תיקון – bdi איך אפשר לתקן את הבי די אי שלכם

כל אחד מאיתנו הוא בעל דו"ח דירוג אשראי. הדו"ח מכונה על ידי רבים "בי די אי" והוא משקף את מצב ההתנהלות הכלכלית של המדורג. לא תמיד הדירוג המתקבל הוא טוב ותקין ויש מקרים בהם המדורג מוצא את עצמו חסר אונים מול דירוג נמוך שיקשה עליו לגייס מימון לפרויקט מסויים.  אם גם לכם חשובה רמת דירוג האשראי שלכם, כדאי שתכירו את האפשרות לערוך תיקון – bdi  איך אפשר לתקן את הבי די אי שלכם? על כל בדיוק ריכזנו כאן מידע. על כל שאלה בנושא, כדאי שתכתבו לנו, צוות המומחים שלנו ישמח לתת לכם מענה אישי מדויק לכם. 

 

מה זה דירוג אשראי?

מאז שיצא חוק נתוני אשראי, כל המידע הפיננסי של כל אזרח ישראלי מועבר על ידיד הבנקים ויתר הגופים הפיננסים, למשרד האוצר באופן שוטף. המשרד מנהל את מערכת נתוני האשראי וכך, כל נתון מצטרף למאגר הקיים. באמצעות המאגר הקיים ניתן לקבל תמונת מצב עדכנית של מצבם הכלכלי של אזרחי ישראל, המדינה מקבלת דירוג אשראי וכמובן, כל אזרח יכול לקבל דירוג אשראי באופן יחידני. 

איך זה עובד? 

הנתונים המועברים למערכת נתוני האשראי מסווגים לפי מספרי זהות וכך את כל הנתונים הרשומים על מספר הזהות שלכם, אתם יכולים לקבל דרך דו"ח ריכוז נתוני אשראי. דו"ח זה ניתן להנפקה באתר בנק ישראל – באזור האישי.  

הנתונים מועברים ללשכות האשראי

נתוני האשראי מועברים ללשכות אשראי שמונו על ידי משרד האוצר לקבוע דירוג וכך, על בסיס הנתונים המתקבלים, לשכות האשראי מחשבות לכל מספר זהות פרופיל פיננסי המשקף את מצב ההתנהלות הכלכלית שלו.

קביעת דירוג האשראי

דירוג האשראי הוא בעצם ציון המשקף את מצב ההתנהלות הפיננסית של המדורג. על בסיס נתוני האשראי המצטברים במערכת, לשכות האשראי מחשבות את הדירוג לכל אזרח ישראלי. הדירוג נועד לשקף לגופי מימון את מצבם הפיננסי של הפונים אליהם בבקשת הלוואה, כך נמנעות אפליות אשראי, השקיפות מעניקה יציבות למוסדות הפיננסים ולווים בעלי התנהלות כלכלית תקינה יכולים להיעזר בדירוג שקיבלו ככלי למשא ומתן להוזלת מחיר הריבית על ההלוואות המתקבלות.

הבעיה היא כאשר המצב הפיננסי משקף התנהלות המצריכה שיפור. כי ברגע שלווה עם דירוג אשראי נמוך יגיע לבקש הלוואה, או שהוא יקבל אישור הלוואה עם ריבית יקרה בגלל הסיכון הנלווה להלוואה מבחינת גוף המימון, או שהוא יקבל סירוב. לכן, אם אתם עומדים לפני לקיחת הלוואה משמעותית, כדאי שתכירו את האופציה לבצע תיקון – bdi  איך אפשר לתקן את הבי די אי שלכם?  קודם כל תדעו שאפשר! איך בדיוק? ישנן כמה אופציות:

 

תיקון – bdi  איך אפשר לתקן את הבי די אי בצורה יעילה?

כפי שציינו קודם לכן, כדי לתקן דירוג אשראי, ישנן מספר אופציות.

מודעות לפני הכל

חשוב להבין כי דירוג אשראי נמוך מגיע בגלל נתוני אשראי שליליים שהצטברו על שימכם במערכת. לא יעזור לתקן את דירוג האשראי אך להמשיך להתנהל בצורה לא נכונה כלכלית והמינוס בבנק ימשיך לחגוג / הלוואות ימשיכו לדורש את שלהן. כאשר רוצים לתקן את דירוג האשראי חייבים לזכור כי דירוג האשראי מושפע מההתנהלות הכלכלית וכדי שהשינוי שיתבצע יחזיק, יהיה צורך לאמץ הרגלים חדשים. עמידה בתשלומים, הסדרת חובות קיימים, כיבוד המחאות והוראות קבע ושמירה על ניצול אשראי סביר. כל נתון מדווח וצריך לשים את הפוקוס על מה שקורה בזמן אמת.

בדיקת דו"ח הנתונים

קיבלתם דירוג נמוך ממה שחשבתם שתקבלו? השלב הבא יהיה להיכנס לאזור האישי באתר בנק ישראל ולהנפיק את דו"ח נתוני האשראי. אחרי שיש לכם דו"ח מסודר, הגיע הזמן לבדוק שורה אחר שורה, מה תוכלו לשנות בכדי שהנתונים יהיו טובים יותר? האם יש נתונים שלא הגיעו למערכת ויש לכם אסמכתאות להם? אולי נפלו טעויות בנתונים? אם גיליתם טעויות, וזה יכול לקרות, תוכלו לפנות ללשכת האשראי ולהגיש בקשה לתיקון הרישום השגוי בצירוף מסמכים מאמתים. אם לשכת האשראי תתרשם מטענתכם, היא תשנה את הדירוג בצורה מיידית. 

מחיקת נתוני אשראי

מחיקת נתוני אשראי היא פעולה אותה כל אחד יכול לבצע ללא מיומנות מיוחדת. הבעיה היא שמדובר בפעולה הרת גורל. בלחיצה אחת אתם מוחקים את כל הנתונים שהצטברו על שימכם, גם הנתונים השליליים אך גם הנתונים החיוביים נמחקים. וחשוב לזכור זאת. צעירים רבים לא מודעים להשלכות המחיקה. מבצעים אותה ואח"כ מתפלאים על סירובי הלוואות שהם מקבלים… וחבל.

ברגע שהלווה מוחק את נתוני האשראי שלו, אין לו היסטוריית אשראי. הוא בעצם מתחיל מאפס. הוא צריך לעבור דרך ארוכה לשיקום המצב. אם הוא פונה עכשיו ליטול הלוואה, גוף המימון יזהה שאין לו היסטוריית אשראי ויש כאן נתונים שנמחקו… קל להבין למה אדם מוחק נתוני אשראי וממילא ההתייחסות לזה תהיה חשדנית מאוד מצד גופי המימון.

פניה לקלין בי די אי

צוות קלין בי די אי מונה אנשי מקצוע כמו עו"ד אשראי המעניקים ליווי מקצועי בתהליכי שיקום מצב האשראי. אם אתם רוצים שאנשי מקצוע יעשו עבורכם את העבודה, ימפו את הנתונים הנדרשים ויכוונו אתכם במה שנכון לעשות בכל שלב, פנו לאנשי מקצוע. 

 

לסיכום

דירוג האשראי חשוב לכל אחד, ובמיוחד לאלו המעוניינים לגייס מימון. הדירוג משקף את ההתנהלות הכלכלית של המדורג ולכן, כאשר יש דירוג נמוך, יהיה קשה יותר לגייס מימון ריווחי. מה עושים? מתקנים את הדירוג. יש איך לתקן דירוג אשראי ובדיוק על כך ריכזנו כאן מידע. המשיכו לעקוב לקבלת טיפים נוספים שיסייעו לכם לשמור על דירוג אשראי תקין. שלכם, צוות קלין בי די איי.

תיקון - bdi איך אפשר לתקן את הבי די אי שלכם
תיקון – bdi איך אפשר לתקן את הבי די אי שלכם
מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

בדיקת דירוג BDI
דירוג אשראי
בדיקת דירוג BDI

כל אחד מאיתנו הוא בעל דירוג אשראי המשקף את רמת התנהלותו הכלכלית. כל עוד והדירוג תקין, המדורג נהנה מיתרון כאשר הוא מגיע ליטול הלוואה. גופי

קרא עוד »
בדיקת bdi - כל מה שצריך לדעת
דירוג אשראי
בדיקת bdi – כל מה שצריך לדעת

דירוג האשראי שלך הוא כלי פיננסי רב עוצמה המשפיע על יכולתך לגשת לאשראי, להבטיח שיעורי ריבית נוחים ואף להשפיע על היבטים שונים בחייך המקצועיים. בדיקת

קרא עוד »
מאגר האשראי הארצי
דירוג אשראי
מאגר האשראי הארצי

כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 צובר נתוני האשראי על שמו, הנתונים הללו נאגרים במאגר הארצי וכך הגופים הפיננסים מעבירים את הנתונים ובאמצעות מאגר האשראי

קרא עוד »
מה זה נתוני אשראי שליליים
דירוג אשראי
מה זה נתוני אשראי שליליים

כל אחד רוצה לצבור כמה שיותר נתונים חיוביים, בכל תחום שהוא. כאשר מדובר בנתוני אשראי, העדיפות לנתונים חיוביים ברורה. מה זה נתונים שליליים ואיך ניתן

קרא עוד »