שאלות נפוצות

דוח האשראי שלך מכיל מידע רב על היסטוריית חשבונות החוב והתשלומים שלך – אך הוא אינו כולל את דירוג האשראי שלך. שניהם חשובים ומשפיעים על הפעילות הפיננסית שלכם ולכן חשוב להכיר אותם.

הנה סקירה על ההבדלים בין דוחות אשראי לדירוגי אשראי, השאלות נפוצות בתחום וכיצד הם קשורים זה לזה וכל מה שרציתם לדעת עליהם.

מה זה רישום בי די אי שלילי?

המונח רישום BDI שלילי הוא מעט מטעה, מכיוון שהכוונה פה היא לרישום אשראי שלילי בנמצא בדוח האשראי שלכם, והמידע הנמצא בדוח האשראי שלכם לרוב מגיע מלשכת נתוני האשראי ולא מחברת BDI.

חברת BDI היא אחת החברות האחראיות על עריכת דירוגי אשראי ולכן המונח השתרש כאשר אנו מדברים על פריטים שליליים בדוח האשראי שלכם שמשפיעים לרעה על הדירוג שלכם.

האם לכולם יש דירוג אשראי?

החוק במדינה קובע שכל אזרח במדינה מגיל 18 ומעלה יכול לקבל דירוג אשראי. אבל כמובן שיש מקרים בהם לא תקבלו דירוג אשראי.

אם אין לכם היסטוריית אשראי בין אם זה כי אתם צעירים מדי או שלא הייתה לכם פעילות אשראי בשנים האחרונות ייתכן שאין לכם דירוג אשראי במערכת.

כלומר, דירוג אשראי יכול להינתן רק לאלו שקיים עבורם דוח אשראי.

שאלות נפוצות
שאלות נפוצות

מה זה טווח בי די איי?

טווח בי די איי הוא טווח דירוגי האשראי שנקבעים על ידי חברת BDI. החברה עובדת לפי מודל FICO ולכן הטווח נע בין 300 ל-850. כך שככל שהדירוג שלכם יותר גבוה הוא יותר טוב.

האם אפשר לא לקבל דירוג?

אם ברצונכם שלא יהיה עבורכם דירוג אשראי, אתם יכולים לעשות זאת על ידי פנייה ללשכת נתוני האשראי בבקשה להפסקת איסוף מידע.

פעולה זאת תגרום לכך שכל המידע שנאסף עליכם עד כה ימחק ושפעולת איסוף המידע עליכם תיפסק מיידית.

כאשר אין לכם היסטוריית אשראי, כמובן שלשכות האשראי לא יוכלו להפיק עבורכם דירוג אשראי.

חשוב לדעת שלמרות שזאת היא זכותכם מכיוון שזהו המידע שלכם. יש מקרים יוצאי דופן בהם הבקשה לא מתקבלת. מקרים אלו הם בעיקר כאשר יש מידע מובהק המעיד על כך שאתם לא עומדים במחויבויותיכם הפיננסיות.

מה זה מערכת נתוני אשראי?

מערכת נתוני האשראי היא הגוף האחראי על איסוף הנתונים הפיננסיים על כל תושב במדינת ישראל. הגוף נמצא תחת בנק ישראל והוא מקבל מידע מכל גוף איתו עשיתם עסקים – בנקים, גופים חוץ בנקאיים, מלווים פרטיים וכדומה.

מה ההבדל בין דירוג אשראי לדוח אשראי?

הרבה פעמים אנשים מתבלבלים בין שני המושגים מכיוון שהם מאוד קשורים זה בזה. אבל חשוב להבין את ההבדל בין השניים.

דוח אשראי הוא בעצם ערמת דפים המכילה את כל המידע הפיננסי עליכם ומראה איך אתם מתמודדים עם תשלום של כל אחת מהמחויבויות הפיננסיות שלכם.

לעומת זאת, דירוג אשראי מעריך את סיכון האשראי שאתם עבור המלווים בצורה של מספר תלת ספרתי.

המחבר בין השניים הוא כמובן שהדירוג מסתמך ברובו על המידע בדוח האשראי וששניהם בעצם מראים כמה טוב אתם מתנהלים פיננסית.

איך ריבית משפיעה על BDI?

אחת הסיבות שדירוג האשראי שלכם כל כך חשוב היא מכיוון שהוא משפיע רבות על הפעילות הפיננסית העתידית שלכם.

הכוונה היא לא רק אם תקבלו אישור להלוואה, משכנתא, אשראי וכו' אלא גם באילו תנאים תקבלו את אותה הלוואה. הרבה מלווים קובעים את הריבית על האשראי/הלוואה לפי דירוג האשראי שלכם. ככל שאתם מהווים סיכון אשראי גדול יותר (כלומר דירוג אשראי נמוך) כך הם מעלים את הריבית כביטחון למקרה שלא תעמדו בפירעון.

איך לזרז ביטול בי די אי שלילי?

אם אתם רוצים לשפר את דירוג האשראי שלכם, כדאי לכם לבדוק את דוח האשראי שלכם. אמנם יש הרבה חוקים המגנים על הצרכן בקשר למה מותר להכניס לדוח ומה לא, אך הרבה פעמים יש טעויות, מידע חלקי או מטעה ולכן חשוב לבדוק זאת.

במקרים כאלו אתם יכולים להגיש בקשה לביטול רישום בי די אי שלילי מדוח האשראי שלכם.

התהליך לא תמיד כל כך מהיר והרבה פעמים צריך להביא הוכחות רבות ומסמכים שיבקשו ממכם כדי להוכיח שאתם צודקים. אם אתם רוצים לזרז את הביטול כדאי להיעזר בעורך דין אשראי שיפעל עבורכם, בין אם זה מול לשכות האשראי או מול הנושים.

מהם שלבי הניקוי של דירוג אשראי?

השלב הראשון הוא קודם כל לעבור על דוח האשראי שלכם. במקרה ואכן מצאם שיש פריט או פריטים שאתם רוצים לערער עליהם תוכלו לעבור לשלב השני.

השלב השני הוא להגיש בקשה למחיקת הרישום דרך האתר של מערכת נתוני האשראי או של לשכת האשראי. תצטרכו להוסיף כמה שיותר אסמכתאות לטענה שלכם כדי שיקבלו אותה.

השלב השלישי הוא המתנה – הלשכה צריכה לערוך חקירה ולתת לכם תוצאות תוך 30 יום.

השלב הרביעי – תוצאות

בסוף החקירה יודיעו לכם אם הבקשה התקבלה או לא. אם היא התקבלה תוכלו לעקוב ולראות את דירוג האשראי שלכם עולה.

מי מנקה בי די אי שלילי?

לכולנו יש עבר וכולנו עשינו טעויות. אם אתם רוצים לנסות לנקות את דוח האשראי שלכם ולמחוק רישום בידי אי שלילי. תוכלו לפנות אל עורך דין אשראי שמתמחה בתחום. עורך הדין יודע טוב ממכם מה הזכויות שלכם ויודע להתנהל היטב מול לשכות האשראי והנושים שיכולים להיות מאוד מתסכלים כאשר מנסים לשכנע אותם שטעו.

איך לבחור עורך דין לניקוי בי די אי?

יש הרבה מאוד עורכי דין בשוק, אבל לא כולם טובים. כדי לבחור עורך דין טוב לניקוי בי די אי בדקו שאתם לא בוחרים במישהו שמבקש מכם לשלם לפני שעשה משהו.

בנוסף, אל תסמכו על מי שמבטיח לכם דברים שנשמעים יותר מדי טובים מכדי להיות מציאותיים כי כנראה שהם לא. אמנם יש הרבה שניתן לעשות כדי לשפר את דירוג האשראי, אבל אף אחד לא יוכל למחוק עבורכם מידע מדויק ועדכני- לכן אל תתפתו.

בחרו בעורך דין שיש לו מוניטין והמלצות ושאתם יודעים שכבר הראה תוצאות מבטיחות ללקוחות אחרים.

רוצה להתחיל דף חדש?
משרדנו מתמחה בניקוי BDI, טיפלנו באלפי תיקים ועזרנו לאלפי לקוחות שלנו להתחיל מחדש בבנקים, ע"י צוות מסור וקשרים שצברנו מעל עשור. מלא את הטופס ותתחיל דף חלק.
מידע נוסף

מי מנקה בי די איי שלילי

ברשימת הדברים שאנשים נהנים לעשות, ניקוי האשראי שלהם כנראה מדורג די נמוך. זה תהליך ארוך ועדין רצוף מלכודות משפטיות. ניהול פרופיל האשראי שלך הוא די

קרא עוד »

איך משפיעה ריבית על BDI?

אחת הסיבות לכך שאנשים רבים נופלים עמוק בחובות כרטיסי אשראי היא לא רק בגלל שהם שילמו יותר בכרטיס ממה שהם יכולים להרשות לעצמם לשלם. לפעמים

קרא עוד »

האם אפשר לא לקבל דירוג?

דירוגי אשראי עוזרים למלווים להחליט אם לאשר בקשות הלוואה או לא, ולקבוע אילו תנאי הלוואה להציע. הדירוגים נוצרים על ידי אלגוריתמים המשתמשים במידע מדוח האשראי

קרא עוד »

מה זה טווח בידי איי?

דירוג אשראי הוא מספר בן שלוש ספרות המעריך את הסיכוי שלקוח יחזיר כסף שאול. חברות המספקות את דירוגי האשראי, מחברות מידע מדוחות האשראי שלך לנוסחאות

קרא עוד »