6 טיפים להתנהלות פיננסית נכונה לדירוג אשראי חיובי

כדי להצליח להגיע לדירוג אשראי גבוה, חשוב להכיר הנתונים עליהם הדירוג מתבסס בכדי לדעת מה חשוב לשפר כדי להנות מדירוג תקין. לאמיתו של דבר, הדירוג נקבע לפי ההתנהלות הפיננסית, כל עוד והיא תהיה נכונה ויעילה, הדירוג יהיה תקין. התנהלות כושלת תנמיך את הדירוג. בכתבה זו ריכזנו עבורכם טיפים להתנהלות פיננסית נכונה לדירוג אשראי חיובי. והנה, הם כאן לפניכם. על כל שאלה בנושא, אתם מוזמנים לכתוב או לפנות ישירות לצוות מומחי Clean BDI, נשמח להנגיש לכם מידע מדויק לכם.

 

התנהלות פיננסית נכונה לדירוג אשראי חיובי – קבלו את הטיפים הבסיסיים

מי שיש לו דירוג אשראי גבוה, הגיע לכך אחרי עבודה מתמשכת. כי דירוג תקין יקבל רק מי שההתנהלות הכלכלית שלו נכונה בעיני בנק ישראל ולשכות האשראי. לשכות האשראי האחראיות על דירוג האשראי, קובעות את הדירוג על פי הנתונים המצטברים בדו"ח נתוני האשראי האישי של המדורג. כדי שתצליחו גם אתם לקבל דירוג גבוה, כדאי שתכירו את הנתונים עליהם הכל מתבסס וכך תדעו להתנהל טוב יותר.

 

הבינו את דוח נתוני האשראי שלכם

אחת לתקופה בדקו את דו"ח נתוני האשראי שלכם. על בסיס הנתונים המופיעים בו, לשכות האשראי קובעות את דירוג האשראי שלכם. ככל שהדירוג יהיה גבוה יותר, הוא יצביע על נתונים חיוביים שמופיעים בדו"ח שלכם. ואת הנתונים האלו כדאי שתכירו. לצורך כך תוכלו להיכנס לאזור האישי שלכם באתר בנק ישראל ולהנפיק את דו"ח נתוני האשראי האישי שלכם. כדי לקבל את דירוג האשראי שלכם, תוכלו להיכנס לאחד מהאתרים שלשכות האשראי מציעות לצורך הנפקת דו"ח דירוג האשראי (כמו קפטן קרדיט). אחת לשנה ניתן להנפיק את הדו"ח ללא עלות ואין סיבה שלא תנפיקו אותו.

 

בדקו באופן קבוע את דירוג האשראי שלכם

עקבו אחר דוחות דירוג האשראי שלכם. מעקב כזה מאפשר לעקוב אחר ההתקדמות שלכם ו"לתפוס" בעיות פוטנציאליות מוקדם. פעמים רבות נופלות טעויות. אם מצאתם שגיאה, הגישו בקשה לתיקון רישום שגוי. בקשה כזו ניתן להגיש באופן עצמאי ללשכת האשראי ובמקרים מסוימים חשוב לקבל ליווי מקצועי של עו"ד מומחה לתחום האשראי ליצוג ומיפוי הנתונים כנדרש.

 

הקפידו על שימוש אחראי באשראי

אם אין לכם היסטוריית אשראי, שקלו להוסיף כרטיס אשראי מאובטח שיענה לצרכים שלכם. שימוש אחראי באשראי עוזר לבנות היסטוריית אשראי חיובית ומגוונת.

 

בצעו תשלומים בזמן!

שלמו את כל החשבונות שלכם, כולל כרטיסי אשראי, הלוואות ושירותים, בזמן. היסטוריית התשלומים היא גורם משמעותי בניקוד האשראי. אם תקפידו לשלם בזמן התחייבויות ולעמוד בתאריכי הפירעון, תצליחו לשמור על דירוג גבוה יחסית. במקרה שאתם יודעים שאתם לא תצליחו לזכור לשלם את החשבונות בזמן, בדקו את האפשרות להגדיר תזכורות לתשלום או אפילו לקבוע הוראת קבע שתחייב אוטומטית את חשבון הבנק שלכם כל חודש מחדש. בסופו של דבר, איחור בתשלומים, אפילו של כמה ימים, יכול להשפיע לרעה על דירוג האשראי באופן דרסטי וחבל.

 

הקפידו לשמור על יתרות נמוכות בכרטיס האשראי

חשוב לשמור על יתרות כרטיס האשראי נמוכות ביחס למסגרת האשראי. ככל שתנצלו יותר את מסגרת האשראי, כך גם הניקוד שלכם ירד. שאפו להגיע ליחס ניצול אשראי של 30% ואפילו פחות.

 

גיוון תמהיל האשראי הקיים

דאגו לשלב מגוון סוגי אשראי בחשבון שלכם. זה יכול להיות כרטיסי אשראי / הלוואות קטנות, הלוואת משכנתא ועוד. כשיש סוגי אשראי שונים משולבים יחד והלווה מצליח לעמוד בכל אלו, הניקוד שלו יעלה. למרות זאת, אין סיבה לפתוח כרטיס אשראי נוסף רק בשביל שסוג האשראי יהיה מגוון…

 

הימנעו מפתיחת יותר מדי חשבונות חדשים:

כל בקשת אשראי חדשה גורמת לגוף המימון לבדוק מחדש את דירוג האשראי שלכם. יותר מדי פניות בתקופה קצרה עלולות להוריד את דירוג האשראי. אם אתם לא באמת מתכננים ליטול הלוואה מגוף מימון מסוים, אין סיבה שתגישו לו בקשה להלוואה.

 

בנו היסטוריית אשראי חיובית

שמרו על היסטוריית אשראי חיובית באמצעות תרגול עקבי של הרגלים פיננסיים טובים. לאורך זמן, היסטוריית אשראי ארוכה יותר יכולה להשפיע לטובה על דירוג האשראי שלכם.

 

היזהרו עם חתימת ערבויות

היזהרו מחתימת ערבויות. ברגע שאתם חתומים כערבים על הלוואה, אם הלווה לא מצליח לעמוד בהתחייבות שנטל על עצמו, אתם אחראיים לחוב, מה שמפחית אוטומטית את דירוג האשראי שלכם.

 

מה עושים לשיפור דירוג אשראי?

מי שדירוג האשראי שלו נמוך יכול לתקן את הדירוג באחת מהאופציות הבאות:

הפעולה המשמעות התוצאות
אימוץ התנהלות פיננסית תקינה ברגע שתצליחו לשלם התחייבויות בזמן ולהתנהל נכון מבחינה פיננסית, דירוג האשראי יושפע מכך ויעלה בהתאם באופן טבעי זוהי הדרך הנפוצה והבסיסית לשיפור הדירוג, אך היא גם אורכת זמן.
תיקון רישומים שגויים כמעט בכל דירוג אשראי נופלות טעויות. זה הזמן לבדוק אם הדו"ח שלכם מתבסס על נתונים שליליים שגויים. אם גיליתם רישום שגוי, תוכלו לפנות ללשכת האשראי לתיקון הרישום השגוי. לשכת האשראי תבדוק את הנתונים לאחר קבלתם, ואם הם ימצאו צודקים, היא תעלה את דירוג האשראי באופן מיידי.
מחיקת נתונים ניתן להיכנס לאתר בנק ישראל ולבצע מחיקת נתוני אשראי. חשוב לציין כי מחיקה כזו היא לא מומלצת במרבית המקרים. הנתונים השליליים ימחקו, יחד עם הנתונים החיוביים, מה שיגרום למחיקת היסטוריית האשראי. ברגע שגוף מימון רואה מצב כזה, הוא מבין שהמדורג מחק נתונים כי היה לו מה להסתיר ואז התוצאות בהתאם…

 

לסיכום

על ידי ביצוע הטיפים להתנהלות פיננסית נכונה לדירוג אשראי חיובי כל אחד יכול להגיע לדירוג תקין.  זכרו כי בניית היסטוריית אשראי היא תהליך ארוך טווח, ועקביות היא המפתח להשגת ושמירה על פרופיל אשראי חזק.

קרדיט טוב

מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

מחיקת היסטוריה ב- bdi
פעולות לשינוי דירוג אשראי
מחיקת היסטוריה ב- bdi

כל אחד יכול למחוק את היסטוריית האשראי שלו. מה מרוויחים ממחיקה כזו ומה משמעותה? על כך ריכזנו כאןו מידע. אנו במשרד Clean BDI זמינים לתת

קרא עוד »
מחיקת רישום bdi
פעולות לשינוי דירוג אשראי
מחיקת רישום bdi

מחיקת נתוני אשראי היא אופציה קיימת זה מכבר. למרבה הפלא, אנשים רבים חושבים שהיא תביא את הפתרון לדירוג האשראי הנמוך על אף שהמצב הוא ממש

קרא עוד »
בדיקת דירוג BDI
דירוג אשראי
בדיקת דירוג BDI

כל אחד מאיתנו הוא בעל דירוג אשראי המשקף את רמת התנהלותו הכלכלית. כל עוד והדירוג תקין, המדורג נהנה מיתרון כאשר הוא מגיע ליטול הלוואה. גופי

קרא עוד »
בדיקת bdi - כל מה שצריך לדעת
דירוג אשראי
בדיקת bdi – כל מה שצריך לדעת

דירוג האשראי שלך הוא כלי פיננסי רב עוצמה המשפיע על יכולתך לגשת לאשראי, להבטיח שיעורי ריבית נוחים ואף להשפיע על היבטים שונים בחייך המקצועיים. בדיקת

קרא עוד »