויות דורשות מצידו של בעל העסק היערכות מבעוד מועד.

מחיקת BDI שלילי

כאמור, במקרה של ביי די איי שלילי, קשה במיוחד ועד בלתי אפשרי, לקבל אשראי או הלוואה. במידה וכן תקבלו תשובה חיובית, סביר כי הריבית אותה יציעו לכם תהיה גבוהה במיוחד. ביי די איי שלילי מוביל לחסרונות מהותיים רבים כגון אי קבלת אשראי, ביטול אשראי, סירוב לקבלת הלוואה ועוד.

שיפור BDI שלילי

רבים אשר סובלים מהחסרונות הרבים של בידיאיי שלילי לא תמיד מוכנים לחכות מספר שנים עד לשיפור הדירוג, ובוחנים מגוון פעולות לשינוי דירוג האשראי. הפעולה הראשונית ביותר אשר חשוב לבצע היא בחינה של דו״ח נתוני האשראי, ומה הסיבות לרישום השלילי.

לאחר שלב זה, חשוב במיוחד ומומלץ להתייעץ עם חברה אשר מתמחה בתחום, על מנת לבצע את המחיקה של הרישום השלילי ולהבין מה הם סיכויי ההצלחה לכך. חברתנו מתמחה בביצוע מגוון פעולות לשינוי דירוג אשראי עבור קהל לקוחות פרטי ועסקי כאחד.

בדיקת דירוג אשראי לפי תעודת זהות

במידה וגיליתם  רישום שלילי וזו הסיבה שבעקבותיה לא קיבלתם הלוואה או אשראי, מומלץ לעיין בעיון וקפדנות רבה בדו״ח. במידה והנתונים שגויים, ניתן להגיש בקשה לתיקון הנתונים. במקרה של סירוב, ניתן אף להגיש ערעור בבית המשפט. כיום, חברות רבות מתמחות בתחום, מלוות ועוזרות ללקוחות פרטיים רבים.

בדיקת דירוג אשראי לשוכרי דירות

מדובר בבדיקה מהותית וחשובה במיוחד אשר מעניקה לבעל הנכס תמונת מצב עדכנית ובהירה לגבי ההתנהלות הפיננסית של השוכר.

בדיקת דירוג אשראי למשכירי דירות

חשוב לקחת בחשבון כי הסיכונים אשר קיימים בהשכרת דירה, לא קטנים יותר מהסיכונים של חברת האשראי או הבנק בהענקת הלוואה. בעל הדירה למעשה מעמיד לרשותו של השוכר נכס יקר, בו השקיע את מירב כספו. לכן, בדיקת דירוג אשראי למכשיר הינה מהותית וחשובה.

ניקוי BDI

כאמור, לדירוג האשראי וביידייאי חיובי ישנה השפעה מהותית וישירה על הכיס של כולנו. במילים אחרות, במידה ויש לכם דירוג אשראי חיובי, תזכו לאשראי טוב ולריבית נמוכה ואטרקטיבית. במידה ודירוג האשראי שלכם שלילי, סביר כי ״תזכו״ בריבית גבוהה במיוחד, ובמקרים מסוימים אף לא תקבלו אשראי.

ייעוץ BDI

כאשר זה נוגע לייעוץ בידיאיי חשוב כי תבחרו אך ורק בחברה המקצועית והמנוסה ביותר, אשר מחזיקה את אנשי המקצוע הטובים ביותר. כך תוכלו להבטיח תוצאה אפקטיבית, מהירה, ומקצועית, ללא פשרות.

איך מבטלים בי די אי שלילי

המומחים שלנו יודעים בדיוק כיצד לבצע פעולות לשינוי דירוג אשראי, כאלה שיצליחו למחוק את הרישום השלילי, ולהפוך את הבי די איי משלילי לחיובי, ובכך יאפשרו לכם לפתוח דף חדש ונקי מבחינה כלכלית.

עורך דין יוני לוי
רוצה להתחיל דף חדש?
משרדנו מתמחה בניקוי BDI, טיפלנו באלפי תיקים ועזרנו לאלפי לקוחות שלנו להתחיל מחדש בבנקים, ע"י צוות מסור וקשרים שצברנו מעל עשור. מלא את הטופס ותתחיל דף חלק.
מידע נוסף

איך מבטלים בי די אי שלילי

חברת בידיאיי למעשה עוסקת במתן שירותים פיננסים, שירותים לעסקים ודירוג סיכוני אשראי בפרט. עבור רובנו, בידיאיי צף במקרה של דירוג שלילי, אשר מוביל לאי קבלת

קרא עוד »

ייעוץ BDI

בין אם אתם מודעים לכך, ובין אם לא, יש מי שמפקח על כל ההתנהלות הפיננסית שלכם, מעין אחד גדול, ששמו בידיאיי. ליתר דיוק, בידיאיי עוקבים

קרא עוד »

ניקוי BDI

על מנת לדבר על ניקוי BDI חשוב קודם כל להבין מהו דירוג BDI. מדובר על מידע אודות הלקוח אשר כולל מידע חיובי כגון עמידה בתשלומים,

קרא עוד »

שיפור BDI שלילי

דוח BDI הינו למעשה דוח אשר מורכב מנתוני האשראי שלכם. כאשר דרוג האשראי אינו חיובי יש צורך בתיקון, או במילים אחרות: שיפור BDI שלילי, זאת

קרא עוד »

מחיקת BDI שלילי

אלפי ישראלים מדי שנה שומעים הן מהבנק והן מחברות האשראי אודות בידיאיי שלילי אשר מוביל לאי מתן אשראי, משכנתא או הלוואה. אם נקלעתם למצב דומה,

קרא עוד »

דירוג אשראי של עסקים

דירוג אשראי של עסקים הינו אחד הכלים החשובים ביותר אשר משמשים משקיעים, בנקים וחברות אשראי בעת תהליך של הערכת סיכונים וקבלת החלטות אודות מתן אשראי

קרא עוד »

בדיקת BDI

הסיבה המרכזית והעיקרית ביותר לתהליך בדיקת BDI היא בעקבות העובדה כי נתוני אשראי מהווים את כרטיס הביקור של כולנו בכל תקשורת פיננסית כגון בקשת משכנתא,

קרא עוד »

איך לתקן BDI

לפני שעונים על השאלה איך לתקן BDI, חשוב קודם כל להביא מהו BDI. ובכן, מדובר על גוף אשר עורך רישום של מידע ודוחות אודות התנהלות

קרא עוד »

איך לנקות דירוג אשראי

כולם מדברים על דירוג אשראי, ושואלים איך לנקות דירוג אשראי שלילי. למעשה, דירוג אשראי משפיע בשנים האחרונות על כל תחומי החיים שלנו, ועל התחום הפיננסי

קרא עוד »

איך לשפר דירוג אשראי

דירוג אשראי שינה את חוקי המשחק בכל הקשור להתנהלות פיננסית. כיום, כל פעולה נרשמת, כגון איחור תשלומים, מינוס וכדומה. דירוג אשראי חיובי וגבוה מאפשר קבלת

קרא עוד »