bdi שלילי – כך תטפלו בזה נכון

אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו עם bdi שלילי. מה זה bdi, איך ניתן לשפר אותו ולמה חשוב כל כך לבדוק את מצבו אחת לתקופה. על כל אלו ריכזנו לכם כאן מידע בנושא, מוזמנים לכתוב לנו שאלות בנושא לקבלת מענה מדויק למקרה שלכם. bdi שלילי – כך תטפלו בזה נכון, התחלנו.

 

מה זה bdi?

על פי חוק נתוני אשראי, כל נתון אשראי נשמר במערכת נתוני האשראי הישראלית. כך כל פעולה בנקאית, משיכה או הפקדה, תשלום חוב לחברה ציבורית וכל פעולה פיננסית, מצטברות במאגר הנתונים. לכל אזרח ישראלי יש היסטוריית אשראי משלו. ההיסטוריה הזו משקפת את מצבו הפיננסי. ככל שהיא תכלול יותר נתונים טובים, היא תשקף מצב פיננסי טוב יותר. משרד האוצר לצד בנק ישראל החליטו על דירוגי אשראי לכל אזרח. הדירוג מתבסס על הנתונים המצטברים. ובגלל שאת הדירוג המתקבל ניתן להנפיק בלשכת bdi, רבים מכנים את דו"ח דירוג האשראי שלהם כך.

 

דירוג אשראי  – משמעותו

דירוג האשראי הוא מעין ציון שהאדם מקבל על סמך נתוני האשראי שהצטברו על שמו. ככל שהדירוג יהיה גבוה יותר, הוא ישקף מצב כלכלי טוב יותר. וכן להפך – דירוג אשראי נמוך, יצביע על התנהלות כלכלית לא תקינה המצריכה שיפור.

 

למה לשמור על דירוג אשראי גבוה?

שמירה על דירוג אשראי תקין חיונית מכמה סיבות, שכן היא משפיעה ישירות על היבטים שונים של החיים הפיננסיים של המדורג:

גישה לאשראי:

דירוג אשראי טוב מגדיל את הסיכוי לקבל אישור להלוואות, כרטיסי אשראי ומשכנתאות, ומספק אפשרות לקבל מימון לעסקאות גדולות.

שיעורי ריבית נוחים:

דירוג אשראי גבוה, יוביל לריבית נמוכה יותר על הלוואות וכרטיסי אשראי, חוסך כסף לאורך זמן ומפחית את העלות הכוללת של ההלוואות.

הזדמנויות תעסוקה:

חלק מהמעסיקים בודקים היסטוריית אשראי כחלק מתהליך הגיוס, במיוחד עבור תפקידים הכרוכים באחריות פיננסית. דירוג אשראי חיובי יכול לשפר את הסיכויים המקצועיים של המדורג.

השכרת נכס:

בעלי נכס שנפלו עם שוכר שלא הצליח לעמוד בהתחייבויותיו, מתנים את חתימת חוזה השכירות עם דו"ח דירוג אשראי תקין. זה לא קורה בכל חתימת חוזה, אך כאשר מדובר בנכס יקר או בבעל נכס חשדן, סביר להניח שזו תהיה הדרישה.

 

למה קוראים לזה bdi?

כיום בישראל ישנן שלוש לשכות אשראי, קו מנחה, bdi, ודן אנד ברטסטריט. אצל כל אחת מהן תוכלו להנפיק דו"ח דירוג אשראי. לכל אחת מהן שיטת חישוב משלה וכולן מתבססות על אותם הנתונים בקביעת הדירוג. כך יוצא שלכל אזרח ישראלי יכולים להיות 3 דו"חות אשראי, אך כל אחד מהם יהיה שונה, בהתבסס על שיטת החישוב השונה. בגלל שהנתונים לחישוב זהים, לא יהיה פער משמעותי ביניהם. לשכת בי די איי זכתה לפופולאריות רבה וכיום אנשים מכנים את דו"ח דירוג האשראי שלהם בשם bdi. וכאשר הדו"ח כולל נתונים שליליים, תעלה השאלה מה עושים עם bdi שלילי, איך מטפלים בו?

 

מה אפשר לעשות כשמגלים bdi שלילי? כך תטפלו בזה נכון!

כאמור, דירוג אשראי שלילי עלול להשפיע לרעה על המצב הכלכלי של המדורג וכאשר מגלים מצב כזה, כדאי לטפל בו בהקדם האפשרי. לפני הכל נסקור את אופציות הטיפול הרווחות, נבדוק את יעילות כל שיטה ובסופו של דבר נבדוק מהי הדרך המומלצת.

שיפור ההתנהלות הכלכלית

כאשר ההתנהלות הפיננסית מקרטעת, אין עמידה בהתחייבויות השוטפות ויש לא מעט פיגורים בתשלומים, גם הדירוג יושפע מכך. ברגע שמבינים את העניין, משפרים את ההתנהלות הכלכלית וממילא גם דירוג האשראי משתפר אוטומטית. דרך זו היא קריטית לשילוב לצד הפתרונות השונים לשיפור דירוג אשראי. מה יעזור לשפר דירוג אשראי ולפעול בדרכים שונות ויצירתיות, אם בסופו של דבר, המדורג ממשיך להתנהל בצורה לא נכונה כלכלית???

תיקון רישומים שגויים

במקרים מסוימים מתקבל bdi שלילי רק בגלל נתונים שגויים שהוזנו במערכת או דיווחים לא נכונים. לכן, דרך נפוצה לשיפור דירוג אשראי היא לבדוק את דו"ח נתוני האשראי ולבדוק את הנתונים ששימשו כבסיס לחישוב הדירוג. חשוב לעבור שורה אחר שורה, סעיף אחר סעיף ולציין כל רישום שגוי. יש לשלוח בקשה לתיקון הרישום השגוי ללשכת האשראי עצמה והיא תבחן אותה. במקרים מסוימים כדאי להיעזר בעו"ד אשראי שינהל את העניינים על הצד הטוב ביותר.

דרך זו היא בהחלט מומלצת למי שמעוניין לשפר את הדירוג שלו. אך גם היא לא יכולה להיות הדרך היחידה.

מחיקת נתוני אשראי

אופציה מוכרת היא למחוק את נתוני האשראי הקיימים במערכת, וכך, אין היסטוריית אשראי מפלילה. את המחיקה מבצעים בלחיצת כפתור באתר בנק ישראל, באזור האישי. אך רגע לפני שאתם ממהרים לבצע מחיקה כזו, כדאי שתדעו שזו לא הדרך המומלצת. ברגע שמוחקים נתונים שליליים, נמחקים גם כל הנתונים החיוביים, כך שאין המלצה לביצוע פעולה זו, אלא אם כן מדובר במצב קטסטרופלי בו אין אפילו נתון חיובי אחד.

מהי הדרך המומלצת לשיפור bdi שלילי?

דירוג אשראי תקין חיוני לקבלת אשראי, הבטחת תנאים נוחים וניווט בהיבטים שונים של החיים, מדיור ועד תעסוקה. מדובר במרכיב מרכזי בבריאות ויציבות פיננסית, המאפשר לאנשים לקבל החלטות פיננסיות מושכלות ולהשיג את מטרותיהם. כפי שסיכמנו כאן, יש לא מעט דרכים לשיפור דירוג אשראי. הדרך המומלצת היא לשלב התנהלות כלכלית נכונה לשיקום המערכת ולבדוק את האופציות לתיקון רישומים שגויים. חשוב לציין כי שיפור הדירוג לא יכול להיעשות לבד, ללא שיקום ההתנהלות הכלכלית, שכן הוא רק סימפטום לבעיה קיימת. ההמלצה היא לפנות לאנשי המקצוע המובילים בשיפור דירוגי אשראי. צוות קלין בי די איי ישמח לסייע לכם. הוא מצליח לסייע לאנשים פרטיים ולעסקים, תאגידים וחברות.

מה היה לנו במאמר?

רוצה להתחיל דף חדש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע נוסף

בדיקת דירוג BDI
דירוג אשראי
בדיקת דירוג BDI

כל אחד מאיתנו הוא בעל דירוג אשראי המשקף את רמת התנהלותו הכלכלית. כל עוד והדירוג תקין, המדורג נהנה מיתרון כאשר הוא מגיע ליטול הלוואה. גופי

קרא עוד »
בדיקת bdi - כל מה שצריך לדעת
דירוג אשראי
בדיקת bdi – כל מה שצריך לדעת

דירוג האשראי שלך הוא כלי פיננסי רב עוצמה המשפיע על יכולתך לגשת לאשראי, להבטיח שיעורי ריבית נוחים ואף להשפיע על היבטים שונים בחייך המקצועיים. בדיקת

קרא עוד »
מאגר האשראי הארצי
דירוג אשראי
מאגר האשראי הארצי

כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 צובר נתוני האשראי על שמו, הנתונים הללו נאגרים במאגר הארצי וכך הגופים הפיננסים מעבירים את הנתונים ובאמצעות מאגר האשראי

קרא עוד »
מה זה נתוני אשראי שליליים
דירוג אשראי
מה זה נתוני אשראי שליליים

כל אחד רוצה לצבור כמה שיותר נתונים חיוביים, בכל תחום שהוא. כאשר מדובר בנתוני אשראי, העדיפות לנתונים חיוביים ברורה. מה זה נתונים שליליים ואיך ניתן

קרא עוד »